شش طرح اسناد تقنینی ارایه شده از سوی وزارت عدلیه در کابینه تصویب شد

waheed
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۹:۲۴
.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور در نشست کابینه که روز دوشنبه، 21 دلو به ریاست محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد، طرح‌های 7 سند تقنینی را به جلسه ارایه کرد که شش طرح آن در پرنسیب تصویب شد.

وزیر عدلیه کشور در این نشست، طرح تعدیل فقره‌های ۶ و ۹ ماده پنجاهم قانون شرکت‌های دولتی، طرح تعدیل و ایزاد برخی از مواد قانون امور ذاتی افسران، بریدملان و ساتنمنان، طرح قانون تنظیم امور زندان‌ها، ، طرح مقرره تنظیم مجدد زمین شهری و انکشاف مجدد زمین شهری، طرح تعدیل برخی از مواد مقرره کاهش و جلوگیری از آلودگی هوا، طرح مقرره کمیتۀ مشترک رسانه‌ها و حکومت و طرح تعدیل برخی از مواد مقرره تنظیم امور ملکیت‌های غیر رسمی شهری را به جلسه ارایه کرد.

شش مورد نخست این سندها از سوی کابینه در پرنسیب تصویب شد و وزارت عدلیه موظف شد که با همکاری وزارت شهرسازی و اراضی و سایر نهادهای مرتبط، طرح تعدیل برخی از مواد مقرره تنظیم امور ملکیت‌های غیر رسمی شهری را طبق تذکر جلسه تصحیح و به جلسات بعدی کابینه ارایه نماید.

دکتر عبدالبصیر انور درباره هدف طرح مقرره کمیتۀ مشترک رسانه‌ها و حکومت گفت که این مقرره به‌هدف تامین امنیت و مصوونیت اشخاص رسانه‌ای، تسریع روند رسیدگی به قضایای خشونت علیه اشخاص رسانه‌ای، کاهش خشونت و تامین حقوق صنفی و حرفه‌ای کارمندان رسانه و تامین هماهنگی میان رسانه‌ها و ادارات ذیربط دولتی ترتیب و طی مراحل شده‌است.

در این نشست همچنین وزارت عدلیه موظف شد تا طرح‌های متذکره را طبق نظریات اصلاحی ارایه شده از سوی کابینه، تصحیح و نهایی سازد.

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۳/۳ - ۲۱:۴۱
Background image

پیام تبریکیه وزارت عدلیه به مناسبت عیدسعید فطر

به نمایندگی از هیئت رهبری و منسوبین وزارت عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان، مراتب تبریکی و تهنیت خویش را به مناسبت عید سعید فطر به جلالتمآب محترم داکتر محمد اشرف غنی رئیس جمهور ج.ا.ا،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۳۷
Background image

وزیر عدلیه با مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان گفتگو نمود

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور و کوان پاد سودهی-همکت، مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان (LOTFA) که یکی از برنامه انکشافی سازمان ملل متحد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۸:۲۸
Background image

مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت در جریدۀ رسمی منتشر شد

وزارت عدلیه چهار سند تقنینی شامل مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت، قانون کادر علمی – تخصصی طبی، مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی و تعدیل و ایزاد در برخی از مواد قانون تحصیلات عالی. . .

BACK TO NEWS