برگزاری سیمینار کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌‎ و استرداد زمین‌های غصب‌شده در ولایت بلخ

hayat_admin
Wed, Nov 30 2022 3:25 PM
.

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ و استرداد زمین‌های غصب‌شده روز چهارشنبه، ۶ جمادی الاول سیمینار یک روزه را به منظور تشریح مقرره و لایحه این کمیسیون و فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله در مورد جلوگیری از غصب زمین، برگزار کرد.

در این سیمینار که در ولایت بلخ برگزار شد، شیخ‌الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رییس این کمیسیون، اعضای کمیسیون مذکور و رؤسای ادارات ۹ ولایت سمت شمال که عضویت هیأت‌های تخنیکی این کمیسیون در این ولایات را دارند، اشتراک نموده بودند. 

1

در این سیمینار، در مورد مقرره و لایحه کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ و استرداد زمین‌های غصب‌شده و سایر موضوعات مربوط به رؤسای ادارات ولایات معلومات مفصل ارایه گردید.

سرپرست وزارت عدلیه طی سخنرانی‌اش اعضای کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ و استرداد زمین‌های غصب‌شده را معرفی نموده و راجع به مقرره و لایحه کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ و استرداد زمین‌های غصب‌شده و فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله در این مورد و فیصله های کمیسیون مذکور به اشتراک کنندگان معلومات داد.

2

در این سیمینار سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن، سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری و سرپرست لوی سارنوالی نیز اشتراک کرده و صحبت نمودند. آن‌ها از هیأت‌های تخنیکی ولایات خواستند که جهت جلوگیری از غصب زمین‌های دولتی نقش فعال داشته و در راستای تطبیق کامل مقرره و لایحه کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله، تلاش نمایند.

در این سیمینار، اشتراک کنندگان متوجه مسوولیتهایشان شده و به آنها هدایات لازم سپرده شد تا در راستای جلوگیری از غصب زمین اقدامات لازم و اساسی را روی دست گیرند.

قابل ذکر است که مقرره کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین های غصب شده در ۴ فصل و ۲۱ ماده ترتیب شده و از طرف عالیقدر امیرالمؤمنین حفظه الله توشیح گردیده است.

تازه ترین اخبار

Sat, Jan 28 2023 3:31 PM
Background image

32 دفتر رهنمای معاملات در شهر کابل به دلیل فعالیت غیر قانونی مسدود شده است

د عدلیې وزارت د معاملو د لارښوونې او د عریضې لیکوونکو د چارو ریاست د ۱۴۰۱ کال د مرغومي میاشت په ترڅ کې د معاملو د لارښوونې له ۱۹۵ دفترونو څخه په کابل ولایت کې نظارت او بررسي ترسره کړه. . .

Sat, Jan 28 2023 3:22 PM
Background image

بیش از ۱۴۳ جریب زمین در ولایات دایکندی و سرپل امارتی تثبیت شد

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات دایکندی و سرپل از برخی ساحات در این ولایات بازدید کرده و بیش از ۱۴۳ جریب زمین را امارتی تثبیت کردند.

هیأت تخنیکی ولایت دایکندی از سه قطعه. . .

Thu, Jan 26 2023 1:14 PM
Background image

حدود ۸۷۰۰۰ جریب زمین در ولایت بادغیس بررسی شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بادغیس از برخی ساحات در این ولایت بازدید کرده و زمین‌های آن را بررسی کرد.

هیأت مذکور به قریه لامان و بند سبزک رفته و از زمین‌های پشته لامان که طی. . .

BACK TO NEWS