بررسی‌ها درباره ۴۰۰۰ جریب زمین غصب شده در ولسوالی شکردره کابل آغاز می‌شود

hayat_admin
Mon, Nov 28 2022 3:20 PM
.

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین و تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده ولایات کابل، پروان، پنجشیر و پکتیکا در جریان دو روز گذشته نشست‌های‌شان را برگزار نمودند.

هیأت تخنیکی ولایت کابل فیصله کرد که درباره غصب ۴۰۰۰ جریب زمین در ولسوالی شکردره تحقیق شود و کار عملی بالای آن آغاز شود. همچنان در این نشست فیصله شد که درباره زمین‌های زراعتی باقی‌مانده در شمال و غرب شهرک ملاتره خیل نیز تحقیق شود. این هیأت سه شنبه آینده کار عملی خود را به منظور تصفیه و تثبیت زمین‌های غصب شده در ولسوالی بگرامی آغاز می‌کند.

1

در نشست هیأت تخنیکی ولایت پروان فیصله شد که از تمام ادارات راجع به زمین‌های غصب شده و غاصبان معلومات خواسه شود. همچنان فیصله شد که هیأت مذکور از زمین‌های غصب شده واقع ساحه خم کلان ولسوالی بگرام بازدید نماید. در این نشست، در مورد قطعه نظامی، اسناد زمین‌های غصب شده و ترتیب پلان عمل تصامیم لازم گرفته شده و به اعضای نشست وظایف مشخص نیز سپرده شد.

..

در نشست هیأت تخنیکی ولایت پنجشیر فیصله شد که بالای ولسوالی شتل تمرکز بیشتر شود و حدود ۳۰۰ جریب زمین غصب شده شامل هوتل‌ها و سایر تاسیسات استرداد شود. همچنان فیصله شد که تیم تخنیکی به ولسوالی شتل سفر کرده و معلومات را جمع آوری و با مردم محل هماهنگی کند تا زمینه سفر هیأت تخنیکی مساعد گردد.

در نشست هیأت تخنیکی ولایت پکتیکا یک کمیته ۱۱ نفری به منظور تثبیت و تشخیص زمین‌های غصب شده در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت توظیف شد. همچنان جنجال قوم اندر و تاروخیل بر سر یک مقدار زمین بررسی شد و از بزرگان آن‌ها اسناد خواسته شد و فیصله شد تا زمانی که اسناد مذکور تحت بررسی هیأت قرار دارد، هیچ یک از جانبین حق تصرف در زمین مورد منازعه را ندارند.

تازه ترین اخبار

Sat, Jan 28 2023 3:31 PM
Background image

32 دفتر رهنمای معاملات در شهر کابل به دلیل فعالیت غیر قانونی مسدود شده است

د عدلیې وزارت د معاملو د لارښوونې او د عریضې لیکوونکو د چارو ریاست د ۱۴۰۱ کال د مرغومي میاشت په ترڅ کې د معاملو د لارښوونې له ۱۹۵ دفترونو څخه په کابل ولایت کې نظارت او بررسي ترسره کړه. . .

Sat, Jan 28 2023 3:22 PM
Background image

بیش از ۱۴۳ جریب زمین در ولایات دایکندی و سرپل امارتی تثبیت شد

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات دایکندی و سرپل از برخی ساحات در این ولایات بازدید کرده و بیش از ۱۴۳ جریب زمین را امارتی تثبیت کردند.

هیأت تخنیکی ولایت دایکندی از سه قطعه. . .

Thu, Jan 26 2023 1:14 PM
Background image

حدود ۸۷۰۰۰ جریب زمین در ولایت بادغیس بررسی شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بادغیس از برخی ساحات در این ولایت بازدید کرده و زمین‌های آن را بررسی کرد.

هیأت مذکور به قریه لامان و بند سبزک رفته و از زمین‌های پشته لامان که طی. . .

BACK TO NEWS