صندوق مساعدت‌های حقوقی ایجاد می‌شود.

waheed
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۳ - ۱۹:۵
.

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، سرپرست و نامزدوزیر وزارت عدلیه، امروز در دیدار با ریماند میکلرایت، رییس عمومی سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق و خانم کارین کاتس معاون این سازمان، در باره‌ی اهمیت گسترش مساعدت‌های حقوقی و ارتقای ظرفیت‌ کارمندان مسلکی وزارت عدلیه، بحث و گفتگو نمود.

سرپرست وزارت عدلیه در این دیدار از همکاری‌های سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق در بخش مساعدت‌های حقوقی و ارتقای ظرفیت کارمندان سپاسگزاری کرد و گفت که انتظار دارد تا این همکاری‌ها گسترش یابد. او همچنان گفت که نیاز است تا همکاری‌های خویش را راستای دیجیتال‌سازی هر چه بیشتر بخش مدیریت قضایا، ایجاد دیتابیس‌های لازم و تقویت ستاژهای حقوقی، آغاز نمایید.

.

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، اضافه کرد که موجودیت وکیل مدافع یکی از پایه‌های اساسی محاکم عادلانه است و نیاز است تا فراهم‌سازی تؤظیف وکیل مدافع برای مظنونان و متهمان بی‌بضاعت بیشتر شود و همچنان حضور وکیل مدافع در محاکم از شکل نمایشی بیرون شود.

سرپرست وزارت عدلیه گفت که قرار است تا صندوق مساعدت‌های حقوقی به‌منظور حمایت از ارایه‌ی مساعدت‌های حقوقی رایگان برای مظنونان و متهمان بی‌بضاعت در سطح کشور، به‌زودی ایجاد شود. وی تاکید کرد که تلاش می‌شود تا منابع این صندوق به صورت موازی در دسترس نهادهای ارایه کننده مساعدت‌های حقوقی قرار گیرد.

.

آقای ریماند مایکلرایت، رییس عمومی سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق در این دیدار گفت که این سازمان در زمینه کاهش تاثیرات ناامنی در سکتور عدلی، ارتقای ظرفیت در نهادهای عدلی و قضایی و دسترسی به عدالت که مساعدت‌های حقوقی بخش مهمی از آن است، فعالیت دارد.

وی گفت که سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق، تأثیرات ناامنی در ارایه‌ی خدمات سکتور عدلی و قضایی را ارزیابی می‌کند و نتایج آن را به‌منظور دریافت راه‌حل‌ها با وزارت عدلیه در جریان می‌گذارد. آقای مایکلرایت همچنان گفت که سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق تلاش می‌کند تا در بخش‌های مساعدت‌های حقوقی و ارتقای ظرفیت همکاری‌ها را افزایش دهد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۱۲:۲۴
Background image

وزیر عدلیه با رییس پروژه عدالت دفتر چیکی دیدار و گفتگو کرد

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور با اریک پوتزیک، رییس پروژه عدالت دفتر چیکی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار علاوه بر صحبت درباره همکاری‌ها میان وزارت عدلیه و پروژه عدالت، آقای. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۵ - ۱۰:۲۲
Background image

گزارش کامل سال 1399 کمیسیون عالی مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران

طوری که شما در جریان هستید، کمیسون عالی مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران بر بنیاد قانون مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران که آخرین مورد تعدیل آن در سال 1395 تصویب شد، ایجاد شده. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۱۴ - ۱۴:۲۷
Background image

70 تن به اتهام قاچاق انسان و قاچاق مهاجران بازداشت شده‌اند

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه و رییس کمیسیون عالی مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران گزارش یک سال فعالیت‌ها و دستاوردهای این کمیسیون را در یک نشست خبری ارایه کرد. او گفت که در. . .

BACK TO NEWS