طرح‌های چهار مقرره از سوی کابینه در پرنسیب تصویب شد

waheed
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۰:۴۵
.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور در نشست کابینه که روز شنبه، 28 جدی به‌ریاست محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان برگزار شد، طرح‌های پنج مقرره را به جلسه ارایه کرد که از آن جمله، 4 طرح آن در پرنسیب تصویب شد.

وزیر عدلیه کشور در این نشست طرح‌های مقرره، آموزش دوره لیسانس، مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی، مقرره کنترول وزن و ابعاد وسایط نقلیه باربری بلند تناژ، مقرره استخدام و تنظیم امور ذاتی مامورین ردیف الف و مقرره اجاره ملکیت‌های شاروالی‌ها را به جلسه ارایه کرد که چهار مورد اول از سوی کابینه در پرنسیب تایید شد.

همچنین در این جلسه وزارت عدلیه موظف شد تا طرح «مقرره اجاره ملکیت‌های شاروالی‌ها» را در کمیته‌ای به اشتراک نهادهای ذیربط تحت نظر سرپرست ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری بازنگری نموده و آن‌را به جلسات بعدی کابینه ارایه نماید.

.

وزارت عدلیه و وزارت تحصیلات عالی در این جلسه همچنان موظف شدند تا طرح‌های مقرره آموزش دوره لیسانس و مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی را در مطابقت با نظریه‌های مطرح شده در جلسه کابینه تصحیح و آن‌را نهایی سازند.

دکتر عبدالبصیر انور در این نشست طرح مقرره کنترل وزن و ابعاد وسایط نقلیه باربری بلند تناژ را  نیز ارایه کرد و کابینه آن را در پرنسیب مورد تصویب قرار داد. وزارت عدلیه موظف شد تا طرح را طبق نظریات اصلاحی اعضای کابینه یک‌بار دیگر در جلسه کمیته قوانین مورد غور قرار داده، پس از ملاحظه رییس جمهوری اسلامی افغانستان آن‌را نهایی سازد.

 طرح مقرره استخدام و تنظیم امور ذاتی مامورین ردیف الف نیز در این نشست از سوی وزیر عدلیه کشور ارایه شد و کابینه طرح متذکره را در پرنسیب تصویب کرد.

.

در این خصوص همچنین وزارت عدلیه موظف شد تا به همکاری کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، طرح را بعد از اخذ نظریات وزرا و معینان وزارت‌خانه‌ها، با درنظرداشت تذکرات جلسه تصحیح و پس از تصمیم گیری طی جلسه‌ای تحت نظر مقام عالی ریاست جمهوری، آن‌را نهایی سازد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۱۳:۵۹
Background image

وزیر عدلیه با رییسان عدلیه 34 ولایت کشور دیدار و گفتگو کرد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور شام روز سه شنبه، 5 حوت با رییسان عدلیه، آمران قضایای دولت و حقوق و دیگر مسوولان ریاست‌های عدلیه 34 ولایت دیدار کرده و مشکلات، چالش‌ها و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۶ - ۶:۴۴
Background image

وزیر عدلیه: به 5 هزار دوسیه مربوط به دعاوی زمین رسیدگی می‌کنیم

وزارت عدلیه کنفرانس ملی قضایای دولت را زیر نام «کنفرانس ملی قضایای دولت؛ وضعیت فعلی، بررسی مشکلات و ارایه راه حل‌ها» با اشتراک وزیر عدلیه و دیگر مقامات ارشد دولتی برگزار کرد. وزیر عدلیه. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۳ - ۱۵:۵
Background image

وزیر عدلیه: جایگاه وکیل مدافع و سارنوال ‌در یک قضیه همسان باشد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور با مسوول پروژه «دسترسی به خدمات با کیفیت عدلی و قضایی» برنامه انکشافی سازمان ملل (UNDP) در افغانستان، دیدار و درباره همکاری این نهاد در بخش. . .

BACK TO NEWS