سرپرست وزارت عدلیه با سفیر ترکیه در کابل دیدار کرد

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۴:۱

محترم الشیخ مولوی عبدالحکیم الشرعی حفظه الله، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان صبح امروز چهارشنبه، 7 ربیع الاول با محترم جیهاد ارگینای، سفیر ترکیه در کابل و هیأت همراه شان دیدار و گفتگو کردند.

سرپرست وزارت عدلیه در این دیدار از کمک‌ها و همکاری‌های دولت ترکیه با مردم افغانستان اظهار قدردانی نموده، گفت که ترکیه و افغانستان از گذشته‌ها دارای روابط دوستانه بوده و در آینده نیز این روابط دوستانه ادامه خواهد داشت‌. وی گفت که افغانستان خواهان روابط دوستانه با ترکیه و تمام کشورها می‌باشد.

سفیر ترکیه نیز با اشاره به روابط دیرینه دولت ترکیه با مردم افغانستان گفت که کشورش اکنون نیز آماده همکاری با امارت اسلامی افغانستان می‌باشد. او گفت که ترکیه در زمینه آموزش کارمندان و اعزام متخصصین با وزارت عدلیه افغانستان همکاری خواهد کرد.

سفیر ترکیه در این دیدار، خواهان وضاحت در مورد توافق‌نامه‌های قبلی میان دو کشور از جمله توافق‌نامه استرداد مجرمین شد.

سرپرست وزارت عدلیه گفت که امارت اسلامی افغانستان به همه موافقت‌نامه‌ها و تعهدات قبلی کشور با کشورهای دیگر در صورتی که مخالف شریعت اسلامی نباشد، متعهد است.

وی همچنین طی سخنانش از مواضع دولت ترکیه در قضایای بین‌المللی به ویژه در قضایای مربوط به مسلمانان، اظهار قدردانی کرد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۷ - ۱۲:۲۰
Background image

اطلاعیه وزارت عدلیه درباره دور یازدهم روند ارزیابی وکلای مدافع

به اطلاع عموم وکلای مدافع در سراسر کشور رسانیده می‌شود که ریاست وکلای مدافع به روز سه شنبه،11 محرم الحرام  مصادف با 18 اسد،50 تن دیگر از وکلای مدافع را به منظور تجدید جواز نامه‌های مورد. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۶ - ۱۱:۳۳
Background image

اعلام نتایج دور دهم ارزیابی وکلای مدافع

وزارت عدلیه دوردهم روند ارزیابی وکلای مدافع را روز شنبه، 15 اسد با 50 تن اشتراک کننده  وکلای مدافع در این وزارت، برگزار کرد.

بر اساس ارزیابی که صورت گرفته از50 تن اشتراک کننده، 45 تن. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۳ - ۱۱:۱۰
Background image

اطلاعیه وزارت عدلیه درباره دور دهم روند ارزیابی وکلای مدافع

به اطلاع عموم وکلای مدافع در سراسر کشور رسانیده می‌شود که ریاست وکلای مدافع به روز شنبه، ۸ محرم الحرام  مصادف با ۱۵ اسد،۵۰ تن دیگر از وکلای مدافع را به منظور تجدید جواز نامه‌های مورد. . .

BACK TO NEWS