سرپرست وزارت عدلیه با سفیر ترکیه در کابل دیدار کرد

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۴:۱

محترم الشیخ مولوی عبدالحکیم الشرعی حفظه الله، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان صبح امروز چهارشنبه، 7 ربیع الاول با محترم جیهاد ارگینای، سفیر ترکیه در کابل و هیأت همراه شان دیدار و گفتگو کردند.

سرپرست وزارت عدلیه در این دیدار از کمک‌ها و همکاری‌های دولت ترکیه با مردم افغانستان اظهار قدردانی نموده، گفت که ترکیه و افغانستان از گذشته‌ها دارای روابط دوستانه بوده و در آینده نیز این روابط دوستانه ادامه خواهد داشت‌. وی گفت که افغانستان خواهان روابط دوستانه با ترکیه و تمام کشورها می‌باشد.

سفیر ترکیه نیز با اشاره به روابط دیرینه دولت ترکیه با مردم افغانستان گفت که کشورش اکنون نیز آماده همکاری با امارت اسلامی افغانستان می‌باشد. او گفت که ترکیه در زمینه آموزش کارمندان و اعزام متخصصین با وزارت عدلیه افغانستان همکاری خواهد کرد.

سفیر ترکیه در این دیدار، خواهان وضاحت در مورد توافق‌نامه‌های قبلی میان دو کشور از جمله توافق‌نامه استرداد مجرمین شد.

سرپرست وزارت عدلیه گفت که امارت اسلامی افغانستان به همه موافقت‌نامه‌ها و تعهدات قبلی کشور با کشورهای دیگر در صورتی که مخالف شریعت اسلامی نباشد، متعهد است.

وی همچنین طی سخنانش از مواضع دولت ترکیه در قضایای بین‌المللی به ویژه در قضایای مربوط به مسلمانان، اظهار قدردانی کرد.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۴:۱
Background image

سرپرست وزارت عدلیه با سفیر ترکیه در کابل دیدار کرد

محترم الشیخ مولوی عبدالحکیم الشرعی حفظه الله، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان صبح امروز چهارشنبه، 7 ربیع الاول با محترم جیهاد ارگینای، سفیر ترکیه در کابل و هیأت همراه شان. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۷ - ۱۵:۵۱
Background image

پیام جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه

روزدوشنبه مؤرخ ۱۴۴۳/۲/۱۹ جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه باسفیر چین دیدار نمودند که در خلال این دیدار موضوعات قابل علاقه جانبین تحت بحث قرار گرفت و در جریان بحث سفیر چین از سرپرست وزیر. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۶ - ۱۰:۷
Background image

دیدار جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه با سفیر چین مقیم کابل

دوشنبه،

 در ابتداء جلالتمآب مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزیر وزارت عدلیه به محترم وانگ یو، سفیر چین مقیم کابل و هیأت همرایشان خوش آمدید گفته و به حیث کشور دوست که با امارت اسلامی. . .

BACK TO NEWS