۳۴۵۰ جریب زمین در ولایت قندوز امارتی تثبیت شد

hayat_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۵:۴۵
.

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت قندوز به ولسوالی آقتاش این ولایت رفته و ۳۴۵۰ جریب زمین در این ولسوالی را امارتی تثبیت کرد.

هیأت مذکور با مردم محل و مقامات محلی در این ولسوالی دیدار کرده و به آنان در مورد غصب از نگاه شریعت، فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله و مقرره جلوگیری از غصب زمین، معلومات ارایه کرد. هیأت تأکید کرد که زمین‌های امارتی که تحت تصرف مردم قرار دارند، دوباره به آنان به اجاره داده خواهد شد.

مردم محل مشکلات شان را به هیأت مذکور بیان کرده و در زمینه خواهان همکاری گردیدند و نیز وعده دادند که با هیأت مذکور در اسکیچ و اخذ کروکی ساحات همکاری خواهند کرد.

هیأت مذکور، از ساحات غصب شده قریه‌های سهاک، باسوس، کدوگان، بند برق، دولت یار و هوت‌خیل ولسوالی آقتاش بازدید و بررسی کرده و ۳۴۵۰ جریب زمین را در این قریه‌ها امارتی تثبیت کرد.

.

در همین حال، نشست هیأت تخنیکی ولایت کنر با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن درباره زمین تحت دعوای شاروالی و ریاست فواید عامه، بحث شده و فیصله شد که نماینده‌های با صلاحیت هر دو اداره با اسنادشان خواسته شوند.

هیأت مذکور با متصرفین ساحه دندها مربوط قطعه ۷۱۲ کادستر واقع در مرکز کنر دیدار کرده و درباره ملکیت مذکور گفتگو کرد. هیأت تاکید کرد که زمین مذکور کاملاً امارتی است اما متصرفین ادعا کردند که زمین مذکور ملکیت آنان است و در دفاتر املاکی ولسوالی سرکانو قیدیت دارد.

هیأت اسناد آنان را اخذ کرده و درباره اخذ معلومات قیدیت املاکی آن به ادارات ذیربط هدایت داد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۱۱:۲۶
Background image

برگزاری نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بلخ

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بلخ با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن بعضی تصامیم لازم در راستای جلوگیری از غصب زمین اتخاذ شد.

در این نشست، در رابطه به ۹ جلد. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۱۰:۱۳
Background image

برگزاری نشست‌ها و اقدامات عملی هیأت‌های تخنیکی ولایات هرات و کنر

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات هرات و کنر طی دو روز گذشته، نشست‌های‌شان را برگزار کرده و در راستای جلوگیری از غصب زمین اقدامات عملی انجام دادند.

در نشست هیأت تخنیکی ولایت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۹:۳
Background image

کار مشترک کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و هیأت تخنیکی ولایت کابل به منظور جلوگیری از غصب در این ولایت آغاز می‌شود

رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده، به ریاست شیخ‌الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رییس این کمیسیون، روز چهارشنبه، ۷ رمضان ۱۴۴۴ با والی و سایر. . .

BACK TO NEWS