نشست هماهنگی میان وزارت عدلیه و دیگر وزارت‌ها و ادارات امارتی برگزار گردید

hayat_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۳ - ۱۲:۱۱

نشستی به منظور تطبیق هر چه بهتر فرمان امیرالمومنین حفظه الله در مورد چگونگی طی مراحل اسناد اصولی، روز گذشته با حضور سرپرست وزارت عدلیه و نمایندگان وزارتخانه‌ها، ریاست‌های مستقل و ادارات امارت اسلامی در مقر این وزارت برگزار شد.

شیخ الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه در این نشست گفت که در نشست قبلی کابینه راجع به فرمان عالیقدر امیرالمومنین حفظه الله در مورد چگونگی طی مراحل اسناد اصولی بحث صورت گرفته است.

او همچنین درباره ضرورت هماهنگی ادارات با وزارت عدلیه در قسمت طی مراحل اسناد اصولی صحبت کرد و افزود که توشیح و طی مراحل اسناد، مقررات، لوایح و طرزالعمل‌های ادارات از موضوعات مورد تاکید عالیقدر امیرالمومنین حفظه‌الله نیز است و بر اساس فرمان مذکور همه ادارات مکلف به اجراآت لازم در این بخش هستند.

سرپرست وزارت عدلیه در این نشست، محتویات کامل فرمان را برای اشتراک کنندگان قرائت نموده گفت که ماده اول این فرمان با تمام فقره های آن مربوط به ادارات بوده و ماده دوم این فرمان با تمام فقره های آن مربوط به وزارت عدلیه می باشد. او همچنان افزود که ماده سوم این فرمان با تمام فقره های آن مربوط به کمیسیون می‌باشد.

در نشست مذکور، بعد از بحث همه جانبه و تبادل نظر پیرامون موضوع، نمایندگان تمام ادارات تعهد نمودند که مطابق فرمان عالیقدر امیرالمومنین حفظه الله در طی مراحل اسناد اصولی ادارات مربوطه خویش اقدامات عملی خواهند نمود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۵:۲۵
Background image

برگزاری سیمینار کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌‎ و استرداد زمین‌های غصب‌شده در ولایت بلخ

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ و استرداد زمین‌های غصب‌شده روز چهارشنبه، ۶ جمادی الاول سیمینار یک روزه را به منظور تشریح مقرره و لایحه این کمیسیون و فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله در مورد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۹:۱۹
Background image

هزار جریب زمین در ولایت خوست امارتی تشخیص شد

به سلسله اقدامات در راستای جلوگیری از غصب زمین، هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایت خوست از ساحه دشت سیگی این ولایت بازدید کرده و هزار جریب زمین را امارتی تشخیص نمود.

هیأت مذکور. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۴:۱۳
Background image

۵۲۵۰ جریب زمین در ولایت پکتیکا امارتی تشخیص شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت پکتیکا از زمین‌های قوم تاروخیل و زمین‌های اطراف دب در شهر شرن این ولایت بازدید کرده و۵۲۵۰ جریب زمین در اطراف دب را که از سوی برخی اشخاص تصرف شده،. . .

BACK TO NEWS