صندوق مساعدت‌های حقوقی ایجاد می‌شود.

waheed
چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۳ - ۱۹:۵
.

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، سرپرست و نامزدوزیر وزارت عدلیه، امروز در دیدار با ریماند میکلرایت، رییس عمومی سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق و خانم کارین کاتس معاون این سازمان، در باره‌ی اهمیت گسترش مساعدت‌های حقوقی و ارتقای ظرفیت‌ کارمندان مسلکی وزارت عدلیه، بحث و گفتگو نمود.

سرپرست وزارت عدلیه در این دیدار از همکاری‌های سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق در بخش مساعدت‌های حقوقی و ارتقای ظرفیت کارمندان سپاسگزاری کرد و گفت که انتظار دارد تا این همکاری‌ها گسترش یابد. او همچنان گفت که نیاز است تا همکاری‌های خویش را راستای دیجیتال‌سازی هر چه بیشتر بخش مدیریت قضایا، ایجاد دیتابیس‌های لازم و تقویت ستاژهای حقوقی، آغاز نمایید.

.

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، اضافه کرد که موجودیت وکیل مدافع یکی از پایه‌های اساسی محاکم عادلانه است و نیاز است تا فراهم‌سازی تؤظیف وکیل مدافع برای مظنونان و متهمان بی‌بضاعت بیشتر شود و همچنان حضور وکیل مدافع در محاکم از شکل نمایشی بیرون شود.

سرپرست وزارت عدلیه گفت که قرار است تا صندوق مساعدت‌های حقوقی به‌منظور حمایت از ارایه‌ی مساعدت‌های حقوقی رایگان برای مظنونان و متهمان بی‌بضاعت در سطح کشور، به‌زودی ایجاد شود. وی تاکید کرد که تلاش می‌شود تا منابع این صندوق به صورت موازی در دسترس نهادهای ارایه کننده مساعدت‌های حقوقی قرار گیرد.

.

آقای ریماند مایکلرایت، رییس عمومی سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق در این دیدار گفت که این سازمان در زمینه کاهش تاثیرات ناامنی در سکتور عدلی، ارتقای ظرفیت در نهادهای عدلی و قضایی و دسترسی به عدالت که مساعدت‌های حقوقی بخش مهمی از آن است، فعالیت دارد.

وی گفت که سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق، تأثیرات ناامنی در ارایه‌ی خدمات سکتور عدلی و قضایی را ارزیابی می‌کند و نتایج آن را به‌منظور دریافت راه‌حل‌ها با وزارت عدلیه در جریان می‌گذارد. آقای مایکلرایت همچنان گفت که سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق تلاش می‌کند تا در بخش‌های مساعدت‌های حقوقی و ارتقای ظرفیت همکاری‌ها را افزایش دهد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۱۴:۲۴
Background image

کتاب دوره کامل «حقوق جزای عمومی» با توجه به کود جزای جدید به چاپ رسید

کتاب دوره کامل حقوق جزای عمومی (3-2-1) تالیف قانون‌پوه محمد اشرف رسولی، مشاور ارشد وزارت عدلیه در امور قانون‌گذاری و رییس پیشین کمیسیون بازنگری کود جزای افغانستان به چاپ رسید.

چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۷ - ۹:۴۵
Background image

کارمزد دفاتر رهنمای معاملات «یک فیصد» از مجموعه قیمت معامله تعیین شده‌است

بر بنیاد تعدیلات تازه در قانون رهنمای معاملات، کارمزد (حق‌العمل) دفاتر رهنمای معاملات با در نظرداشت قیمت ملکیت یا متاع مورد معامله در مقابل بیع شرعی، رهن، اجاره و کرایه توسط طرفین عقد. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۱ - ۱۷:۴
Background image

دومین دور برنامه تشریح اسناد تقنینی برای 6 اداره دولتی برگزار شد

وزارت عدلیه دومین دور برنامه آموزشی تشریح اسناد تقنینی را برای کارکنان بخش‌های حقوقی شش وزارت‌خانه و اداره دولتی برگزار کرد.

این برنامه روز چهارشنبه، 30 میزان از سوی انستیتوت امور. . .

BACK TO NEWS