دیدار وزیر عدلیه با معاون دفتر یونیسف

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۱۷:۱۱

شیخ الحدیث مولوی صاحب عبدالحکیم شرعی سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان، روز سه‌شنبه، 17 حوت 1400 با خانم الیس، معاون دفتر یونیسف در افغانستان و هیأت همراه شان در دفتر کار خود دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، معاون دفتر یونیسف از همکاری های این دفتر با حکومت قبلی و وزارت عدلیه یاد نموده گفت که ما می خواهیم به کمک های خود با امارت اسلامی و وزارت عدلیه ادامه داده و در ساحه قوانینی که مربوط به اطفال می‌شود، این وزارت را کمک تخنیکی نماییم. وی افزود که ما آمدیم تا در راستای محافظت از اطفال با امارت اسلامی و وزارت عدلیه همکاری صادقانه داشته باشیم.
سرپرست وزارت عدلیه، ضمن خوش آمدید به آنها گفت که کمک در راستای حقوق، تعلیم و تربیه اطفال بهترین نوع کمک ها با اطفال است. وی همچنان در مورد حقوق زنان گفت که امارت اسلامی افغانستان مخالف حقوق زنان نیست بلکه طرفدار حقوق زنان برمبنای شریعت و دین مقدس اسلام می‌باشد. وی افزود که در اسلام به حقوق زنان تأکید زیاد شده و اسلام بیشترین حقوق را به زنان داده است.
سرپرست وزارت عدلیه، در مورد اشتراک هیأت امارت اسلامی افغانستان در کنفرانس اوسلو و ملاقات‌های انجام شده با نمایندگان کشورهای خارجی به معاون دفتر یونیسف معلومات داده و از پیشرفت های امارت اسلامی افغانستان نیز یاد نمود.
سرپرست وزارت عدلیه از کمبود دوا، داکتر و امبولانس مجهز در بخش صحی این وزارت نیز یاد نموده و خواهان کمک و همکاری در این زمینه گردیدند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۵:۲۵
Background image

برگزاری سیمینار کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌‎ و استرداد زمین‌های غصب‌شده در ولایت بلخ

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ و استرداد زمین‌های غصب‌شده روز چهارشنبه، ۶ جمادی الاول سیمینار یک روزه را به منظور تشریح مقرره و لایحه این کمیسیون و فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله در مورد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۹:۱۹
Background image

هزار جریب زمین در ولایت خوست امارتی تشخیص شد

به سلسله اقدامات در راستای جلوگیری از غصب زمین، هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایت خوست از ساحه دشت سیگی این ولایت بازدید کرده و هزار جریب زمین را امارتی تشخیص نمود.

هیأت مذکور. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۴:۱۳
Background image

۵۲۵۰ جریب زمین در ولایت پکتیکا امارتی تشخیص شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت پکتیکا از زمین‌های قوم تاروخیل و زمین‌های اطراف دب در شهر شرن این ولایت بازدید کرده و۵۲۵۰ جریب زمین در اطراف دب را که از سوی برخی اشخاص تصرف شده،. . .

BACK TO NEWS