معین اداری وزارت عدلیه در سفرش به ولایت بامیان بر تطبیق قرارهای استردادی قضایای دولت تاکید کرد

waheed
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۱ - ۱۵:۵
.

سید محمد هاشمی، معین اداری وزارت عدلیه در سفرش به ولایت بامیان اجراآت ریاست عدلیه این ولایت را بررسی کرد و نیز در دیدار با مسوولان محلی بامیان در خصوص تطبیق فیصله‌های قطعی ونهایی محاکم، تطبیق قرارهای استردادی و جلوگیری از غصب املاک عامه گفتگو کرد.

معین وزارت عدلیه در دیدار با سید انور رحمتی، والی بامیان پیرامون جلوگیری از غصب املاک عامه، تامین امنیت ریاست عدلیه و مدیریت‌های حقوق ولسولی‌های بامیان، همکاری جدی پولیس در تطبیق قرارهای استردادی قضایای دولت وزارت عدلیه و  تطبیق فیصله‌های قطعی ونهایی محاکم بحث کردند.

.

در این دیدار والی بامیان ضمن تاکید بر هماهنگی در پیشبرد مسوولیت‌ها، از همکاری اداره محلی به خصوص پولیس در تطبیق قانون با کارمندان ریاست عدلیه اطمینان داد.

معین اداری وزارت عدلیه در این سفر با رییس عمومی محاکم استیناف ولایت بامیان نیز دیدار کرده و بر تقویت همکاری‌های ادارات عدلی وقضایی تاکید نمود.

 سید محمد هاشمی همچنین از ریاست عدلیه بامیان بازدید نموده و اجراآت کاری آن ریاست و چالش‌های موجود را مورد ارزیابی قرار داده برای حل مشکلات کارمندان دربخش‌های مسلکی واداری هدایات لازم داد.

.

معین اداری وزارت عدلیه در سفر به بامیان با رییس عدلیه ولایت دایکندی نیز دیدار کرد. در این دیدار پیشنهادات و مشکلات ریاست عدلیه دایکندی مورد بررسی قرار گرفت و برای حل آن هدایات لازم صادر شد.

دربخش دیگر این سفر معین وزارت عدلیه با تعدادی از علما و متنفذین و مسوولین و اعضای نهادهای مدنی بامیان دیدار کرده و مشکلات آن‌ها را استماع نمود. اعضای نهادهای مدنی بامیان به پاس قدردانی از اجراآت به موقع، همکاری همیشگی و برخورد نیک وشایسته با نهادهای جامعه مدنی، معین وزارت عدلیه را با اهدای لوح مورد تقدیر قراردادند.

معین اداری وزارت عدلیه همچنین طی این سفرش با روسای دانشگاه ومعارف بامیان ملاقات نموده پیرامون مسایل مرتبط صحبت نمودند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۷/۳ - ۸:۱۲
Background image

طرح مقرره مشاوریت‌های حقوقی به مشوره و نظرخواهی ادارات گذاشته شد

وزارت عدلیه کنفرانس هماهنگی مشاوریت‌های حقوقی وزارت‌ها و ادارات مستقل را امروز چهارشنبه، 2 میزان به همکاری نهاد GIZ در کابل برگزار کرد.

این کنفرانس به منظور دریافت مشوره و نظریات اعضای. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۴:۰
Background image

بررسی پنج سند بین‌المللی در جلسه کمیته قوانین کابینه

کمیته قوانین کابینه پنج سند موافقت‌نامه‌ها و معاهدات بین‌المللی را در یک نشست اختصاصی بررسی کرد.

این نشست روز سه‌شنبه، 1 میزان به ریاست محمدسرور دانش، معاون دوم رییس جمهور و اشتراک. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۴:۳۰
Background image

وزارت عدلیه به نوآوری بیشتر و عمیق نیاز دارد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، سرپرست و نامزدوزیر وزارت عدلیه در مراسم معرفی‌اش به این سمت تاکید کرد که وزارت عدلیه هرچند از لحاظ شکلی تغییرات زیادی را طی 20 سال گذشته شاهد بوده؛ اما از لحاظ. . .

BACK TO NEWS