برگزاری جلسات و آغاز کارهای عملی هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین، در چهار ولایت

hayat_admin
Sun, Nov 27 2022 3:04 PM

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین و تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده ولایات هلمند، دایکندی، میدان وردک و کاپیسا در جریان دو روز گذشته جلسات و کارهای عملی شان را آغاز نموده و از ساحات و زمین‌های غصب شده در این ولایات بازدید نمودند.

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت هلمند نشستی را برگزار کرده و نیز از یک قطعه زمین در ساحه بولان شهر لشکرگاه که در آن یک شخص ادعای مالکیت دارد، بازدید نمودند.

.

مساحت این ساحه ۲۵۰ جریب است که ۱۱۵ جریب آن آباد شده و در متباقی آن خانه‌های خودسر ساخته شده است. این زمین از طرف هیأت مذکور با نقشه‌ها تطبیق داده شد و در نتیجه مشخص گردید که این زمین امارتی است. فرد یادشده ادعا دارد که این زمین در دوره جمهوریت از سوی هر سه محکمه به وی تسلیم داده شده است. از شخص مذکور اسناد و مدارک خواسته شد تا از طرف کمیسیون مربوط بررسی گردد.

هیأت تخنیکی ولایت دایکندی کار بررسی اسناد و مدارک اشخاصی که موازی ۱۱ جریب زمین را در ساحه بغده مرده غصب کرده بودند، آغاز کرد. کار بررسی ساحات غصب شده ماستر پلان شهر نیلی نیز توسط تیم تخنیکی مربوطه آغاز گردید. همچنان تیم‌های سروی ریاست زراعت در ۸ ولسوالی غرض بررسی ساحات غصب شده بکر و بایر کارشان را آغاز کردند.

1

جلسه هیأت تخنیکی ولایت میدان وردک، برگزار شد و در آن ترکیب کمیته تخنیکی در ولسوالی‌ها مشخص گردید. این کمیته شامل مدیران حج و اوقاف، زراعت، سارنوالی، حقوق، شاروالی و مستوفیت می‌باشند. رهبری این کمیته را قوماندان امنیه ولسوالی بر عهده دارد.

هیأت مذکور از یک قطعه زمین امارتی در ساحه کوته عشرو واقع میدان شهر بازدید نموده و با مردم آن ساحه دیدار کردند و درباره جلوگیری از غصب به آنان معلومات دادند.

...

هیأت تخنیکی ولایت کاپیسا به منظور بررسی زمین‌های غصب شده به ولسوالی حصه اول کوهستان سفر کرده و با مقامات محلی دیدار کردند. هیأت مذکور فرمان امیرالمومنین حفظه الله و مقرره جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده را به مقامات امارتی و اهالی این ولسوالی تشریح نمودند.

هیأت مذکور فیصله کرد که زمین‌های غصب شده حصه اول کوهستان با کروکی دقیق تثبیت و غاصبین آن شناسایی شده و به استرداد زمین‌های غصب شده اقدام صورت گیرد.

اشتراک کنندگان در این دیدار از هرگونه همکاری در راستای جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده به هیأت مذکور اطمینان دادند.

تازه ترین اخبار

Sat, Jan 28 2023 3:31 PM
Background image

32 دفتر رهنمای معاملات در شهر کابل به دلیل فعالیت غیر قانونی مسدود شده است

د عدلیې وزارت د معاملو د لارښوونې او د عریضې لیکوونکو د چارو ریاست د ۱۴۰۱ کال د مرغومي میاشت په ترڅ کې د معاملو د لارښوونې له ۱۹۵ دفترونو څخه په کابل ولایت کې نظارت او بررسي ترسره کړه. . .

Sat, Jan 28 2023 3:22 PM
Background image

بیش از ۱۴۳ جریب زمین در ولایات دایکندی و سرپل امارتی تثبیت شد

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات دایکندی و سرپل از برخی ساحات در این ولایات بازدید کرده و بیش از ۱۴۳ جریب زمین را امارتی تثبیت کردند.

هیأت تخنیکی ولایت دایکندی از سه قطعه. . .

Thu, Jan 26 2023 1:14 PM
Background image

حدود ۸۷۰۰۰ جریب زمین در ولایت بادغیس بررسی شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بادغیس از برخی ساحات در این ولایت بازدید کرده و زمین‌های آن را بررسی کرد.

هیأت مذکور به قریه لامان و بند سبزک رفته و از زمین‌های پشته لامان که طی. . .

BACK TO NEWS