۵۲۵۰ جریب زمین در ولایت پکتیکا امارتی تشخیص شد

hayat_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۴:۱۳
.

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت پکتیکا از زمین‌های قوم تاروخیل و زمین‌های اطراف دب در شهر شرن این ولایت بازدید کرده و۵۲۵۰ جریب زمین در اطراف دب را که از سوی برخی اشخاص تصرف شده، امارتی تشخیص نمودند. 

هیأت مذکور از قوم تاروخیل که ۷۲ هزار جریب زمین را تصرف نموده نیز خواهان ارایه اسناد گردیده و تأکید کرد که تا تصمیم نهایی این هیأت از هرنوع تصرف در این زمین خودداری کنند. این هیأت همچنان با بزرگان اقوام دیحی خیل، وروکو، کربدین، جلال خیل و گولی خیل دیدار کرده و از آنان خواستار اسناد شرعی و قانونی زمین‌های مورد منازعه گردید.

.

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین و تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده ولایات لغمان، لوگر و میدان وردک نیز در جریان دو روز گذشته با برگزاری جلسات و اقدامات عملی از ساحات و زمین‌های غصب شده در این ولایات بازدید نمودند.

هیأت تخنیکی ولایت لغمان از ساحه کاکس ولسوالی قرغه‌ای که ۳۲۰ جریب زمین زراعتی را شامل می‌شود، بازدید کرده و ساحات غصب شده و غاصبان آن را مشخص نمود.

این هیأت همچنان از قلعه تاریخی پراو که در آن ۳.۵ جریب زمین از سوی مردم محل غصب و بالای آن خانه‌ها ساخته شده، بازدید و با مردم آن محل دیدار کرد. در این دیدار فرمان امیرالمؤمنین حفظه‌الله در مورد جلوگیری از غصب زمین برای آن‌ها تشریح گردید.

هیأت همچنین ۲ هزار جریب زمین ساحه پارک صنعتی خیروخیل را بررسی کرد و مشخص گردید که برخی قسمت‌های این ساحه از سوی مردم غصب شده و غاصبان آن نیز مشخص گردید.

.

در نشست هیأت تخنیکی ولایت لوگر موضوع زمین‌های قریه دشت آبچکان مورد بررسی قرار گرفت و به وکیل شرعی و بزرگان این قریه استعلام داده شد تا به هیأت تخنیکی پاسخ‌های قناعت بخش ارایه کنند.

.

والی ولایت میدان وردک در نشست اداری این ولایت نیز به ادارات ذیربط تأکید کرد که با هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین همکاری نمایند. او از هیأت تخنیکی نیز خواست که فرمان امیرالمؤمنین حفظه‌الله را به صورت جدی تطبیق کنند.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۱۰:۵۹
Background image

برگزاری برنامه آگاهی‌دهی حقوقی برای شاگردان یک مکتب در کاپیسا

ریاست عدلیه ولایت کاپیسا طی برنامه‌ای برای ۶۰ تن از استادان و شاگردان یک مکتب خصوصی در مرکز این ولایت آگاهی حقوقی ارایه کرد.

در این برنامه که روز سه‌شنبه، ۹ شعبان برگزار شد، مسوولان. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۴:۸
Background image

بیش از ۷ جریب زمین در پنجشیر وقفی تثبیت شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت پنجشیر حدود ۷.۷ جریب زمین را در ولسوالی عنابه این ولایت وقفی تثبیت کرد.

هیأت مذکور روز یکشنبه، ۷ شعبان به ولسوالی عنابه پنجشیر سفر کرد. هیأت با. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۲:۰
Background image

برگزاری امتحان نهایی سمستر اول ستاژ وکالت دفاع در وزارت عدلیه

وزارت عدلیه امارت اسلامی امتحان نهایی سمستر اول دور دوم برنامه ستاژ وکالت دفاع را در مقر این وزارت برگزار کرد.

در این امتحان که روز سه‌شنبه، ۹ شعبان برگزار شد، محمد ادریس برمک، رییس. . .

BACK TO NEWS