ثبت و سروی بیش از ۶۷۷ هزار جریب زمین طی ۸ ماه گذشته در هرات

hayat_admin
Mon, Nov 28 2022 2:27 PM
>

در ۸ ماه گذشته بیش از ۶۷۷ هزار جریب زمین در ولایت هرات به کوشش آمریت قضایای امارت ریاست عدلیه و ادارات ذیربط در این ولایت ثبت و سروی گردیده است.

زمین‌های ثبت و سروی شده شامل 477 هزارو ۹۷۳ جریب زمین علفچر و ۱۹۹ هزارو ۵۱۹ جریب زمین زراعتی می‌شود که در ساحات مختلف ولایت هرات تثبیت و سروی گردیده است.

ننگرهار

علاوه بر این هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین و تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده ولایات ننگرهار، بادغیس و قندهار با برگزاری جلسات در راستای جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده در این ولایات اقداماتی کرده‌اند.

.

در نشست هیأت تخنیکی ولایت ننگرهار فیصله شد که با کسانی که در زمین‌های غصب شده در ساحه درونته دکان، هوتل و خانه ساخته‌اند، مطابق قانون قرارداد شود و در صورتی که قرارداد داشته باشند، قرارداد آنها باید تجدید شود. در مورد دشت امارتی غصب شده بین ولسوالی کوت و هسکه مینه که مردم محل ادعای ملکیت آن را دارند نیز تصمیم گرفته شد که اسناد اشخاص مورد بررسی قرار گیرد.

در این نشست همچنان یک کمیته ایجاد گردید تا زمین‌های غصب شده واقع پایین نهر مروارید ولسوالی خیوه را از نزدیک بررسی نماید. همچنین فیصله شد که یک کمیته معلوماتی در سطح ولسوالی‌ها ایجاد گردد تا معلومات ساحات غصب شده در ولسوالی‌ها را با هیأت شریک سازد.

.

در نشست هیأت تخنیکی ولایت بادغیس فیصله شد که هیأت توظیف شده از کسانی که ادعای ملکیت زمین‌های امارتی را دارند، اسناد مطالبه کند تا مطابق اسناد ارایه شده و فورمه املاکی آن اجراآت صورت گیرد. همچنان از اداراتی که زمین‌های‌شان غصب شده خواسته شد که راجع به زمین‌های غصب شده شان در جلسه بعدی معلومات ارایه نمایند.1

در نشست هیأت تخنیکی ولایت قندهار در باره شهرک عینو مینه بحث شده و بر تسریع امور زیربنایی و خدماتی در این شهرک تأکید صورت گرفت. هیأت مذکور همچنین از روند کاری در این شهرک نیز نظارت نمودند. کار روی امور زیربنایی در ساحات مختلف این شهرک ادامه دارد. مسوولین شهرک هم مذکور راجع به امور کاری این شهرک به هیأت معلومات مفصل ارایه نمودند.

هیأت مذکور به مسوولین این شهرک هدایت داد که معلومات راجع به کارهای ساختمانی جاری و معطل این شهرک را به صورت منظم با آنان شریک سازند.

تازه ترین اخبار

Sat, Jan 28 2023 3:31 PM
Background image

32 دفتر رهنمای معاملات در شهر کابل به دلیل فعالیت غیر قانونی مسدود شده است

د عدلیې وزارت د معاملو د لارښوونې او د عریضې لیکوونکو د چارو ریاست د ۱۴۰۱ کال د مرغومي میاشت په ترڅ کې د معاملو د لارښوونې له ۱۹۵ دفترونو څخه په کابل ولایت کې نظارت او بررسي ترسره کړه. . .

Sat, Jan 28 2023 3:22 PM
Background image

بیش از ۱۴۳ جریب زمین در ولایات دایکندی و سرپل امارتی تثبیت شد

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات دایکندی و سرپل از برخی ساحات در این ولایات بازدید کرده و بیش از ۱۴۳ جریب زمین را امارتی تثبیت کردند.

هیأت تخنیکی ولایت دایکندی از سه قطعه. . .

Thu, Jan 26 2023 1:14 PM
Background image

حدود ۸۷۰۰۰ جریب زمین در ولایت بادغیس بررسی شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بادغیس از برخی ساحات در این ولایت بازدید کرده و زمین‌های آن را بررسی کرد.

هیأت مذکور به قریه لامان و بند سبزک رفته و از زمین‌های پشته لامان که طی. . .

BACK TO NEWS