مراسم خداحافظی با مسوولان و کارمندان ریاست مراکز اصلاح برگزار شد

waheed
شنبه ۱۳۹۹/۳/۲۴ - ۲۰:۲۳
.

مراسم خداحافظی با مسوولان و کارمندان ریاست مراکز اصلاح و تربیت اطفال با حضور سیدمحمد هاشمی، معین اداری وزارت عدلیه، محمد صدیق صدیقی، رییس مراکز اصلاح و تربیت اطفال، عبدالمجید غنی‌زاده، رییس عمومی تقنین، عزیزه عدالت‌خواه، رییس عمومی مساعدت‌های حقوقی، محمدرحیم دقیق، رییس نشرات و ارتباط عامه، عبدالغیاث الیاسی، رییس تفتیش داخلی و کارمندان ریاست مراکز اصلاح برگزار شد. مسوولیت مراکز اصلاح و تربیت اطفال به تازگی از وزارت عدلیه به اداره تنظیم امور زندان‌ها سپرده شده‌است.

.

معین اداری وزارت عدلیه در این مراسم از کارکردهای ریاست مراکز اصلاح و تربیت اطفال در امر معیاری‌سازی این مراکز در کابل و ولایات قدردانی کرد.

او گفت وزارت عدلیه در مدتی که مسوولیت این مراکز را به عهده داشته، توانسته در 13 ولایت، تعمیرهای معیاری را برای اصلاح و نگهداری اطفال متخلف از قانون با بودجه دولت افغانستان و برخی نهادهای بین‌المللی اعمار کند. همچنین این وزارت توانسته در تمامی ولایات کشور زمین مربوط به مراکز اصلاح را فراهم نماید.

.

معین اداری وزارت عدلیه این دستاوردها را محصول کار مسوولان ریاست مراکز اصلاح و تربیت اطفال خواند و ابراز امیدواری کرد که اداره تنظیم امور زندان‌ها نیز بتواند در این زمینه کارهای بیشتر انجام بدهد.

محمد صدیق صدیقی، رییس مراکز اصلاح و تربیت اطفال نیز گفت که تصمیم انتقال مسوولیت این مراکز و کارمندان آن از وزارت عدلیه به اداره تنظیم امور زندان‌ها برای انسجام بهتر امور مربوط به مراکز سلب آزادی گرفته شده و آنان متعهد به انجام کار برای بهبود این مراکز اند.

.

در مراکز اصلاح و تربیت اطفال در سراسر کشور، کودکان متخلف از قانون و محکوم به حجز نگهداری شده و تحت اصلاح و تربیت قرار می‌گیرند. مسوولیت این مراکز طی سال‌های گذشته به دوش وزارت عدلیه بود و به تاریخ 25 جدی 1398، این مسوولیت بر بنیاد یک فرمان رییس جمهور به اداره تنظیم امور زندان‌ها سپرده شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۴:۳۰
Background image

وزارت عدلیه به نوآوری بیشتر و عمیق نیاز دارد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، سرپرست و نامزدوزیر وزارت عدلیه در مراسم معرفی‌اش به این سمت تاکید کرد که وزارت عدلیه هرچند از لحاظ شکلی تغییرات زیادی را طی 20 سال گذشته شاهد بوده؛ اما از لحاظ. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۹:۱۳
Background image

محترم فضل احمد معنوی به عنوان سرپرست وزارت عدلیه معرفی شد

محترم قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی که بر اساس احکام جداگانه مقام عالی ریاست جمهوری به عنوان نامزدوزیر و سرپرست وزارت عدلیه تعیین گردیده، امروز طی یک مراسم رسمی از سوی محترم سرور دانش، معاون. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۷ - ۱۵:۷
Background image

طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه دولتی در کمیته قوانین کابینه تایید شد

کمیته قوانین کابینه طرح‌ها دو سند تقنینی از جمله طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه دولتی و طرح قانون وارسی عرایض را پس از بررسی تایید کرد.

نشست کمیته قوانین کابینه روز یکشنبه، 16. . .

BACK TO NEWS