کار بررسی زمین‌های غصب شده ولایت کابل از شهرک ملاتره خیل آغاز می‌شود

hayat_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۳ - ۱۲:۳۲

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین و تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده ولایات کابل، ننگرهار و زابل که به تازگی به فعالیت آغاز نموده اند، در جریان دو روز گذشته جلسات و کارهای عملی شان را آغاز نمودند.

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت کابل روز سه‌شنبه در تالار مقام این ولایت با حضور رییس و اعضای هیأت مذکور برگزار شد.

.

در این نشست بعد از بحث های همه جانبه، پلان کاری ترتیب شد و تیم تخنیکی از افراد مسلکی تعیین گردید تا تحت نظر آنان کمیت و کیفیت زمین‌های غصب شده معلوم گردد. همچنان برای تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده جدولی آماده گردید تا معلوم شود که چه مقدار زمین در شهر و ولسوالی‌های ولایت کابل غصب شده است.

1

در این نشست، فیصله شد که بررسی زمین‌های غصب شده ولایت کابل از شهرک ملاتره خیل آغاز شود.

جلسه هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت ننگرهار نیز با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد.

در این جلسه به منظور بررسی و بازگرداندن زمین‌های غصب شده در ساحات شهر کهنه جلال آباد، زمین های غصب شده میان ولسوالی کوت و هسکه مینه، ملکیت‌های غصب شده ریاست برشنا واقع درونته، هیأت های جداگانه تعیین گردید.

1

همچنان در مورد زمین‌های غصب شده واقع ناحیه هفتم این شهر به شاروالی وظیفه سپرده شد تا در جلسه بعدی معلومات مکمل جمع‌آوری و ارایه نماید و از آمریت نفت و گاز ننگرهار نیز در مورد زمین‌های غصب شده این اداره اسناد خواسته شد.

..

همچنان به رییس حج و اوقاف این ولایت وظیفه داده شد تا در نماز جمعه این هفته موضوعاتی پیرامون جلوگیری از غصب دارایی‌های عامه را به علما تعیین کند تا به مردم در این قسمت آگاهی دهند. به مسوول کادستر نیز هدایت داده شد تا ارقام زمین‌های امارتی را جمع‌آوری و به هیأت ارایه کند تا مطابق آن اجراآت صورت گیرد.

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت زابل در ریاست حج و اوقاف این ولایت برگزار شد.

این نشست به هدف تسلیمی ۶۰ جریب زمین برای قبرستان از سوی ریاست زراعت به ریاست حج و اوقاف برگزار شده بود. در این نشست، هیأت حدود زمین مذکور را مشخص نمود تا از استفاده های شخصی جلوگیری صورت گیرد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۵:۲۵
Background image

برگزاری سیمینار کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌‎ و استرداد زمین‌های غصب‌شده در ولایت بلخ

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ و استرداد زمین‌های غصب‌شده روز چهارشنبه، ۶ جمادی الاول سیمینار یک روزه را به منظور تشریح مقرره و لایحه این کمیسیون و فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله در مورد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۹:۱۹
Background image

هزار جریب زمین در ولایت خوست امارتی تشخیص شد

به سلسله اقدامات در راستای جلوگیری از غصب زمین، هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایت خوست از ساحه دشت سیگی این ولایت بازدید کرده و هزار جریب زمین را امارتی تشخیص نمود.

هیأت مذکور. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۴:۱۳
Background image

۵۲۵۰ جریب زمین در ولایت پکتیکا امارتی تشخیص شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت پکتیکا از زمین‌های قوم تاروخیل و زمین‌های اطراف دب در شهر شرن این ولایت بازدید کرده و۵۲۵۰ جریب زمین در اطراف دب را که از سوی برخی اشخاص تصرف شده،. . .

BACK TO NEWS