طی یک ماه گذشته نزدیک به ۴۷ هزار جریب زمین در ولایت جوزجان امارتی تثبیت شده و بیش از ۹۲۴ هزار جریب دیگر تحت بررسی قرار دارد

hayat_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۴ - ۱۴:۵۰
.

نشست هیأت تخنیکی ولایت جوزجان با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن گزارش یک ماهه این هیأت جهت ارسال به کمیسیون مرکزی ترتیب شد.

بر بنیاد این گزارش در جریان یک ماه گذشته ۴۶۹۶۴.۸۱ جریب زمین توسط این هیأت امارتی تثبیت شده و ۹۲۴۹۰۲.۱۴ جریب زمین دیگر در ساحات مختلف این ولایت تحت بررسی این هیأت قرار دارد.

در این نشست همچنان، مکاتیب کمیسیون مرکزی درباره عرایض یک تعداد اشخاص که ادعا دارند، مالچرهای شان غصب شده، مورد بررسی قرار گرفت.

هیأت مذکور مشکلات عارضین را به صورت حضوری شنیده و به سکرتریت این هیأت هدایت داد تا در مورد موضوعات عارضین تحقیق نموده و معلومات بیشتر جمع آوری کند.

.

در همین حال، هیأت تخنیکی ولایت تخار به ولسوالی دشت قلعه این ولایت رفته و ۱۰۰۰۰ جریب زمین تحت دعوای شرکت انکشاف ملی واقع ماورای کوکچه را مورد بررسی قرار داد. هیأت مذکور با بزرگان و مسوولان محلی نیز دیدار کرد.

.

علاوه بر این، هیأت تخنیکی ولایت بغلان به دشت خواجه الوان پلخمری واقع در مسیر بغلان - بلخ رفته و زمین‌های امارتی غصب شده را شناسایی کرد.

زمین‌های این دشت توسط بعضی افراد غصب شده و بالای آن خانه‌ها و فارم‌های مرغ پروری ساخته شده است. هیأت مذکور از غصب این ساحه جلوگیری کرده و از غاصبین آن اسناد و مدارک شرعی و قانونی مطالبه کرد. تیم کادستر نیز از ساحه تحت غصب کروکی اخذ کرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۴۵
Background image

۳۴۵۰ جریب زمین در ولایت قندوز امارتی تثبیت شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت قندوز به ولسوالی آقتاش این ولایت رفته و ۳۴۵۰ جریب زمین در این ولسوالی را امارتی تثبیت کرد.

هیأت مذکور با مردم محل و مقامات محلی در این ولسوالی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۳۵
Background image

بیش از ۱۰۰۰۰ جریب زمین در ولایات بادغیس و بغلان امارتی تثبیت شد

هیأت های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات بادغیس و بغلان با بررسی اسناد برخی ساحات در این ولایات بیش از ۱۰۰۰۰ جریب زمین غصب شده در این ولایات را امارتی تثبیت کردند.  

در نشست هیأت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۲۰
Background image

برگزاری نشست‌های هیأت‌های تخنیکی ولایات غور، پکتیکا و لوگر

نشست‌های هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات غور، پکتیکا و لوگر با حضور رییس و اعضای این هیأت‌ها برگزار شد و در آن در باره برخی زمین‌های غصب شده در این ولایات بحث شده و  تصامیم. . .

BACK TO NEWS