سرپرست وزارت عدلیه با سفیر ترکیه در کابل دیدار کرد

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۴:۱

محترم الشیخ مولوی عبدالحکیم الشرعی حفظه الله، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان صبح امروز چهارشنبه، 7 ربیع الاول با محترم جیهاد ارگینای، سفیر ترکیه در کابل و هیأت همراه شان دیدار و گفتگو کردند.

سرپرست وزارت عدلیه در این دیدار از کمک‌ها و همکاری‌های دولت ترکیه با مردم افغانستان اظهار قدردانی نموده، گفت که ترکیه و افغانستان از گذشته‌ها دارای روابط دوستانه بوده و در آینده نیز این روابط دوستانه ادامه خواهد داشت‌. وی گفت که افغانستان خواهان روابط دوستانه با ترکیه و تمام کشورها می‌باشد.

سفیر ترکیه نیز با اشاره به روابط دیرینه دولت ترکیه با مردم افغانستان گفت که کشورش اکنون نیز آماده همکاری با امارت اسلامی افغانستان می‌باشد. او گفت که ترکیه در زمینه آموزش کارمندان و اعزام متخصصین با وزارت عدلیه افغانستان همکاری خواهد کرد.

سفیر ترکیه در این دیدار، خواهان وضاحت در مورد توافق‌نامه‌های قبلی میان دو کشور از جمله توافق‌نامه استرداد مجرمین شد.

سرپرست وزارت عدلیه گفت که امارت اسلامی افغانستان به همه موافقت‌نامه‌ها و تعهدات قبلی کشور با کشورهای دیگر در صورتی که مخالف شریعت اسلامی نباشد، متعهد است.

وی همچنین طی سخنانش از مواضع دولت ترکیه در قضایای بین‌المللی به ویژه در قضایای مربوط به مسلمانان، اظهار قدردانی کرد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۴:۵۷
Background image

وضاحت وزارت عدلیه درباره برخی شایعات نشر شده در شبکه‌های اجتماعی

برخی حلقات مغرض یک فهرست ساختگی را منتشر کرده و برخی اتهامات بی اساس را بر شیخ‌الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه وارد می‌کنند. ما این شایعات را شدیداً رد می‌کنیم.

اشخاص. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۴:۵۵
Background image

بازدید هیأت اعزامی وزارت عدلیه از ریاست‌های عدلیه ولایات پروان، کاپیسا و پنجشیر

هیأت اعزامی وزارت عدلیه به ریاست مولوی رحمت الله حقانی، رییس مساعدت‌های حقوقی، هفته گذشته از ریاست‌های عدلیه ولایات پروان، کاپیسا و پنجشیر بازدید نمود.

هیأت مذکور در جریان این سفر با. . .

شنبه ۱۴۰۱/۹/۵ - ۱۳:۴۸
Background image

صدها جریب زمین در سه ولایت امارتی تشخیص گردید

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین و تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده ولایات پکتیکا، خوست، دایکندی، سرپل و پکتیا  که به تازگی به فعالیت آغاز نموده اند، در جریان دو روز گذشته جلسات و. . .

BACK TO NEWS