پیام جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۷ - ۱۵:۵۱

روزدوشنبه مؤرخ ۱۴۴۳/۲/۱۹ جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه باسفیر چین دیدار نمودند که در خلال این دیدار موضوعات قابل علاقه جانبین تحت بحث قرار گرفت و در جریان بحث سفیر چین از سرپرست وزیر وزارت عدلیه در مورد قانون اساسی که قابل استفاده خواهد بود پرسیدند.

سرپرست وزیر وزارت عدلیه در پاسخ به پرسش سفیر چین چنین فرمودند:

 قانون اساسي سال ۱۳۴۳ هـ ش دوره اعلیحضرت محمد ظاهر شاه به استثنا موادیکه با احکام شریعت اسلامي یا اصول و پالیسی امارت اسلامی افغانستان و منافع ملی کشور در تضاد باشد قابل استفاده است.

بناءً به استثنا قیود فوق الذکر در مورد اظهارات سرپرست وزیر وزارت عدلیه پیرامون قانون اساسی هرنوع تبصره، تفسیر و تأویل یک عمل مخالف با اصول امارت اسلامی افغانستان بوده و با اصول و پالیسی امارت اسلامی جفا پنداشته می شود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۹/۷ - ۱۴:۱۲
Background image

23 رهنمای معاملات و موترفروشی در کابل مسدود شد

وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان پس از بررسی اسناد 39 دفتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها در حوزه هفدهم شهر کابل، 23 رهنمای معاملات و موترفروشی را به دلیل تخلفات و فعالیت غیرقانونی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳ - ۱۲:۳۸
Background image

دیدار وزیر عدلیه با بزرگان ولایت ننگرهار

شیخ صاحب عبدالحکیم شرعی سرپرست وزیر وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان، روز یک شنبه 30 عقرب 1400 با بزرگان قومی ولایت ننگرهار در دفتر کارش دیدار کرد.

در این دیدار حمدالله حقانی، مسوول. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۸/۳۰ - ۱۲:۱۷
Background image

اعلامیه وزارت عدلیه درباره اخذ جواز فعالیت وکلای مدافع

وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان به اطلاع عموم وکلای محترم مدافع می‌رساند که هرچه زودتر از این وزارت جواز فعالیت شان را اخذ کنند. در صورتی که وکلای محترم مدافع جواز فعالیت از وزارت. . .

BACK TO NEWS