طرح قانون جمعیت‌ها با نهادهای اجتماعی شریک شد

waheed
شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۷ - ۱۲:۳۵
.

وزارت عدلیه، طرح قانون جمعیت‌ها را به‌منظور غنامندی این طرح، با شماری از مسوولان نهادهای اجتماعی فعال در کشور به مشوره و نظرخواهی گذاشت.

دکتر زکیه عادلی معین امور اجتماعی وزارت عدلیه در نشستی که به این مناسبت در این وزارت برگزار گردید، در بارۀ اهمیت بازنگری این قانون صحبت کرد و از نمایندگان نهادهای اجتماعی خواست تا طرح قانون جمعیت‌ها را با دقت مرور نموده و نظریات شان را با این وزارت در میان بگذارند.

در این نشست، اعضای کمیتۀ بازنگری قانون جمعیت‌ها در بارۀ چگونگی طی مراحل و آماده سازی این طرح نیز صحبت نمودند.

.

در همین حال، مسوولان و نمایندگان نهادهای اجتماعی ثبت شده در وزارت عدلیه، دیدگاه‌های شان را در این نشست منسجم ساخته و آن را با این وزارت در میان گذاشتند.

گفتنی است که وزارت عدلیه طرح بازنگری قانون جمعیت‌ها را به دلیل برخی از ابهماتی که در قانون نافذ جمعیت‌ها موجود است، امسال مطرح کرده‌است. کمیته‌ای بازنگری و تعدیل این قانون از چهارماه به این سو کار را بالای بازنگری قانون جمعیت‌ها آغاز نموده‌اند. این کمیته با مطالعه تطبیقی تمامی از قوانین داخلی مرتبط با جمعیت‌ها، قوانین کشورهای مختلف، بررسی نیازمندی‌های جامعه أفغانستان و مصاحبه با کارشناسان، نهادهای ذیدخل و مسوولان مربوطه، طرح این قانون را تهیه نموده‌است.

 

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۲۲:۲۴
Background image

رییس امور رهنمای معاملات و عریضه نویسان وزارت عدلیه معرفی شد

گل محمد گلزی، معین امور مالی و اداری وزارت عدلیه، عبدالهادی امیری قرلق، رییس امور رهنمای معاملات و عریضه نویسان ریاست عمومی انسجام این وزارت را امروز معرفی کرد.

آقای قرلق با سپری. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۵۷
Background image

وزیر عدلیه بر یکسان‌سازی معاشات کارمندان این وزارت تاکید کرد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور در نشست شورای رهبری این وزارت بر عادلانه‌سازی و یکسان‌سازی معاشات کارمندان وزارت عدلیه تاکید کرد.

نشست شورای رهبری وزارت عدلیه صبح امروز سه. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۷
Background image

وزیر عدلیه با معاون سفیر امریکا در کابل درباره تقویت همکاری‌ها گفتگو کرد

قضاوتپوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور با یان مک کری، معاون سفیر امریکا در کابل و هیأت همراه‌شان دیدار و درباره تقویت همکاری‌ها گفتگو کردند.

 وزیر عدلیه در این دیدار که روز چهارشنبه،. . .

BACK TO NEWS