ویژه‌نامه نخستین کنفرانس ملی وضعیت‌شناسی جایگاه زنان در افغانستان چاپ شد

waheed
شنبه ۱۳۹۹/۳/۳۱ - ۱۳:۴۰
.

ویژه‌نامه نخستین کنفرانس ملی وضعیت‌شناسی جایگاه زنان در افغانستان که دربرگیرنده ده مقاله‌ی برتر از میان 60 مقاله‌ی فرستاده شده به این کنفرانس می‌باشد، از سوی وزارت عدلیه چاپ گردید.

نخستین کنفرانس ملی وضعیت‌شناسی جایگاه زنان در افغانستان در 16 حوت سال 1397 به مناسبت هشتم .مارچ، روز جهانی زن به منظور تولید دانش و افزایش انگیزه نویسندگان از سوی معینیت امور اجتماعی وزارت عدلیه برگزار شد که در آن شماری از مقام‌های ارشد دولتی و نماینده‌گان نهادهای بین‌المللی شرکت داشتند. در این کنفرانس ضمن ارایه‌ی اطلاعات از سوی مقام‌های اشتراک کننده در باره‌ی جایگاه زنان در ادارات شان و تقویت هر چه بیشتر جایگاه آن‌ها، ده مقاله‌ی علمی نویسنده‌گان از میان 60 مقاله‌‌ی ارسالی، توسط داوران این کنفرانس به عنوان «مقالات برتر» انتخاب شده و به سه تن از آن‌ها نیز جایزه اهدا گردید.

این ویژه‌نامه شامل مقالات برتر با موضوع‌های «نقش زنان در توسعه سیاسی افغانستان پساطالبان»، «جایگاه فعلی زنان افغانستان در خانواده»، «نقش زنان در بهبود فضای کسب‌وکار»، «بررسی نگاه مردان شهر کابل نسبت به کار زنان در بیرون از خانه»، «حقوق سیاسی زنان در قانون اساسی افغانستان و اسناد بین‌الملل»، «شناسایی و رتبه‌بندی عوامل موثر بر تعادل کار و زندگی شخصی زنان شاغل وزارت امور زنان»، «نقش زنان در توسعه فرهنگی و اجتماعی افغانستان»، «بررسی ساختار حقوقی مقرره حمایوی زنان (خانه‌های امن) در افغانستان»، «نقش زنان در مناسبات اقتصادی افغانستان»، «نقش و جایگاه زنان در استقرار صلح و فرایندهای مصالحه» و «جایگاه زنان در نظام سیاسی افغانستان» می‌باشد.

گفتنی است که این کنفرانس یکی از مؤثر‌ترین شکل بزرگ‌داشت از هشتم مارچ، روز جهانی زن در کشور می‌باشد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۱۴:۳۰
Background image

وزارت عدلیه به نوآوری بیشتر و عمیق نیاز دارد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، سرپرست و نامزدوزیر وزارت عدلیه در مراسم معرفی‌اش به این سمت تاکید کرد که وزارت عدلیه هرچند از لحاظ شکلی تغییرات زیادی را طی 20 سال گذشته شاهد بوده؛ اما از لحاظ. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۴ - ۱۹:۱۳
Background image

محترم فضل احمد معنوی به عنوان سرپرست وزارت عدلیه معرفی شد

محترم قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی که بر اساس احکام جداگانه مقام عالی ریاست جمهوری به عنوان نامزدوزیر و سرپرست وزارت عدلیه تعیین گردیده، امروز طی یک مراسم رسمی از سوی محترم سرور دانش، معاون. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۷ - ۱۵:۷
Background image

طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه دولتی در کمیته قوانین کابینه تایید شد

کمیته قوانین کابینه طرح‌ها دو سند تقنینی از جمله طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه دولتی و طرح قانون وارسی عرایض را پس از بررسی تایید کرد.

نشست کمیته قوانین کابینه روز یکشنبه، 16. . .

BACK TO NEWS