وزیر عدلیه وضعیت آگاهی‌دهی حقوقی را مورد بررسی قرار داد

waheed
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۲ - ۱۳:۱۵
.

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور در نشستی وضعیت آگاهی‌‌دهی حقوقی به شهروندان را مورد بررسی قرار داد و بر ضرورت تحول در این بخش تاکید کرد.

در این نشست که صبح امروز سه‌شنبه، 22 سرطان برگزار شد، معین امور اجتماعی وزارت عدلیه و شماری از رؤسا و مسوولان بخش‌های مختلف این وزارت حضور داشتند.

وزیر عدلیه تاکید کرد که آگاهی‌دهی حقوقی باید با استفاده از رویکردهای جدید و تحت یک چتر واضح و مسلکی صورت گیرد و نیز فعالیت‌های این بخش متمرکز شود.

.

وی با اشاره به روش کلاسیک کنونی در آگاهی‌دهی حقوقی گفت که آگاهی‌دهی به صورت حضوری به شهروندان با توجه به امکانات و منابع وزارت عدلیه و گستردگی مخاطبان پیام‌های حقوقی، امکان‌پذیر نیست.

آقای معنوی تصریح کرد که تولید پیام‌های آگاهی‌دهی حقوقی بیشتر شود و از طریق کانال‌های مختلف به ویژه رسانه‌ها به مردم رسانیده شود.

او همچنین هدایت داد که در این زمینه یک تیم مرکزی با مدیریت قوی ایجاد شود و مسوولیت آگاهی‌دهی حقوقی را بر عهده گیرد و به صورت منظم از فعالیت‌های خود گزارش دهد. وی بر جلب همکاری موسسات همکار وزارت عدلیه در این زمینه هم تاکید کرد.

.

وزیر عدلیه به موثرسازی فعالیت مرکز مشوره‌دهی تلفنی 188 نیز تاکید کرد و گفت که تلاش شود تا تماس شهروندان به این شماره رایگان شود تا بتوانند مشوره‌های حقوقی این مرکز را دریافت کنند.

فضل احمد معنوی، کمیته‌ای را به ریاست دکتر زکیه عادلی، معین امور اجتماعی وزارت عدلیه توظیف کرد تا در موارد ذکر شده، هرچه سریع اقدامات عملی را روی دست گیرد.

در این نشست معین امور اجتماعی وزارت عدلیه هم با اشاره به ضرورت تجهیزاتی، منابع و زیربنا برای مدرن‌سازی آگاهی‌دهی حقوقی گفت که کمیته به زودی به کار آغاز می‌کند تا با رفع چالش‌ها، وضعیت آگاهی‌دهی حقوقی بهتر شود.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۹/۷ - ۱۴:۱۲
Background image

23 رهنمای معاملات و موترفروشی در کابل مسدود شد

وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان پس از بررسی اسناد 39 دفتر رهنمای معاملات و موترفروشی‌ها در حوزه هفدهم شهر کابل، 23 رهنمای معاملات و موترفروشی را به دلیل تخلفات و فعالیت غیرقانونی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۹/۳ - ۱۲:۳۸
Background image

دیدار وزیر عدلیه با بزرگان ولایت ننگرهار

شیخ صاحب عبدالحکیم شرعی سرپرست وزیر وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان، روز یک شنبه 30 عقرب 1400 با بزرگان قومی ولایت ننگرهار در دفتر کارش دیدار کرد.

در این دیدار حمدالله حقانی، مسوول. . .

یکشنبه ۱۴۰۰/۸/۳۰ - ۱۲:۱۷
Background image

اعلامیه وزارت عدلیه درباره اخذ جواز فعالیت وکلای مدافع

وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان به اطلاع عموم وکلای محترم مدافع می‌رساند که هرچه زودتر از این وزارت جواز فعالیت شان را اخذ کنند. در صورتی که وکلای محترم مدافع جواز فعالیت از وزارت. . .

BACK TO NEWS