ملاقات وزیر عدلیه با هیأتی از سازمان همکاری اسلامی

waheed
پنجشنبه ۱۴۰۱/۴/۲ - ۱۱:۱۶

شیخ الحدیث مولوی صاحب عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان روز سه‌شنبه، 22 ذوالقعده با هیأتی متشکل از علمای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به ریاست دکتر کوتوب مصطفی سانو، دبیر کل آکادمی بین‌المللی فقه اسلامی، در مقر این وزارت دیدار وگفتگو کرد.

این هیأت به نمایندگی از سازمان همکاری اسلامی به افغانستان آمده است تا با علما و مقامات امارت اسلامی راجع به موضوعات بسیار مهم از جمله حجاب در دین و آموزش دختران صحبت نمایند.

هیأت مذکور در نخست راجع به سازمان همکاری اسلامی به وزیر عدلیه معلومات داد. همچنین از صلحی که در افغانستان تأمین شده اظهار شادمانی کرده و آرزوی دوام ثبات در این کشور را نمودند.

در این دیدار راجع به تعلیم دختران و رعایت حجاب بحث و گفتگو صورت گرفت. وزیر عدلیه راجع به وضعیت اقتصادی و مشکلات افغانستان معلومات داده و به هیأت علمای اسلامی اطمینان داد که امارت اسلامی افغانستان طرفدار تعلیم دختران در چوکات شریعت اسلامی می‌باشد.

وی گفت که در حال حاضر هم مکاتب و مدارس فعال است اما بنابه مشکلات اقتصادی نمی‌توانیم مکاتب و مدارس جدید و جداگانه برای دختران اعمار نماییم چراکه امریکا سرمایه افغانستان را مسدود کرده و فعالیت‌های بانکی در کشور متوقف است.

وزیر عدلیه تاکید کرد که به اساس مشکلات اقتصادی خیلی از کارها معطل شده‌است. وی افزود که اگر امارت اسلامی افغانستان به رسمیت شناخته شود بسیاری از مشکلات کنونی حل شده و افغانستان در بخش‌های مختلف ترقی خواهد کرد. وی همچنان گفت که برای کشورهای اسلامی هیچ عذری وجود ندارد که امارت اسلامی را به رسمیت نشناسند.

در اخیر هیأت علمای اسلامی به وزیر عدلیه وعده نمود که به دولت شان از صلح و امنیتی در افغانستان تأمین شده اطمینان داده و از آن‌ها خواهد خواست تا با امارت اسلامی روابط دوستانه برقرار نمایند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۴/۱۲ - ۱۳:۲۳
Background image

اعلام نتایج دور سوم ارزیابی وکلای مدافع

وزارت عدلیه دور سوم روند ارزیابی وکلای مدافع را روز شنبه، 11 سرطان با 49 تن اشتراک کننده  وکلای مدافع در این وزارت، برگزار کرد.

بر اساس ارزیابی که صورت گرفته از 49 تن اشتراک کننده، 48. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۴/۹ - ۱۱:۱
Background image

اطلاعیه وزارت عدلیه درباره دور سوم روند ارزیابی وکلای مدافع

به اطلاع عموم وکلای مدافع در سراسر کشور رسانیده می‌شود که ریاست وکلای مدافع به روز ‌شنبه، 3 ذوالحجه مصادف با11سرطان، 50 تن دیگر از وکلای مدافع را به منظور تجدید جواز نامه‌های مورد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۸ - ۱۵:۲۶
Background image

برگزاری نشست هماهنگی میان وزارت عدلیه و بنیادهای خیریه

ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه امارت اسلامی، روز سه شنبه، 29 ذوالقعده 1443 نشستی را به منظور هماهنگی بیشتر میان وزارت عدلیه و بنیادهای خیریه برگزار کرد.

در این نشست، مولوی احسان الله. . .

BACK TO NEWS