طرح رهنمود اجراآت ادارات حقوق وزارت عدلیه نهایی گردید

waheed
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۸:۱۲
.

طرح رهنمود اجراآت ادارات حقوق وزارت عدلیه در یک برنامه پنج روزه توسط کمیته مربوط مورد بحث و مطالعه قرار گرفته و بعد از یک سلسله اصلاحات لازم تایید و نهایی شد.

این برنامه از تاریخ 23 الی 27 دلو به حمایت مالی و تخنیکی پروژه عدالت اداره انکشاف بین‌المللی امریکا (USAID) برگزار شد و کمیته‌ای متشکل از 14 تن از رؤسا و کارمندان مسلکی وزارت عدلیه روی طرح رهنمود بحث کردند.

کار روی این رهنمود به همکاری پروژه عدالت و در همآهنگی با وزارت عدلیه در سال 2017 میلادی به اساس تفاهم‌نامۀ همکاری با وزارت عدلیه و با در نظرداشت نیازهای ادارات حقوق آغاز شد و اکنون تکمیل و نهایی شده است.

رهنمود اجراآت ادارات حقوق، در روشنایی قوانین نافذه مربوط از جمله قانون طرز تحصیل حقوق، قانون اصول محاکمات مدنی، قانون اصول محاکمات تجارتی، قانون وارسی عرایض و قانون پولیس و کتب معتبر فقهی ترتیب شده است.

این رهنمود دو بخش دارد که شامل اجراآت عملی ادارات حقوق و معلومات در مورد قواعد ماهوی دعاوی حقوقی می‌شود و به زودی چاپ شده و در دسترس مستفید شوندگان آن قرار خواهد گرفت.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۰/۱/۲۱ - ۱۵:۱۹
Background image

تاکید وزیر عدلیه بر فراهم شدن زمینه دسترسی به وکیل مدافع در نقاط دور دست کشور

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه و رییس کمیسیون عالی مساعدت‌های حقوقی در پنجمین نشست این کمیسیون بر حضور وکلای مدافع در ولایات دور دست کشور تاکید کرد.

پنجمین نشست کمیسیون عالی. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۹ - ۱۲:۱۹
Background image

وزیر عدلیه از ریاست عدلیه هرات بازدید کرد

 قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور که به ولایت هرات سفر کرده از بخش‌های مختلف ریاست عدلیه آن ولایت بازدید کرد و مشکلات کارمندان و مراجعین این ریاست را شنید.

آقای معنوی در جریان. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۹ - ۱۱:۹
Background image

وزیر عدلیه با وکلای مدافع و شماری از بزرگان هرات دیدار کرد

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور در جریان سفرش به ولایت هرات با شماری از اعضای انجمن مستقل وکلای مدافع، مسوولان نهادهای ارایه کننده مساعدت‌های حقوقی و بزرگان هرات دیدار کرد و. . .

BACK TO NEWS