طرح‌های چهار مقرره از سوی کابینه در پرنسیب تصویب شد

waheed
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۵
.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور در نشست کابینه که روز شنبه، 28 جدی به‌ریاست محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان برگزار شد، طرح‌های پنج مقرره را به جلسه ارایه کرد که از آن جمله، 4 طرح آن در پرنسیب تصویب شد.

وزیر عدلیه کشور در این نشست طرح‌های مقرره، آموزش دوره لیسانس، مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی، مقرره کنترول وزن و ابعاد وسایط نقلیه باربری بلند تناژ، مقرره استخدام و تنظیم امور ذاتی مامورین ردیف الف و مقرره اجاره ملکیت‌های شاروالی‌ها را به جلسه ارایه کرد که چهار مورد اول از سوی کابینه در پرنسیب تایید شد.

همچنین در این جلسه وزارت عدلیه موظف شد تا طرح «مقرره اجاره ملکیت‌های شاروالی‌ها» را در کمیته‌ای به اشتراک نهادهای ذیربط تحت نظر سرپرست ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری بازنگری نموده و آن‌را به جلسات بعدی کابینه ارایه نماید.

.

وزارت عدلیه و وزارت تحصیلات عالی در این جلسه همچنان موظف شدند تا طرح‌های مقرره آموزش دوره لیسانس و مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی را در مطابقت با نظریه‌های مطرح شده در جلسه کابینه تصحیح و آن‌را نهایی سازند.

دکتر عبدالبصیر انور در این نشست طرح مقرره کنترل وزن و ابعاد وسایط نقلیه باربری بلند تناژ را  نیز ارایه کرد و کابینه آن را در پرنسیب مورد تصویب قرار داد. وزارت عدلیه موظف شد تا طرح را طبق نظریات اصلاحی اعضای کابینه یک‌بار دیگر در جلسه کمیته قوانین مورد غور قرار داده، پس از ملاحظه رییس جمهوری اسلامی افغانستان آن‌را نهایی سازد.

 طرح مقرره استخدام و تنظیم امور ذاتی مامورین ردیف الف نیز در این نشست از سوی وزیر عدلیه کشور ارایه شد و کابینه طرح متذکره را در پرنسیب تصویب کرد.

.

در این خصوص همچنین وزارت عدلیه موظف شد تا به همکاری کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، طرح را بعد از اخذ نظریات وزرا و معینان وزارت‌خانه‌ها، با درنظرداشت تذکرات جلسه تصحیح و پس از تصمیم گیری طی جلسه‌ای تحت نظر مقام عالی ریاست جمهوری، آن‌را نهایی سازد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۴:۳۰
Background image

وزارت عدلیه به نوآوری بیشتر و عمیق نیاز دارد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، سرپرست و نامزدوزیر وزارت عدلیه در مراسم معرفی‌اش به این سمت تاکید کرد که وزارت عدلیه هرچند از لحاظ شکلی تغییرات زیادی را طی 20 سال گذشته شاهد بوده؛ اما از لحاظ. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۹:۱۳
Background image

محترم فضل احمد معنوی به عنوان سرپرست وزارت عدلیه معرفی شد

محترم قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی که بر اساس احکام جداگانه مقام عالی ریاست جمهوری به عنوان نامزدوزیر و سرپرست وزارت عدلیه تعیین گردیده، امروز طی یک مراسم رسمی از سوی محترم سرور دانش، معاون. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۷ - ۱۵:۷
Background image

طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه دولتی در کمیته قوانین کابینه تایید شد

کمیته قوانین کابینه طرح‌ها دو سند تقنینی از جمله طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه دولتی و طرح قانون وارسی عرایض را پس از بررسی تایید کرد.

نشست کمیته قوانین کابینه روز یکشنبه، 16. . .

BACK TO NEWS