معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد.

waheed
شنبه ۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۳:۳۸
معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد

یک‌شنبه، 3 سنبله 1398

الحاج سید محمد هاشمی، معین اداری وزارت عدلیه ج.ا.ا و هیئت همراه شان، به منظور بررسی و ارزیابی از اجراآت ریاست عدلیه و سایر بخش‌های آن، به ولایت دایکندی سفر نمودند. 

در این سفر، معین وزارت عدلیه با سید انور رحمتی، والی دایکندی در حضورداشت جمعی از اراکین و مقامات محلی، در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار، طرفین پیرامون وضعیت و مشکلات نهادهای عدلی و قضایی در دایکندی صحبت نمودند. معین وزارت عدلیه هدف سفرش به ولایت دایکندی را ارزیابی کارکردهای ریاست عدلیه و مدیریت‌های حقوق ولسوالی‌های آن ولایت و بررسی مشکلات و نیازمندی‌های کارمندان ریاست عدلیه، عنوان نمود. وی هم‌چنان از همکاری و هماهنگی رهبری اداره محلی با ریاست عدلیه قدردانی نموده و خواستار توجه و هماهنگی بیشتر میان ادارات ذیربط شد.

معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد

والی دایکندی، وزارت عدلیه را یکی از نهادهای کلیدی در بخش تحقق عدالت و حاکمیت قانون در کشور بیان نموده، پیرامون کارکردهای نهادهای عدلی و قضایی در دایکندی و مشکلات موجود در بخش‌های مربوطه صحبت نمود. وی هم‌چنان مشکلات حقوقی زمین در دایکندی را از جمله مشکلات حاد اجتماعی بیان نموده و در زمینه خواهان توجه و همکاری بیشتر مسؤولین ادارات مربوطه گردید.

در ادامه معین وزارت عدلیه افزود: قرار است فارغین دانشکده‌های حقوق و شرعیات در ریاست عدلیه و ولسولی‌های که سطح تحصیل کارمندان آن پایین‌تر از لیسانس هستند، استخدام شوند که با این اقدام میزان ارایه خدمات حقوقی وعدلی به مردم بهتر خواهد شد.

معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد

بعداً معین وزارت عدلیه، از ریاست عدلیه ولایت دایکندی دیدار نموده و اجراآت کارمندان آن ریاست و چالش‌های موجود را مورد ارزیابی قرار داد. وی جهت رفع چالش‌های موجود، به مسؤولین مربوطه هدایات لازم سپرد.  

در این سفر، معین وزارت عدلیه با نهادهای مدنی، شوراهای زنانه و احزاب سیاسی به صورت جداگانه دیدار نموده، مشکلات فراه راه فعالیت‌های رضاکارانه نهادهای اجتماعی در ولایت دایکندی را استماع نموده و دیدگاه وزارت عدلیه از فعالیت‌های مدنی و اجتماعی مطابق به قانون را اعلام نمود. وی وعده سپرد تا در چوکات قانون سازمان‌های اجتماعی و مدنی را حمایت نماید.

معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد

در بخش دیگر این سفر، معین وزارت عدلیه درحالیکه رؤسای عدلیه دایکندی و بامیان ایشان را همراهی می‌نمودند، از ولسوالی‌های شهرستان و میرامور این ولایت دیدار نمود. وی ضمن دیدار با ولسوالان و قوماندانان امنیه، کارکردهای مدیریت‌های حقوق هر دو ولسوالی را مورد ارزیابی قرار داد.

معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد

در جریان این سفر، آقای هاشمی، بنابر دعوت والی محترم دایکندی، در برنامه ورزشی که به مناسبت بیست‌وهشت اسد در شهر نیلی برگزار گردیده بود و هم‌چنان افتتاح مرکز آموزشی جی.آر.اس که به اثر تلاش ریاست معارف در آن ولایت به فعالیت آغاز نموده، اشتراک نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۲۳:۳۲
Background image

دیدار معین امور اجتماعی وزارت عدلیه با رییس برنامه مشارکت دفتر «USAID» در کابل

دکتر زکیه عادلی، معین امور اجتماعی وزارت عدلیه، با خانم آندریا کموینس، رییس برنامه مشارکت اداره انکشاف بین‌المللی امریکا (USAID) دیدار کرد. دو طرف در این دیدار روی همکاری‌های بیشتر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۵ - ۱۰:۴۳
Background image

جلالتمآب دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه ج.ا.ا، با آقای "کالن واس" رئیس سازمان جهانی انکشاف حقوق ملاقات کرد.

دراین دیدار، آقای "کالن واس" روی برنامه‌‌های عملی حمایت از انکشاف مسلکی متداوم (CPDS) گزارش مختصر را ارایه نموده و به ادامه هم‌کاری‌های این سازمان با وزارت عدلیه تعهد نمود.
از سوی هم،. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۱۳ - ۱۴:۵۴
Background image

اشتراک دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه کشور در پنجاه‌وهشتمین نشست سازمان مشورتی حقوقی آسیا - افریقا

جلالتمآب دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان در پنجاه‌وهشتمین نشست سازمان مشورتی حقوقی آسیا - افریقا موسوم به (AALCO) شرکت کرد.

وزیر عدلیه در این نشست که در کشور. . .

BACK TO NEWS