۵۲۵۰ جریب زمین در ولایت پکتیکا امارتی تشخیص شد

hayat_admin
Tue, Nov 29 2022 2:13 PM
.

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت پکتیکا از زمین‌های قوم تاروخیل و زمین‌های اطراف دب در شهر شرن این ولایت بازدید کرده و۵۲۵۰ جریب زمین در اطراف دب را که از سوی برخی اشخاص تصرف شده، امارتی تشخیص نمودند. 

هیأت مذکور از قوم تاروخیل که ۷۲ هزار جریب زمین را تصرف نموده نیز خواهان ارایه اسناد گردیده و تأکید کرد که تا تصمیم نهایی این هیأت از هرنوع تصرف در این زمین خودداری کنند. این هیأت همچنان با بزرگان اقوام دیحی خیل، وروکو، کربدین، جلال خیل و گولی خیل دیدار کرده و از آنان خواستار اسناد شرعی و قانونی زمین‌های مورد منازعه گردید.

.

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین و تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده ولایات لغمان، لوگر و میدان وردک نیز در جریان دو روز گذشته با برگزاری جلسات و اقدامات عملی از ساحات و زمین‌های غصب شده در این ولایات بازدید نمودند.

هیأت تخنیکی ولایت لغمان از ساحه کاکس ولسوالی قرغه‌ای که ۳۲۰ جریب زمین زراعتی را شامل می‌شود، بازدید کرده و ساحات غصب شده و غاصبان آن را مشخص نمود.

این هیأت همچنان از قلعه تاریخی پراو که در آن ۳.۵ جریب زمین از سوی مردم محل غصب و بالای آن خانه‌ها ساخته شده، بازدید و با مردم آن محل دیدار کرد. در این دیدار فرمان امیرالمؤمنین حفظه‌الله در مورد جلوگیری از غصب زمین برای آن‌ها تشریح گردید.

هیأت همچنین ۲ هزار جریب زمین ساحه پارک صنعتی خیروخیل را بررسی کرد و مشخص گردید که برخی قسمت‌های این ساحه از سوی مردم غصب شده و غاصبان آن نیز مشخص گردید.

.

در نشست هیأت تخنیکی ولایت لوگر موضوع زمین‌های قریه دشت آبچکان مورد بررسی قرار گرفت و به وکیل شرعی و بزرگان این قریه استعلام داده شد تا به هیأت تخنیکی پاسخ‌های قناعت بخش ارایه کنند.

.

والی ولایت میدان وردک در نشست اداری این ولایت نیز به ادارات ذیربط تأکید کرد که با هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین همکاری نمایند. او از هیأت تخنیکی نیز خواست که فرمان امیرالمؤمنین حفظه‌الله را به صورت جدی تطبیق کنند.

تازه ترین اخبار

Sat, Jan 28 2023 3:31 PM
Background image

32 دفتر رهنمای معاملات در شهر کابل به دلیل فعالیت غیر قانونی مسدود شده است

د عدلیې وزارت د معاملو د لارښوونې او د عریضې لیکوونکو د چارو ریاست د ۱۴۰۱ کال د مرغومي میاشت په ترڅ کې د معاملو د لارښوونې له ۱۹۵ دفترونو څخه په کابل ولایت کې نظارت او بررسي ترسره کړه. . .

Sat, Jan 28 2023 3:22 PM
Background image

بیش از ۱۴۳ جریب زمین در ولایات دایکندی و سرپل امارتی تثبیت شد

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات دایکندی و سرپل از برخی ساحات در این ولایات بازدید کرده و بیش از ۱۴۳ جریب زمین را امارتی تثبیت کردند.

هیأت تخنیکی ولایت دایکندی از سه قطعه. . .

Thu, Jan 26 2023 1:14 PM
Background image

حدود ۸۷۰۰۰ جریب زمین در ولایت بادغیس بررسی شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بادغیس از برخی ساحات در این ولایت بازدید کرده و زمین‌های آن را بررسی کرد.

هیأت مذکور به قریه لامان و بند سبزک رفته و از زمین‌های پشته لامان که طی. . .

BACK TO NEWS