برگزاری امتحان شمولیت ستاژ تقنینی وزارت عدلیه برای سال 1399

waheed
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۳:۱۲
.

وزارت عدلیه ج.ا.ا  امتحان شمولیت دور چهارم ستاژ تقنینی این وزارت برای سال 1399 را برگزار کرد.

این امتحان روز چهارشنبه، 7 حوت در انستیتوت خدمات ملکی افغانستان برگزار شد. در این دور 660 تن از فارغان رشته‌های حقوق و شرعیات که واجد شرایط در امتحان جمعی شمولیت برنامه ستاژ تقنینی شناخته شده بودند، شرکت کرده و به رقابت پرداختند.

از میان این متقاضیان به تعداد ۵۰ نفر که 20 نفر شان ذکور و 30 نفر آن از طبقه اناث خواهد بود، قرار است به این برنامه برای سال آینده جذب شوند.

.

رییس عمومی انستیتوت امور قانون‌گذاری و تحقیقات علمی- حقوقی وزارت عدلیه در آغاز این امتحان گفت که این وزارت تلاش می‌کند تا از امکانات دست داشته خود در جذب و حمایت ستاژران جدید استفاده موثر کند.

نتایج این امتحان قرار است تا چند روز آینده اعلام شود و دروس برنامه ستاژ تقنینی در سوم حمل سال 1399 آغاز خواهد شد.

.

وزارت عدلیه از سه سال به این‌سو برنامه ستاژ تقنینی را برای فارغان رشته‌های حقوق و شرعیات برگزار می‌کند. در سال جاری 137 تن و در سال گذشته 100 تن این برنامه را برای مدت یک سال فرا گرفته و سند فراغت شان را به دست آورده‌اند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۳/۳ - ۲۱:۴۱
Background image

پیام تبریکیه وزارت عدلیه به مناسبت عیدسعید فطر

به نمایندگی از هیئت رهبری و منسوبین وزارت عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان، مراتب تبریکی و تهنیت خویش را به مناسبت عید سعید فطر به جلالتمآب محترم داکتر محمد اشرف غنی رئیس جمهور ج.ا.ا،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۳۷
Background image

وزیر عدلیه با مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان گفتگو نمود

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور و کوان پاد سودهی-همکت، مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان (LOTFA) که یکی از برنامه انکشافی سازمان ملل متحد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۸:۲۸
Background image

مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت در جریدۀ رسمی منتشر شد

وزارت عدلیه چهار سند تقنینی شامل مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت، قانون کادر علمی – تخصصی طبی، مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی و تعدیل و ایزاد در برخی از مواد قانون تحصیلات عالی. . .

BACK TO NEWS