سرپرست وزارت عدلیه با سفیر ترکیه در کابل دیدار کرد

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۱۴:۱

محترم الشیخ مولوی عبدالحکیم الشرعی حفظه الله، سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان صبح امروز چهارشنبه، 7 ربیع الاول با محترم جیهاد ارگینای، سفیر ترکیه در کابل و هیأت همراه شان دیدار و گفتگو کردند.

سرپرست وزارت عدلیه در این دیدار از کمک‌ها و همکاری‌های دولت ترکیه با مردم افغانستان اظهار قدردانی نموده، گفت که ترکیه و افغانستان از گذشته‌ها دارای روابط دوستانه بوده و در آینده نیز این روابط دوستانه ادامه خواهد داشت‌. وی گفت که افغانستان خواهان روابط دوستانه با ترکیه و تمام کشورها می‌باشد.

سفیر ترکیه نیز با اشاره به روابط دیرینه دولت ترکیه با مردم افغانستان گفت که کشورش اکنون نیز آماده همکاری با امارت اسلامی افغانستان می‌باشد. او گفت که ترکیه در زمینه آموزش کارمندان و اعزام متخصصین با وزارت عدلیه افغانستان همکاری خواهد کرد.

سفیر ترکیه در این دیدار، خواهان وضاحت در مورد توافق‌نامه‌های قبلی میان دو کشور از جمله توافق‌نامه استرداد مجرمین شد.

سرپرست وزارت عدلیه گفت که امارت اسلامی افغانستان به همه موافقت‌نامه‌ها و تعهدات قبلی کشور با کشورهای دیگر در صورتی که مخالف شریعت اسلامی نباشد، متعهد است.

وی همچنین طی سخنانش از مواضع دولت ترکیه در قضایای بین‌المللی به ویژه در قضایای مربوط به مسلمانان، اظهار قدردانی کرد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۵۸
Background image

از ۲۴ دارالوکاله در  ناحیه چهارم شهر کابل نظارت صورت گرفت

هیأت نظارت ریاست وکلای مدافع وزارت عدلیه، از ۲۴ دارالوکاله در ناحیه چهارم شهر کابل کنترول و نظارت نموده و به متصدیان آن‌ها توصیه های لازم نمود. 

این هیأت روز شنبه، ۱۸ جمادی الاول، ۱۴. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۴۸
Background image

به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات توزیع شد

ریاست امور رهنمای معاملات و عریضه نویسان ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه، روز یکشنبه، ۱۹ جمادی الاول به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات را توزیع کرد.

در مراسمی که به. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۳۴
Background image

تثبیت و تشخیص بیش از ۱۱۰ جریب زمین امارتی در ولایت جوزجان

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت جوزجان، روز چهارشنبه، ۱۵ جمادی الاول با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن یک تعداد دوسیه‌های مربوط به غصب زمین مورد بحث و بررسی. . .

BACK TO NEWS