معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد.

waheed
شنبه ۱۳۹۸/۶/۱۶ - ۱۳:۳۸
معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد

یک‌شنبه، 3 سنبله 1398

الحاج سید محمد هاشمی، معین اداری وزارت عدلیه ج.ا.ا و هیئت همراه شان، به منظور بررسی و ارزیابی از اجراآت ریاست عدلیه و سایر بخش‌های آن، به ولایت دایکندی سفر نمودند. 

در این سفر، معین وزارت عدلیه با سید انور رحمتی، والی دایکندی در حضورداشت جمعی از اراکین و مقامات محلی، در دفتر کارش دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار، طرفین پیرامون وضعیت و مشکلات نهادهای عدلی و قضایی در دایکندی صحبت نمودند. معین وزارت عدلیه هدف سفرش به ولایت دایکندی را ارزیابی کارکردهای ریاست عدلیه و مدیریت‌های حقوق ولسوالی‌های آن ولایت و بررسی مشکلات و نیازمندی‌های کارمندان ریاست عدلیه، عنوان نمود. وی هم‌چنان از همکاری و هماهنگی رهبری اداره محلی با ریاست عدلیه قدردانی نموده و خواستار توجه و هماهنگی بیشتر میان ادارات ذیربط شد.

معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد

والی دایکندی، وزارت عدلیه را یکی از نهادهای کلیدی در بخش تحقق عدالت و حاکمیت قانون در کشور بیان نموده، پیرامون کارکردهای نهادهای عدلی و قضایی در دایکندی و مشکلات موجود در بخش‌های مربوطه صحبت نمود. وی هم‌چنان مشکلات حقوقی زمین در دایکندی را از جمله مشکلات حاد اجتماعی بیان نموده و در زمینه خواهان توجه و همکاری بیشتر مسؤولین ادارات مربوطه گردید.

در ادامه معین وزارت عدلیه افزود: قرار است فارغین دانشکده‌های حقوق و شرعیات در ریاست عدلیه و ولسولی‌های که سطح تحصیل کارمندان آن پایین‌تر از لیسانس هستند، استخدام شوند که با این اقدام میزان ارایه خدمات حقوقی وعدلی به مردم بهتر خواهد شد.

معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد

بعداً معین وزارت عدلیه، از ریاست عدلیه ولایت دایکندی دیدار نموده و اجراآت کارمندان آن ریاست و چالش‌های موجود را مورد ارزیابی قرار داد. وی جهت رفع چالش‌های موجود، به مسؤولین مربوطه هدایات لازم سپرد.  

در این سفر، معین وزارت عدلیه با نهادهای مدنی، شوراهای زنانه و احزاب سیاسی به صورت جداگانه دیدار نموده، مشکلات فراه راه فعالیت‌های رضاکارانه نهادهای اجتماعی در ولایت دایکندی را استماع نموده و دیدگاه وزارت عدلیه از فعالیت‌های مدنی و اجتماعی مطابق به قانون را اعلام نمود. وی وعده سپرد تا در چوکات قانون سازمان‌های اجتماعی و مدنی را حمایت نماید.

معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد

در بخش دیگر این سفر، معین وزارت عدلیه درحالیکه رؤسای عدلیه دایکندی و بامیان ایشان را همراهی می‌نمودند، از ولسوالی‌های شهرستان و میرامور این ولایت دیدار نمود. وی ضمن دیدار با ولسوالان و قوماندانان امنیه، کارکردهای مدیریت‌های حقوق هر دو ولسوالی را مورد ارزیابی قرار داد.

معین مالی و اداری وزارت عدلیه با والی دایکندی دیدار کرد

در جریان این سفر، آقای هاشمی، بنابر دعوت والی محترم دایکندی، در برنامه ورزشی که به مناسبت بیست‌وهشت اسد در شهر نیلی برگزار گردیده بود و هم‌چنان افتتاح مرکز آموزشی جی.آر.اس که به اثر تلاش ریاست معارف در آن ولایت به فعالیت آغاز نموده، اشتراک نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۳/۳ - ۲۱:۴۱
Background image

پیام تبریکیه وزارت عدلیه به مناسبت عیدسعید فطر

به نمایندگی از هیئت رهبری و منسوبین وزارت عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان، مراتب تبریکی و تهنیت خویش را به مناسبت عید سعید فطر به جلالتمآب محترم داکتر محمد اشرف غنی رئیس جمهور ج.ا.ا،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۳۷
Background image

وزیر عدلیه با مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان گفتگو نمود

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور و کوان پاد سودهی-همکت، مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان (LOTFA) که یکی از برنامه انکشافی سازمان ملل متحد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۸:۲۸
Background image

مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت در جریدۀ رسمی منتشر شد

وزارت عدلیه چهار سند تقنینی شامل مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت، قانون کادر علمی – تخصصی طبی، مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی و تعدیل و ایزاد در برخی از مواد قانون تحصیلات عالی. . .

BACK TO NEWS