ده‌ها قضیه حقوقی تحت کار ریاست عدلیه میدان وردک قرار دارد

waheed
پنجشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۲ - ۱۲:۴۲

از چهار ماه گذشته ده‌ها قضیه حقوقی و غصب دارایی‌های عامه به ریاست عدلیه میدان وردک مواصلت کرده و تحت کار اداره حقوق و قضایای امارت این ریاست قرار دارد.

این ریاست 39 قطعه عریضه حقوقی شهروندان را دریافت کرده که از جمله 19 عریضه مسایل املاکی، 18 عریضه دیون و 2 قطعه دیگر آن مسایل فامیلی را شامل می‌شود. همچنین این اداره 4 دوسیه املاکی را از ادارات مختلف دریافت کرده و تحت کار گرفته است.

در این مدت از جمله تمامی عرایض حقوقی 9 عریضه آن به ادارات مختلف جهت اجراآت فرستاده شده و 3 عریضه توسط کارشناسان آمریت حقوق حل و فصل شده و میان طرف‌های دعوا مصالحه شده است. در حال حاضر 27 عریضه تحت کار این اداره قرار دارد.

در بخش جلوگیری از غصب دارایی‌های عامه، این ریاست 7 جلد دوسیه را تحت کار قرار داده که بررسی‌‎ها در مورد برخی از آن‌ها تمام شده و طی مراحل بعدی منتظر فعال شدن محاکم است. همچنین 6 مکتوب از ادارات مختلف درباره غضب بیت‌المال به اداره قضایای امارت این ریاست فرستاده شده و تحت کار قرار دارد.

اداره قضایای امارت ولایت میدان وردک در این مدت 4 قطعه عریضه را جهت حفاظت از بیت‌المال و دارایی‌های عامه از مراجع مختلف دریافت کرده و درباره آن بررسی‌های لازم انجام شده است. شماری از افراد متهم به غصب املاک دولتی و دارایی‌های عامه به همکاری ادارات امنیتی جلب شده و در ساحات مذکور تدابیر امنیتی جهت جلوگیری از تصرفات غیر قانونی اتخاذ شده است.

در این مدت از 109 نفر که خواستار اخذ جواز عریضه نویسی بودند در دو دوره امتحان اخذ شده که از جمله 101 نفر کامیاب شده‌اند و طی مراحل اعطای جواز به آن‌ها جریان دارد.

 

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۳/۲ - ۱۳:۴۷
Background image

12 تن از کاندیدان موفق جذب وزارت عدلیه گردیدند

ریاست منابع بشری وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان در هفته گذشته امتحان 50 بست خالی رتبه هفت و هشت این وزارت را که قبلا به اعلان گذاشته شده بود، برگزار کرد.

در این امتحان ۴۲ تن از. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۴:۵۰
Background image

رییس تقنین وزارت عدلیه با معاون سفیر پاکستان دیدار و گفتگو کرد

مفتی فضل هادی صاحب‌زاده، رییس عمومی انستیتوت امور قانونگذاری و تحقیقات علمی- حقوقی وزارت عدلیه امارت اسلامی روز سه شنبه، 27 ثور با اسد عباس، معاون سفیر پاکستان مقیم کابل دیدار و گفتگو. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۲/۲۸ - ۱۴:۴۶
Background image

از 48 تن از کاندیدان بست‌های خالی کارکن خدماتی وزارت عدلیه امتحان اخذ گردید

وزارت عدلیه امارت اسلامی روز سه شنبه، 27 ثور امتحان بست‌های خالی کارکنان خدماتی این وزارت را برگزار کرد.

در این امتحان 48 تن از کاندیدان بست‌های کارکن خدماتی اشتراک نموده بودند. قرار. . .

BACK TO NEWS