برگزاری نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بلخ

hayat_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۱۱:۲۶
.

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بلخ با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن بعضی تصامیم لازم در راستای جلوگیری از غصب زمین اتخاذ شد.

در این نشست، در رابطه به ۹ جلد دوسیه واصله از محکمه استیناف فیصله شد که به طرفین قضیه استعلام توزیع شود و از آنان اسناد مطالبه شود و همچنان از ساحات تحت دعوا کروکی اخذ شود. در مورد عریضه یک شخص که قبلاً کار عمرانی اش بالای ۱۵۰۰ جریب زمین در قلعه قل محمد، متوقف شده بود، فیصله شد که اسناد وی مطالبه شود و از مراجع ذیربط نیز معلومات اخذ شود.

در این نشست همچنان، یک شخص دیگر که از استفاده موازی ۱۰۰ جریب زمین در غرب سرک سیاه گرد منع شده بود، به جلسه بعدی این هیأت با اسنادش خواسته شد و در مورد یک مکتوب محکمه استیناف که از هیأت بعضی معلومات را مطالبه کرده بود، نیز فیصله شد که هیأت تخنیکی مطابق مقرره و لایحه مربوط مکلف به ارایه گزارش به جز کمیسیون مرکزی، به سایر مراجع نمی‌باشد.

همچنان به محکمه استیناف استعلام تعقیبی ارسال شد تا در مورد پروژه خالد بن ولید وضاحت ارایه کند. جوابیه قبلی دیوان مدنی این محکمه از سوی هیأت مذکور مشکوک تشخیص شد و در مورد مطالبه بدله استملاک یک شخص فیصله شد که از وی اسناد مطالبه شود.

در این نشست، جوابیه‌های بعضی استعلام‌ها نیز اخذ گردید و افراد مربوط به جلسه بعدی خواسته شدند و فیصله شد که از پروژه امیر علی شیر نوایی کروکی اخذ شود. همچنان در مورد موضوع واصله از قول اردوی ۲۰۹ الفتح فیصله شد، ازینکه موضوع مذکور از طریق قضایای امارت در مراحل محاکماتی قرار دارد، مراحل مذکور باید طی شود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۵:۴۰
Background image

برگزاری برنامه آگاهی دهی حقوقی در لیسه عالی سفید خار

آمریت مساعدت‌های حقوقی ریاست عدلیه ولایت ارزگان، روز چهارشنبه، ۱۱ ذوالقعده، برنامه آگاهی دهی حقوقی را در لیسه عالی سفید خار این ولایت برگزار کرد.

در این برنامه، مولوی عبدالرحیم، مدیر. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۴:۴۳
Background image

به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات توزیع شد

ریاست امور رهنمای معاملات و عریضه نویسان ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه، روز پنجشنبه، ۱۲ ذوالقعده ۱۴۴۴ به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات را توزیع کرد.

در مراسمی که به. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۳:۳۹
Background image

برگزاری نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت کنر

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت کنر روز سه شنبه، ۱۰ ذوالقعده با حضور رییس و اعضای هیأت برگزار شد و نیز هیأت برخی ساحات را بررسی کرد.

در این نشست رییس هیأت تخنیکی درباره سفر. . .

BACK TO NEWS