هزار جریب زمین در ولایت خوست امارتی تشخیص شد

hayat_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۹:۱۹
.

به سلسله اقدامات در راستای جلوگیری از غصب زمین، هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایت خوست از ساحه دشت سیگی این ولایت بازدید کرده و هزار جریب زمین را امارتی تشخیص نمود.

هیأت مذکور به قطعه سبز هدایت داد تا اشخاصی که از این زمین استفاده می‌کنند را حاضر نماید تا ثبت شوند. همچنان به غاصبین مذکور استعلام داده شد تا به آن جواب دهند. در شهر خوست نیز از ساحات مربوط به شاروالی که از سوی مالکین مارکیت‌ها غصب گردیده، بازدید صورت گرفت و مالکین مارکیت‌ها به منظور بررسی موضوع نزد هیأت خواسته شدند

.

از طرفی هم در ولایت فاریاب نخستین نشست هیأت تخنیکی این ولایت برگزار شد و در آن تصمیم اتخاذ شد که ساحات غصب شده و زمین‌های امارتی توسط هیأت با صلاحیت تثبیت و لیست غاصبین تهیه و به مراجع ذیربط ارسال گردد.

1

تیم تخنیکی ایجاد شده از سوی هیأت تخنیکی در ولایت پنجشیر هم به منظور بررسی زمین‌های غصب شده به ولسوالی شتل این ولایت سفر کرد. تیم مذکور با ولسوال شتل دیدار کرده و در مورد فرمان امیرالمؤمنین حفظه‌الله به وی معلومات ارایه نمودند.

1

این هیأت با مالکان هوتل‌ها و دکان‌هایی که در کنار دریا و سرک به صورت غیر قانونی اعمار گردیده دیدار کرده و از آن‌ها خواستار اسناد شرعی و قانونی شد.

علاوه بر این در ولایت قندوز نیز نخستین نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین به ریاست والی این ولایت و به اشتراک رییس و اعضای هیأت مذکور برگزار شد. در این نشست، فرمان امیرالمومنین حفظه الله در مورد جلوگیری از غصب، اهداف و ماده‌های آن تشریح گردید.

والی قندوز بر تطبیق کامل این فرمان تأکید کرده و از هیأت تخنیکی خواست تا در راستای تطبیق آن اقدامات عملی را روی دست گیرند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۵۸
Background image

از ۲۴ دارالوکاله در  ناحیه چهارم شهر کابل نظارت صورت گرفت

هیأت نظارت ریاست وکلای مدافع وزارت عدلیه، از ۲۴ دارالوکاله در ناحیه چهارم شهر کابل کنترول و نظارت نموده و به متصدیان آن‌ها توصیه های لازم نمود. 

این هیأت روز شنبه، ۱۸ جمادی الاول، ۱۴. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۴۸
Background image

به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات توزیع شد

ریاست امور رهنمای معاملات و عریضه نویسان ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه، روز یکشنبه، ۱۹ جمادی الاول به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات را توزیع کرد.

در مراسمی که به. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۳۴
Background image

تثبیت و تشخیص بیش از ۱۱۰ جریب زمین امارتی در ولایت جوزجان

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت جوزجان، روز چهارشنبه، ۱۵ جمادی الاول با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن یک تعداد دوسیه‌های مربوط به غصب زمین مورد بحث و بررسی. . .

BACK TO NEWS