شش طرح اسناد تقنینی ارایه شده از سوی وزارت عدلیه در کابینه تصویب شد

waheed
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۹:۲۴
.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور در نشست کابینه که روز دوشنبه، 21 دلو به ریاست محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد، طرح‌های 7 سند تقنینی را به جلسه ارایه کرد که شش طرح آن در پرنسیب تصویب شد.

وزیر عدلیه کشور در این نشست، طرح تعدیل فقره‌های ۶ و ۹ ماده پنجاهم قانون شرکت‌های دولتی، طرح تعدیل و ایزاد برخی از مواد قانون امور ذاتی افسران، بریدملان و ساتنمنان، طرح قانون تنظیم امور زندان‌ها، ، طرح مقرره تنظیم مجدد زمین شهری و انکشاف مجدد زمین شهری، طرح تعدیل برخی از مواد مقرره کاهش و جلوگیری از آلودگی هوا، طرح مقرره کمیتۀ مشترک رسانه‌ها و حکومت و طرح تعدیل برخی از مواد مقرره تنظیم امور ملکیت‌های غیر رسمی شهری را به جلسه ارایه کرد.

شش مورد نخست این سندها از سوی کابینه در پرنسیب تصویب شد و وزارت عدلیه موظف شد که با همکاری وزارت شهرسازی و اراضی و سایر نهادهای مرتبط، طرح تعدیل برخی از مواد مقرره تنظیم امور ملکیت‌های غیر رسمی شهری را طبق تذکر جلسه تصحیح و به جلسات بعدی کابینه ارایه نماید.

دکتر عبدالبصیر انور درباره هدف طرح مقرره کمیتۀ مشترک رسانه‌ها و حکومت گفت که این مقرره به‌هدف تامین امنیت و مصوونیت اشخاص رسانه‌ای، تسریع روند رسیدگی به قضایای خشونت علیه اشخاص رسانه‌ای، کاهش خشونت و تامین حقوق صنفی و حرفه‌ای کارمندان رسانه و تامین هماهنگی میان رسانه‌ها و ادارات ذیربط دولتی ترتیب و طی مراحل شده‌است.

در این نشست همچنین وزارت عدلیه موظف شد تا طرح‌های متذکره را طبق نظریات اصلاحی ارایه شده از سوی کابینه، تصحیح و نهایی سازد.

 

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۹:۳۴
Background image

اعلامیه خبری

وزارت عدلیه، به منظور تطبیق احکام قانون امور ترجمه و تصدیق اسناد رسمی منتشره جریده رسمی شماره ۱۳۱۷ مورخ ۲۵ عقرب ۱۳۹۷، طی مراسمی روز چهارشنبه ۲۸ حوت ۱۳۹۸ در حضورداشت جلالتماب دکتر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۳
Background image

امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت عدلیه و بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان

 وزارت عدلیه و بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان (ILF)، تفاهمنامۀ همکاری را در عرصه مساعدت‌های حقوقی، امضاء نمودند.

این تفاهمنامه روز دوشنبه، ۲۶ حوت میان وزارت عدلیه جمهوری اسلامی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۳:۱۲
Background image

برگزاری امتحان شمولیت ستاژ تقنینی وزارت عدلیه برای سال 1399

وزارت عدلیه ج.ا.ا  امتحان شمولیت دور چهارم ستاژ تقنینی این وزارت برای سال 1399 را برگزار کرد.

این امتحان روز چهارشنبه، 7 حوت در انستیتوت خدمات ملکی افغانستان برگزار شد. در این دور 660. . .

BACK TO NEWS