شش طرح اسناد تقنینی ارایه شده از سوی وزارت عدلیه در کابینه تصویب شد

waheed
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۹:۲۴
.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور در نشست کابینه که روز دوشنبه، 21 دلو به ریاست محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد، طرح‌های 7 سند تقنینی را به جلسه ارایه کرد که شش طرح آن در پرنسیب تصویب شد.

وزیر عدلیه کشور در این نشست، طرح تعدیل فقره‌های ۶ و ۹ ماده پنجاهم قانون شرکت‌های دولتی، طرح تعدیل و ایزاد برخی از مواد قانون امور ذاتی افسران، بریدملان و ساتنمنان، طرح قانون تنظیم امور زندان‌ها، ، طرح مقرره تنظیم مجدد زمین شهری و انکشاف مجدد زمین شهری، طرح تعدیل برخی از مواد مقرره کاهش و جلوگیری از آلودگی هوا، طرح مقرره کمیتۀ مشترک رسانه‌ها و حکومت و طرح تعدیل برخی از مواد مقرره تنظیم امور ملکیت‌های غیر رسمی شهری را به جلسه ارایه کرد.

شش مورد نخست این سندها از سوی کابینه در پرنسیب تصویب شد و وزارت عدلیه موظف شد که با همکاری وزارت شهرسازی و اراضی و سایر نهادهای مرتبط، طرح تعدیل برخی از مواد مقرره تنظیم امور ملکیت‌های غیر رسمی شهری را طبق تذکر جلسه تصحیح و به جلسات بعدی کابینه ارایه نماید.

دکتر عبدالبصیر انور درباره هدف طرح مقرره کمیتۀ مشترک رسانه‌ها و حکومت گفت که این مقرره به‌هدف تامین امنیت و مصوونیت اشخاص رسانه‌ای، تسریع روند رسیدگی به قضایای خشونت علیه اشخاص رسانه‌ای، کاهش خشونت و تامین حقوق صنفی و حرفه‌ای کارمندان رسانه و تامین هماهنگی میان رسانه‌ها و ادارات ذیربط دولتی ترتیب و طی مراحل شده‌است.

در این نشست همچنین وزارت عدلیه موظف شد تا طرح‌های متذکره را طبق نظریات اصلاحی ارایه شده از سوی کابینه، تصحیح و نهایی سازد.

 

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۹:۲۴
Background image

شش طرح اسناد تقنینی ارایه شده از سوی وزارت عدلیه در کابینه تصویب شد

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور در نشست کابینه که روز دوشنبه، 21 دلو به ریاست محمد اشرف‌غنی، رییس جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شد، طرح‌های 7 سند تقنینی را به جلسه ارایه کرد که شش. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۱
Background image

دومین  نشست کاری کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر در وزارت عدلیه برگزار شد

سه شنبه:  22 دلو 1398

دومین  نشست کاری کمیته انسجام و هماهنگی حقوق بشر، به ریاست جلالتمآب محترم دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه ج.ا.ا، به منظور بحث و تصویب طرح لایحه وظایف کمیته انسجام. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۴:۴۵
Background image

نهمین جلسه کمیته تخنیکی کمیسیون مبارزه باقاچاق انسان  برگزار شد

نهمین جلسه کمیته تخنیکی مبارزه با قاچاق انسان تحت ریاست رییس حمایت از حقوق بشر و مسوول سکرتریت کمیسیون عالی مبارزه باقاچاق انسان وقاچاق مهاجران برگزار شد.

در این نشست نمایندگان اعضای. . .

BACK TO NEWS