حدود ۱۲۵۸۹ جریب زمین در ولایت غزنی امارتی تثبیت شد

hayat_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۴ - ۱۲:۷
.

نشست هیأت تخنیکی ولایت غزنی با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و هیأت مذکور با باشندگان ساحه شیخ عبدالسلام دیدار کرده و استعلام‌های توزیع شده را از نزد آنان جمع آوری کرد.

باشندگان این ساحه در جواب استعلام نوشته بودند که زمین مذکور که در حدود ۱۲۵۸۹ جریب می‌باشد، به صورت کامل امارتی بوده و ادعای مالکیت ندارند. از مجموع این زمین ۳۷۵۰ جریب آن از سوی مردم غصب شده است.

در نشست این هیأت، هدایت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین درباره طرزالعمل کاری هیأت تخنیکی مورد بحث قرار گرفت و فیصله شد که موضوع طی گزارشی با کمیسیون شریک شود.

.

در همین حال، نشست هیأت تخنیکی ولایت غور با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن در مورد زمین تانک تیل یک شخص در مرکز این ولایت بحث صورت گرفت و فیصله شد که حضور فرد مذکور یا نماینده وی در جلسه بعدی ضروری است.

در این نشست همچنان، اسناد و آویزهای بانکی یک شخص که تحت ساحه ماستر پلان شهری مرکز فیروزکوه قرار دارد، مورد بررسی قرار گرفت. فرد مذکور آویز تحویلی پول دو نمره زمین به شاروالی را در دست دارد.

 در این نشست، فیصله شد که از شاروالی در زمینه معلومات بیشتر خواسته شود. از اینکه خانه این شخص در ساحه سبز ماستر پلان موقعیت دارد، فیصله شد که در خصوص اجراآت در ساحات سبز از مرکز نیز هدایت خواسته شود.

در نشست مذکور، اراضی ساحه گلدره غلمین مربوط فیروزکوه نیز مورد بررسی قرار گرفته و متصرفین آن احضار شدند. آنان از ادعای مالکیت خود منصرف شده و اقرار کردند که اراضی مذکور امارتی می‌باشد. در این نشست، فیصله شد که سمت جنوب این ساحه تحت بررسی بیشتر قرار گیرد.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۵۸
Background image

از ۲۴ دارالوکاله در  ناحیه چهارم شهر کابل نظارت صورت گرفت

هیأت نظارت ریاست وکلای مدافع وزارت عدلیه، از ۲۴ دارالوکاله در ناحیه چهارم شهر کابل کنترول و نظارت نموده و به متصدیان آن‌ها توصیه های لازم نمود. 

این هیأت روز شنبه، ۱۸ جمادی الاول، ۱۴. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۴۸
Background image

به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات توزیع شد

ریاست امور رهنمای معاملات و عریضه نویسان ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه، روز یکشنبه، ۱۹ جمادی الاول به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات را توزیع کرد.

در مراسمی که به. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۳۴
Background image

تثبیت و تشخیص بیش از ۱۱۰ جریب زمین امارتی در ولایت جوزجان

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت جوزجان، روز چهارشنبه، ۱۵ جمادی الاول با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن یک تعداد دوسیه‌های مربوط به غصب زمین مورد بحث و بررسی. . .

BACK TO NEWS