برگزاری نشست کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده

hayat_admin
چهارشنبه ۱۴۰۲/۸/۳ - ۹:۵۱
.

نشست کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده، روز سه شنبه، ۹ ربیع الثانی به ریاست شیخ الحديث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رییس این کمیسیون در مقر وزارت عدلیه برگزار شد.

در این نشست، مولوی عطاء الله عمری، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، مولوی حمدالله نعمانی، سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن، مولوی نورالله نوری، سرپرست وزارت سرحدات، اقوام و قبایل، شيخ الحديث مولوی نورالحق انور، رییس عمومی اداره امور، شیخ عبدالصمد حقانی، نماینده ستره محکمه، مولوی احسان الله وثیق، رییس عمومی قضایای امارت و سکرتر این کمیسیون و سایر مسوولان اشتراک نموده بودند.

در این نشست، موضوعات و دوسیه‌های هزاران جریب زمین در ولایت‌های کابل، فراه، بلخ و چند ولایت دیگر مورد بحث و بررسی کمیسیون قرار گرفت.

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین فیصله کرد که ۲۶ هزار جریب زمین امارتی در ساحه خرپلان ولایت فراه تصفیه شود و بیش از ۱۵۰۰ جریب زمین دیگر که در ساحه غلامان امارتی تثبیت شده از زمین‌های شخصی جدا شود.

این کمیسیون درباره ۲۶.۵ جریب زمین که در ساحه دارالامان کابل از سوی حکومت پیشین موقتاٌ به گلبدین حکمتیار داده شده بود نیز بحث کرده و در زمینه تصمیم لازم اتخاذ نمود.  

همچنین موضوع نزدیک به ۳۹۰۰ جریب زمین در ولسوالی شکردره کابل بررسی شد و فیصله شد که از مدعیان مالکیت این زمین اسناد و معلومات مطالبه گردد و وزارت زراعت صحت و سقم اسناد را بررسی کند.

در این نشست با بررسی دوسیه‌های هزاران جریب زمین دیگر در ولایات بلخ، پروان و لوگر، بیش از ۳۲ هزار جریب زمین در این ولایات امارتی تثبیت شد و در زمینه هدایات لازم داده شد.

در نشست مذکور موضوع زمین پوهنتون ارزگان و پارک صنعتی خوست نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در زمینه تصامیم لازم اتخاذ گردید.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۴۹
Background image

نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه و وکلای مدافع ولایت پروان برگزار شد

نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه ولایت پروان و وکلای مدافع این ولایت روز چهارشنبه، ۴ محرم الحرام به ریاست مولوی حیات الله امین، رییس عدلیه ولایت پروان و با حضور آمر مساعدت‌های حقوقی این. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۱۲
Background image

برای حدود ۲۴۰۰ تن در ۱۰ ولایت آگاهی حقوقی ارایه شد

ریاست مساعدت‌های حقوقی وزارت عدلیه در مرکز و آمریت‌های ولایتی آن در ۹ ولایت دیگر برای ۲۳۸۰ تن برنامه‌های آگاهی‌دهی حقوقی برگزار نموده است.

این برنامه‌‎ها روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۴ و. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۲
Background image

برگزاری نشست هماهنگی میان ریاست های عدلیه و زراعت ولایت غزنی

نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه و ریاست زراعت ولایت غزنی روز چهارشنبه، ۴ محرم الحرام با حضور مولوی مطیع الحق عثمان، رییس عدلیه و هیأت همراه شان و مولوی گلاب‌الدین ذبیح‌الله، رییس زراعت در. . .

BACK TO NEWS