وزیر عدلیه طرح جدید قانون تشکیل و صلاحیت‌های قوه قضاییه را به مجلس نمایندگان معرفی کرد

waheed
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۰:۵۲
.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور روز شنبه، 28 جدی طرح جدید قانون  تشکیل و صلاحیت‌های قوه قضاییه را به ولسی جرگه شورای ملی معرفی کرد.

او هنگام معرفی این طرح گفت که طرح جدید این قانون به منظور جلوگیری از پدیده فساد در دستگاه قضایی ترتیب شده‌است و نیز به هدف مبارزه با فساد، صلاحیت‌های بیشتری به قضات داده‌است.

وزیر عدلیه همچنین گفت که بر اساس این قانون در زمینه انکشاف ساختار قضایی کشور، با در نظر داشت قانون اساسی و مولفه نظام قضایی، گام‌های موثر برداشته خواهد شد.

او افزود که در طرح جدید از اصطلاحات مندرجه، تعریف‌های مشخص‌تر شده و صلاحیت‌ و وظایف رییس ستره محکمه و دیوان‌های آن، به شکل واضح تشریح شده‌است.

دکتر عبدالبصیر انور گفت که این قانون در مورد تقرری‌ها، تبدیلی‌ها، استعفا، حقوق و امتیازات، مصوونیت‌ها و صلاحیت‌های قضات بحث می‌کند.

او اضافه کرد که طرح قانون تشکیل و صلاحیت‌های قوه قضاییه در ۷ فصل و ۸۹ ماده ترتیب شده و تنظیم تشکیل و صلاحیت‌ محاکم، تنظیم امور ذاتی قضات و چگونگی رسیدگی به جرایم قضات از اهداف این قانون است.

گفتنی است که این طرح چندی پیش از سوی کابینه و شورای عالی حاکمیت قانون نیز مورد تایید قرار گرفته بود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۱۹:۱۳
Background image

پیام تسلیت در رابطه به وفات محترم محمد یوسف غضنفر نمایندۀ فوق العاده جلالتمآب رییس جمهور در امور توسعه اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر؛

باكمال تأسف اطلاع حاصل نموديم که محترم محمد یوسف غضنفر شخصیت حلیم، مردم‌ دار و خیر اندیش کشور در اثر بیماری کووید19 داعی اجل را لبیک گفته و جان به حق سپرد.

انالله وانااليه راجعون!. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۹:۵۳
Background image

برای اطلاع‌دهندگان جرایم فساد اداری، مکافات تشویقی پیش‌بینی شده‌است

مقرره اعاده دارایی‌های غیر قانونی ناشی از جرایم فساد اداری پس از تصویب در کابینه همراه با قانون تنظیم امور زندان‌ها، قانون اداری عالی تفتیش و ضمیمه شماره 1 قانون سلاح ناریه و مواد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۴ - ۱۱:۵۷
Background image

پیام تسلیت رهبری وزارت عدلیه در باره‌ی حمله بالای موترحامل کارمندان لوی څارنوالی ج.ا.ا

با تالم و تاثر عمیق اطلاع یافتیم که صبح امروز در نتیجه‌ی حمله بالای موتر حامل کارمندان لوی څارنوالی در ساحه‌ی ده‌سبز شهر کابل، پنج‌تن از کارمندان لوی څارنوالی جان باختند.

وزارت عدلیه ج. . .

BACK TO NEWS