حدود ۱۲۵۸۹ جریب زمین در ولایت غزنی امارتی تثبیت شد

hayat_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۴ - ۱۲:۷
.

نشست هیأت تخنیکی ولایت غزنی با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و هیأت مذکور با باشندگان ساحه شیخ عبدالسلام دیدار کرده و استعلام‌های توزیع شده را از نزد آنان جمع آوری کرد.

باشندگان این ساحه در جواب استعلام نوشته بودند که زمین مذکور که در حدود ۱۲۵۸۹ جریب می‌باشد، به صورت کامل امارتی بوده و ادعای مالکیت ندارند. از مجموع این زمین ۳۷۵۰ جریب آن از سوی مردم غصب شده است.

در نشست این هیأت، هدایت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین درباره طرزالعمل کاری هیأت تخنیکی مورد بحث قرار گرفت و فیصله شد که موضوع طی گزارشی با کمیسیون شریک شود.

.

در همین حال، نشست هیأت تخنیکی ولایت غور با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن در مورد زمین تانک تیل یک شخص در مرکز این ولایت بحث صورت گرفت و فیصله شد که حضور فرد مذکور یا نماینده وی در جلسه بعدی ضروری است.

در این نشست همچنان، اسناد و آویزهای بانکی یک شخص که تحت ساحه ماستر پلان شهری مرکز فیروزکوه قرار دارد، مورد بررسی قرار گرفت. فرد مذکور آویز تحویلی پول دو نمره زمین به شاروالی را در دست دارد.

 در این نشست، فیصله شد که از شاروالی در زمینه معلومات بیشتر خواسته شود. از اینکه خانه این شخص در ساحه سبز ماستر پلان موقعیت دارد، فیصله شد که در خصوص اجراآت در ساحات سبز از مرکز نیز هدایت خواسته شود.

در نشست مذکور، اراضی ساحه گلدره غلمین مربوط فیروزکوه نیز مورد بررسی قرار گرفته و متصرفین آن احضار شدند. آنان از ادعای مالکیت خود منصرف شده و اقرار کردند که اراضی مذکور امارتی می‌باشد. در این نشست، فیصله شد که سمت جنوب این ساحه تحت بررسی بیشتر قرار گیرد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۴۵
Background image

۳۴۵۰ جریب زمین در ولایت قندوز امارتی تثبیت شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت قندوز به ولسوالی آقتاش این ولایت رفته و ۳۴۵۰ جریب زمین در این ولسوالی را امارتی تثبیت کرد.

هیأت مذکور با مردم محل و مقامات محلی در این ولسوالی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۳۵
Background image

بیش از ۱۰۰۰۰ جریب زمین در ولایات بادغیس و بغلان امارتی تثبیت شد

هیأت های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات بادغیس و بغلان با بررسی اسناد برخی ساحات در این ولایات بیش از ۱۰۰۰۰ جریب زمین غصب شده در این ولایات را امارتی تثبیت کردند.  

در نشست هیأت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۲۰
Background image

برگزاری نشست‌های هیأت‌های تخنیکی ولایات غور، پکتیکا و لوگر

نشست‌های هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات غور، پکتیکا و لوگر با حضور رییس و اعضای این هیأت‌ها برگزار شد و در آن در باره برخی زمین‌های غصب شده در این ولایات بحث شده و  تصامیم. . .

BACK TO NEWS