طرح‌های چهار مقرره از سوی کابینه در پرنسیب تصویب شد

waheed
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۵
.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور در نشست کابینه که روز شنبه، 28 جدی به‌ریاست محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان برگزار شد، طرح‌های پنج مقرره را به جلسه ارایه کرد که از آن جمله، 4 طرح آن در پرنسیب تصویب شد.

وزیر عدلیه کشور در این نشست طرح‌های مقرره، آموزش دوره لیسانس، مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی، مقرره کنترول وزن و ابعاد وسایط نقلیه باربری بلند تناژ، مقرره استخدام و تنظیم امور ذاتی مامورین ردیف الف و مقرره اجاره ملکیت‌های شاروالی‌ها را به جلسه ارایه کرد که چهار مورد اول از سوی کابینه در پرنسیب تایید شد.

همچنین در این جلسه وزارت عدلیه موظف شد تا طرح «مقرره اجاره ملکیت‌های شاروالی‌ها» را در کمیته‌ای به اشتراک نهادهای ذیربط تحت نظر سرپرست ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری بازنگری نموده و آن‌را به جلسات بعدی کابینه ارایه نماید.

.

وزارت عدلیه و وزارت تحصیلات عالی در این جلسه همچنان موظف شدند تا طرح‌های مقرره آموزش دوره لیسانس و مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی را در مطابقت با نظریه‌های مطرح شده در جلسه کابینه تصحیح و آن‌را نهایی سازند.

دکتر عبدالبصیر انور در این نشست طرح مقرره کنترل وزن و ابعاد وسایط نقلیه باربری بلند تناژ را  نیز ارایه کرد و کابینه آن را در پرنسیب مورد تصویب قرار داد. وزارت عدلیه موظف شد تا طرح را طبق نظریات اصلاحی اعضای کابینه یک‌بار دیگر در جلسه کمیته قوانین مورد غور قرار داده، پس از ملاحظه رییس جمهوری اسلامی افغانستان آن‌را نهایی سازد.

 طرح مقرره استخدام و تنظیم امور ذاتی مامورین ردیف الف نیز در این نشست از سوی وزیر عدلیه کشور ارایه شد و کابینه طرح متذکره را در پرنسیب تصویب کرد.

.

در این خصوص همچنین وزارت عدلیه موظف شد تا به همکاری کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، طرح را بعد از اخذ نظریات وزرا و معینان وزارت‌خانه‌ها، با درنظرداشت تذکرات جلسه تصحیح و پس از تصمیم گیری طی جلسه‌ای تحت نظر مقام عالی ریاست جمهوری، آن‌را نهایی سازد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۹:۳۴
Background image

اعلامیه خبری

وزارت عدلیه، به منظور تطبیق احکام قانون امور ترجمه و تصدیق اسناد رسمی منتشره جریده رسمی شماره ۱۳۱۷ مورخ ۲۵ عقرب ۱۳۹۷، طی مراسمی روز چهارشنبه ۲۸ حوت ۱۳۹۸ در حضورداشت جلالتماب دکتر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۳
Background image

امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت عدلیه و بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان

 وزارت عدلیه و بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان (ILF)، تفاهمنامۀ همکاری را در عرصه مساعدت‌های حقوقی، امضاء نمودند.

این تفاهمنامه روز دوشنبه، ۲۶ حوت میان وزارت عدلیه جمهوری اسلامی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۳:۱۲
Background image

برگزاری امتحان شمولیت ستاژ تقنینی وزارت عدلیه برای سال 1399

وزارت عدلیه ج.ا.ا  امتحان شمولیت دور چهارم ستاژ تقنینی این وزارت برای سال 1399 را برگزار کرد.

این امتحان روز چهارشنبه، 7 حوت در انستیتوت خدمات ملکی افغانستان برگزار شد. در این دور 660. . .

BACK TO NEWS