مراسم خداحافظی با مسوولان و کارمندان ریاست مراکز اصلاح برگزار شد

waheed
شنبه ۱۳۹۹/۳/۲۴ - ۲۰:۲۳
.

مراسم خداحافظی با مسوولان و کارمندان ریاست مراکز اصلاح و تربیت اطفال با حضور سیدمحمد هاشمی، معین اداری وزارت عدلیه، محمد صدیق صدیقی، رییس مراکز اصلاح و تربیت اطفال، عبدالمجید غنی‌زاده، رییس عمومی تقنین، عزیزه عدالت‌خواه، رییس عمومی مساعدت‌های حقوقی، محمدرحیم دقیق، رییس نشرات و ارتباط عامه، عبدالغیاث الیاسی، رییس تفتیش داخلی و کارمندان ریاست مراکز اصلاح برگزار شد. مسوولیت مراکز اصلاح و تربیت اطفال به تازگی از وزارت عدلیه به اداره تنظیم امور زندان‌ها سپرده شده‌است.

.

معین اداری وزارت عدلیه در این مراسم از کارکردهای ریاست مراکز اصلاح و تربیت اطفال در امر معیاری‌سازی این مراکز در کابل و ولایات قدردانی کرد.

او گفت وزارت عدلیه در مدتی که مسوولیت این مراکز را به عهده داشته، توانسته در 13 ولایت، تعمیرهای معیاری را برای اصلاح و نگهداری اطفال متخلف از قانون با بودجه دولت افغانستان و برخی نهادهای بین‌المللی اعمار کند. همچنین این وزارت توانسته در تمامی ولایات کشور زمین مربوط به مراکز اصلاح را فراهم نماید.

.

معین اداری وزارت عدلیه این دستاوردها را محصول کار مسوولان ریاست مراکز اصلاح و تربیت اطفال خواند و ابراز امیدواری کرد که اداره تنظیم امور زندان‌ها نیز بتواند در این زمینه کارهای بیشتر انجام بدهد.

محمد صدیق صدیقی، رییس مراکز اصلاح و تربیت اطفال نیز گفت که تصمیم انتقال مسوولیت این مراکز و کارمندان آن از وزارت عدلیه به اداره تنظیم امور زندان‌ها برای انسجام بهتر امور مربوط به مراکز سلب آزادی گرفته شده و آنان متعهد به انجام کار برای بهبود این مراکز اند.

.

در مراکز اصلاح و تربیت اطفال در سراسر کشور، کودکان متخلف از قانون و محکوم به حجز نگهداری شده و تحت اصلاح و تربیت قرار می‌گیرند. مسوولیت این مراکز طی سال‌های گذشته به دوش وزارت عدلیه بود و به تاریخ 25 جدی 1398، این مسوولیت بر بنیاد یک فرمان رییس جمهور به اداره تنظیم امور زندان‌ها سپرده شد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۱۹:۱۳
Background image

پیام تسلیت در رابطه به وفات محترم محمد یوسف غضنفر نمایندۀ فوق العاده جلالتمآب رییس جمهور در امور توسعه اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر؛

باكمال تأسف اطلاع حاصل نموديم که محترم محمد یوسف غضنفر شخصیت حلیم، مردم‌ دار و خیر اندیش کشور در اثر بیماری کووید19 داعی اجل را لبیک گفته و جان به حق سپرد.

انالله وانااليه راجعون!. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۹:۵۳
Background image

برای اطلاع‌دهندگان جرایم فساد اداری، مکافات تشویقی پیش‌بینی شده‌است

مقرره اعاده دارایی‌های غیر قانونی ناشی از جرایم فساد اداری پس از تصویب در کابینه همراه با قانون تنظیم امور زندان‌ها، قانون اداری عالی تفتیش و ضمیمه شماره 1 قانون سلاح ناریه و مواد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۴ - ۱۱:۵۷
Background image

پیام تسلیت رهبری وزارت عدلیه در باره‌ی حمله بالای موترحامل کارمندان لوی څارنوالی ج.ا.ا

با تالم و تاثر عمیق اطلاع یافتیم که صبح امروز در نتیجه‌ی حمله بالای موتر حامل کارمندان لوی څارنوالی در ساحه‌ی ده‌سبز شهر کابل، پنج‌تن از کارمندان لوی څارنوالی جان باختند.

وزارت عدلیه ج. . .

BACK TO NEWS