ملاقات وزیر عدلیه با هیأتی از سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق

waheed
پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۳ - ۱۱:۳

شیخ الحدیث مولوی صاحب عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی روز چهار‌شنبه، 5 محرم‌الحرام با آقای ریموند میکلرایت، رییس عمومی سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق - افغانستان (IDLO) و هیأت همراه شان، در مقر این وزارت دیدار وگفتگو کرد.

در این دیدار راجع به چگونگی کمک‌ها و همکاری‌های این سازمان با وکلای مدافع و مساعدین حقوقی بحث و گفتگو صورت گرفت.

رییس عمومی سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق از وزارت عدلیه امارت اسلامی به خاطر فراهم‌سازی زمینه فعالیت و توزیع جواز به وکلای مدافع اظهار سپاس و امتنان نمود. وی از وزارت عدلیه خواست که زمینه تشکیل یک اتحادیه برای وکلای مدافع را فراهم نماید تا از طریق آن کمک‌ها در بخش های آموزشی و سایر برنامه‌های مفید برای وکلای مدافع طرح و تطبیق گردد.  

وزیر عدلیه در این نشست راجع به ریاست وکلای مدافع و چگونگی ادغام آن با وزارت عدلیه معلومات داده گفت که وکلای مدافع قبلاً مستقل بودند و در آن فساد زیاد وجود داشت و به همین خاطر همکاران شان به وزارت عدلیه شکایت نموده بودند. وی افزود که این شکایت ها باعث شد تا وزارت عدلیه این موضوع را به کابینه پیشنهاد نماید و کابینه فیصله نمود که وکلای مدافع زیر چتر وزارت عدلیه فعالیت نمایند.

وزیر عدلیه از سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق در بخش مساعدت‌های حقوقی و وکلای مدافع خواهان همکاری گردید.

در این نشست مولوی سید حبیب الحبیب، رییس وکلای مدافع نیز در مورد فعالیت‌های این ریاست معلومات داده گفت که این ریاست هفته دو بار در روزهای شنبه و سه شنبه روند ارزیابی وکلای مدافع را برگزار می‌نماید. وی افزود که این ریاست تا هنوز 9 مرتبه ارزیابی وکلای مدافع را به اتمام رسانده و به 450 وکیل مدافع جواز وکالت توزیع نموده است.

رییس وکلای مدافع همچنان گفت که این ریاست بعد از ختم روند ارزیابی و توزیع جوازها، دوره ستاژ برای وکلای مدافع را نیز برگزار می‌نماید تا از حقوق افراد بی بضاعت به شکل درست آن دفاع صورت گیرد.

در پایان رییس سازمان بین‌المللی انکشاف حقوق وعده نمود که در صورت برداشته شدن تحریم‌ها، در بخش ستاژ تقنین و سایر بخش‌ها نیز وزارت عدلیه همکاری خواهد نمود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۰ - ۱۲:۳۵
Background image

اطلاعیه وزارت عدلیه درباره دور دوازدهم روند ارزیابی وکلای مدافع

به اطلاع عموم وکلای مدافع در سراسر کشور رسانیده می‌شود که ریاست وکلای مدافع به روز شنبه،۱۵محرم الحرام  مصادف با ۲۲ اسد، ۲۴ تن دیگر از وکلای مدافع را به منظور تجدید جواز نامه‌های مورد. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۰ - ۹:۴۶
Background image

اعلام نتایج دور یازدهم ارزیابی وکلای مدافع

وزارت عدلیه دور یازدهم روند ارزیابی وکلای مدافع را روز سه شنبه، ۱۸ اسد با ۵۰ تن اشتراک کننده  وکلای مدافع در این وزارت، برگزار کرد.

بر اساس ارزیابی که صورت گرفته از۵۰ تن اشتراک کننده،۴. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۷ - ۱۲:۲۰
Background image

اطلاعیه وزارت عدلیه درباره دور یازدهم روند ارزیابی وکلای مدافع

به اطلاع عموم وکلای مدافع در سراسر کشور رسانیده می‌شود که ریاست وکلای مدافع به روز سه شنبه،11 محرم الحرام  مصادف با 18 اسد،50 تن دیگر از وکلای مدافع را به منظور تجدید جواز نامه‌های مورد. . .

BACK TO NEWS