وزارت عدلیه به نوآوری بیشتر و عمیق نیاز دارد

waheed
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۴:۳۰
.

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، سرپرست و نامزدوزیر وزارت عدلیه در مراسم معرفی‌اش به این سمت تاکید کرد که وزارت عدلیه هرچند از لحاظ شکلی تغییرات زیادی را طی 20 سال گذشته شاهد بوده؛ اما از لحاظ محتوایی به نوآوری بیشتر ضرورت دارد.

مراسم معرفی رسمی سرپرست و نامزدوزیر وزارت عدلیه روز دوشنبه، 24 سنبله در مقر این وزارت با حضور معاون دوم رییس جمهور و دیگر مقام‌های دولتی، برخی اعضای مجلس سنا و مجلس نمایندگان شورای ملی، مقام‌های پیشین حکومت و مسوولان و کارمندان وزارت عدلیه برگزار شد.

.

سرپرست وزارت عدلیه طی سخنرانی‌اش در این مراسم تعهد کرد که در زمان ماموریتش در وزارت عدلیه در ادامه کارهای وزرای قبلی، کارهای بزرگتری انجام خواهد داد. او تصریح کرد: «در گذشته می‌شنیدم که کسانی که تازه در یک اداره وارد می‌شدند می‌گفتند هیچ کاری نشده و همه چیز را از صفر آغاز می‌کردند؛ اما ما چنین نمی‌کنیم. کارهای زیادی انجام شده و خداوند ما را توفیق دهد که کارهای بزرگتری انجام دهیم.»

او در عین حالی که بر ضرورت نوآوری عمیق و ضروری و اصلاحات و ریفورم در این وزارت تاکید کرد، افزود که تعبیر جابه‌جایی کارمندان از کلمه اصلاحات، تعبیر درستی نیست.

سرپرست وزارت عدلیه گفت که شاید دشوار باشد که وعده بدهیم که کارهای بسیار بزرگی را انجام می‌دهیم؛ اما اراده ما کار کردن صادقانه، دلسوزانه و مبتنی بر تعهدی است که به این مردم و این خاک داریم.

.

او اضافه کرد که اگر فرصت‌هایی دست یافت، در مشوره باهم، موضوعاتی را مطرح می کنیم و همان موضوعاتی مطرح خواهد شد، که عملی کرده بتوانیم و اگر موفق شویم، موفقیت همه ما خواهد بود.

سرپرست وزارت عدلیه گفت که هرچند از لحاظ سیاسی مشکلاتی داشته‌ایم و اختلاف دیدگاه در یک کشور دموکراتیک، امر کاملاً طبیعی است؛ اما منحیث مامور  دولت، متعهد به کار مشترک در پرتو قانون هستیم.

وی تاکید کرد که وزارت عدلیه مرجع عدل است و او در برابر زور، قانون‌شکنی و بی‌عدالتی محکم می‌ایستد و از حیثیت و جایگاه هریک از کارمندان دفاع خواهد کرد.

محترم فضل احمد معنوی درباره ضرورت قانون‌گذاری که وزارت عدلیه در خصوص آن به شکل اختصاصی موظف است، گفت که کشور ما از لحاظ قوانین کشور غنی است؛ اما در خصوص تطبیق قانون باید بپذیریم که نقض قانون هم از طرف شهروندان عادی نه بلکه از طرف زورمندان و قدرتمندان صورت می‌گیرد.

سرپرست وزارت عدلیه در سخنانش همچنین تاکید کرد که در زمان ماموریتش به فساد و سوءاستفاده از موقف به هیچ وجه اجازه نخواهد داد و اضافه کرد که هر یک ما امروز به عنوان یک مبارز و مجاهد در برابر فساد جهاد می‌کنیم.

وی همچنین گفت که اگر از پارلمان کشور رای اعتماد به دست آورد، کارها و برنامه‌های بزرگتری روی دست دارد. 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۵۷
Background image

وزیر عدلیه بر یکسان‌سازی معاشات کارمندان این وزارت تاکید کرد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور در نشست شورای رهبری این وزارت بر عادلانه‌سازی و یکسان‌سازی معاشات کارمندان وزارت عدلیه تاکید کرد.

نشست شورای رهبری وزارت عدلیه صبح امروز سه. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۷
Background image

وزیر عدلیه با معاون سفیر امریکا در کابل درباره تقویت همکاری‌ها گفتگو کرد

قضاوتپوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور با یان مک کری، معاون سفیر امریکا در کابل و هیأت همراه‌شان دیدار و درباره تقویت همکاری‌ها گفتگو کردند.

 وزیر عدلیه در این دیدار که روز چهارشنبه،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۱۲
Background image

خدمات مساعدت‌های حقوقی در سال جدید در تمام ولسوالی‌ها گسترش می‌یابد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور در سومین نشست کمیسیون عالی مساعدت‌های حقوقی تاکید کرد که ارایه مساعدت‌های حقوقی در سال جدید به سطح ولسوالی‌ها گسترش خواهد یافت.

سومین نشست. . .

BACK TO NEWS