ویژه‌نامه نخستین کنفرانس ملی وضعیت‌شناسی جایگاه زنان در افغانستان چاپ شد

waheed
شنبه ۱۳۹۹/۳/۳۱ - ۱۳:۴۰
.

ویژه‌نامه نخستین کنفرانس ملی وضعیت‌شناسی جایگاه زنان در افغانستان که دربرگیرنده ده مقاله‌ی برتر از میان 60 مقاله‌ی فرستاده شده به این کنفرانس می‌باشد، از سوی وزارت عدلیه چاپ گردید.

نخستین کنفرانس ملی وضعیت‌شناسی جایگاه زنان در افغانستان در 16 حوت سال 1397 به مناسبت هشتم .مارچ، روز جهانی زن به منظور تولید دانش و افزایش انگیزه نویسندگان از سوی معینیت امور اجتماعی وزارت عدلیه برگزار شد که در آن شماری از مقام‌های ارشد دولتی و نماینده‌گان نهادهای بین‌المللی شرکت داشتند. در این کنفرانس ضمن ارایه‌ی اطلاعات از سوی مقام‌های اشتراک کننده در باره‌ی جایگاه زنان در ادارات شان و تقویت هر چه بیشتر جایگاه آن‌ها، ده مقاله‌ی علمی نویسنده‌گان از میان 60 مقاله‌‌ی ارسالی، توسط داوران این کنفرانس به عنوان «مقالات برتر» انتخاب شده و به سه تن از آن‌ها نیز جایزه اهدا گردید.

این ویژه‌نامه شامل مقالات برتر با موضوع‌های «نقش زنان در توسعه سیاسی افغانستان پساطالبان»، «جایگاه فعلی زنان افغانستان در خانواده»، «نقش زنان در بهبود فضای کسب‌وکار»، «بررسی نگاه مردان شهر کابل نسبت به کار زنان در بیرون از خانه»، «حقوق سیاسی زنان در قانون اساسی افغانستان و اسناد بین‌الملل»، «شناسایی و رتبه‌بندی عوامل موثر بر تعادل کار و زندگی شخصی زنان شاغل وزارت امور زنان»، «نقش زنان در توسعه فرهنگی و اجتماعی افغانستان»، «بررسی ساختار حقوقی مقرره حمایوی زنان (خانه‌های امن) در افغانستان»، «نقش زنان در مناسبات اقتصادی افغانستان»، «نقش و جایگاه زنان در استقرار صلح و فرایندهای مصالحه» و «جایگاه زنان در نظام سیاسی افغانستان» می‌باشد.

گفتنی است که این کنفرانس یکی از مؤثر‌ترین شکل بزرگ‌داشت از هشتم مارچ، روز جهانی زن در کشور می‌باشد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۱۹:۱۳
Background image

پیام تسلیت در رابطه به وفات محترم محمد یوسف غضنفر نمایندۀ فوق العاده جلالتمآب رییس جمهور در امور توسعه اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر؛

باكمال تأسف اطلاع حاصل نموديم که محترم محمد یوسف غضنفر شخصیت حلیم، مردم‌ دار و خیر اندیش کشور در اثر بیماری کووید19 داعی اجل را لبیک گفته و جان به حق سپرد.

انالله وانااليه راجعون!. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۹:۵۳
Background image

برای اطلاع‌دهندگان جرایم فساد اداری، مکافات تشویقی پیش‌بینی شده‌است

مقرره اعاده دارایی‌های غیر قانونی ناشی از جرایم فساد اداری پس از تصویب در کابینه همراه با قانون تنظیم امور زندان‌ها، قانون اداری عالی تفتیش و ضمیمه شماره 1 قانون سلاح ناریه و مواد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۴ - ۱۱:۵۷
Background image

پیام تسلیت رهبری وزارت عدلیه در باره‌ی حمله بالای موترحامل کارمندان لوی څارنوالی ج.ا.ا

با تالم و تاثر عمیق اطلاع یافتیم که صبح امروز در نتیجه‌ی حمله بالای موتر حامل کارمندان لوی څارنوالی در ساحه‌ی ده‌سبز شهر کابل، پنج‌تن از کارمندان لوی څارنوالی جان باختند.

وزارت عدلیه ج. . .

BACK TO NEWS