بیش از ۱۳۵ جریب زمین در ولایات پنجشیر و خوست امارتی تثبیت شد

hayat_admin
چهارشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۵ - ۱۴:۲۲
.

هیأت های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات پنجشیر، خوست و پکتیا، نشست‌های شان را برگزار کردند. هیأت‌های تخنیکی ولایت‌های خوست و پنجشیر با بررسی ساحات ۱۳۵ جریب زمین را در این ولایات امارتی تثبیت کردند.

هیأت تخنیکی ولایت پنجشیر به ولسوالی عنابه این ولایت رفته و در حدود ۷۸ جریب زمین نمرات غصب شده در قریه عنابه را امارتی تثبیت کرد. در ۱۰ جریب این زمین خانه ها اعمار شده و متباقی آن چهاردیواری شده و یا سفید می‌باشند.

به این ترتیب در مجموع تا کنون ۲۲۹ جریب زمین در این ولسوالی امارتی تثبیت و تشخیص شده است.

.

در همین حال، نشست هیأت تخنیکی ولایت خوست با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن درباره غصب و تصرفات جدید در ساحه جرخشک، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این نشست همچنان درباره ۲۸ جریب زمین ساحه خلبسات حجرو در ولسوالی صبری بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

هیأت مذکور همچنان، در ساحه پنزایی مرکز این ولایت حضور یافته و پنج قطعه زمین امارتی با مساحت ۵۷.۶ جریب را تثبیت کرد. هیأت مذکور تصرفات جدید در این ساحه را متوقف کرده و غاصبان آن را احضار کرد.

.

علاوه بر این، در نشست هیأت تخنیکی ولایت پکتیا درباره پلان روز آینده بحث شده و پلان مذکور ترتیب شد. همچنان به دلیل عدم امکان حضور در ساحه به خاطر بارش برف، اسناد جمع آوری شده مورد بررسی قرار گرفت تا به محکمه ارسال شود.

در این نشست، موضوع طرزالعمل کاری و وسایل مورد ضرورت هیأت نیز مورد بحث قرار گرفت و درباره آن تصامیم لازم اتخاذ شد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۴۵
Background image

۳۴۵۰ جریب زمین در ولایت قندوز امارتی تثبیت شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت قندوز به ولسوالی آقتاش این ولایت رفته و ۳۴۵۰ جریب زمین در این ولسوالی را امارتی تثبیت کرد.

هیأت مذکور با مردم محل و مقامات محلی در این ولسوالی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۳۵
Background image

بیش از ۱۰۰۰۰ جریب زمین در ولایات بادغیس و بغلان امارتی تثبیت شد

هیأت های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات بادغیس و بغلان با بررسی اسناد برخی ساحات در این ولایات بیش از ۱۰۰۰۰ جریب زمین غصب شده در این ولایات را امارتی تثبیت کردند.  

در نشست هیأت. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۲۰
Background image

برگزاری نشست‌های هیأت‌های تخنیکی ولایات غور، پکتیکا و لوگر

نشست‌های هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات غور، پکتیکا و لوگر با حضور رییس و اعضای این هیأت‌ها برگزار شد و در آن در باره برخی زمین‌های غصب شده در این ولایات بحث شده و  تصامیم. . .

BACK TO NEWS