پیام جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۰/۷/۷ - ۱۵:۵۱

روزدوشنبه مؤرخ ۱۴۴۳/۲/۱۹ جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه باسفیر چین دیدار نمودند که در خلال این دیدار موضوعات قابل علاقه جانبین تحت بحث قرار گرفت و در جریان بحث سفیر چین از سرپرست وزیر وزارت عدلیه در مورد قانون اساسی که قابل استفاده خواهد بود پرسیدند.

سرپرست وزیر وزارت عدلیه در پاسخ به پرسش سفیر چین چنین فرمودند:

 قانون اساسي سال ۱۳۴۳ هـ ش دوره اعلیحضرت محمد ظاهر شاه به استثنا موادیکه با احکام شریعت اسلامي یا اصول و پالیسی امارت اسلامی افغانستان و منافع ملی کشور در تضاد باشد قابل استفاده است.

بناءً به استثنا قیود فوق الذکر در مورد اظهارات سرپرست وزیر وزارت عدلیه پیرامون قانون اساسی هرنوع تبصره، تفسیر و تأویل یک عمل مخالف با اصول امارت اسلامی افغانستان بوده و با اصول و پالیسی امارت اسلامی جفا پنداشته می شود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۵ - ۱۳:۳۶
Background image

بنیاد خیریه دست کمک از سوی ریاست عدلیه ولایت ننگرهار مسدود شد

دفتر بنیاد خیریه دست کمک در ولایت ننگرهار بنا بر حکم مقام وزارت عدلیه توسط ریاست عدلیه ننگرهار و هیأت مربوطه مسدود و اموال آن ضبط گردید.

هیأت مشترک که در ترکیب آن نمایندگان مقام ولایت،. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۴ - ۱۵:۴
Background image

اطلاعیه وزارت عدلیه درباره دور 25 روند ارزیابی وکلای مدافع

به اطلاع عموم وکلای مدافع در سراسر کشور رسانیده می‌شود که ریاست وکلای مدافع به روز سه شنبه، اول ربیع الاول مصادف با 5 میزان، 21 تن دیگر از وکلای مدافع را به منظور تجدید جواز نامه‌های. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۷/۳ - ۱۵:۱۳
Background image

اعلام نتایج دور 24 ارزیابی وکلای مدافع

وزارت عدلیه دور 24 روند ارزیابی وکلای مدافع را رو شنبه، 2 میزان با 44 تن اشتراک کننده  وکلای مدافع دراین وزارت، برگزار کرد.

بر اساس ارزیابی که صورت گرفته از44 تن اشتراک کننده، 41 تن. . .

BACK TO NEWS