وزیر عدلیه با مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان گفتگو نمود

waheed
پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۳۷
.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور و کوان پاد سودهی-همکت، مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان (LOTFA) که یکی از برنامه انکشافی سازمان ملل متحد (UNDP) است، درباره همکاری‌های عدلی و قضایی گفتگو کردند.

این گفتگو امروز پنج‌شنبه، اول جوزا به‌صورت آنلاین انجام شد و در آن دربارۀ چگونگی همکاری وزارت عدلیه با این صندوق مبنی بر راه‌اندازی سروی و تحقیقی مربوط به مخاطبان بخش عدلی و قضایی و ادامه همکاری‌ها در بخش‌های مختلف، گفتگو شد.

آقای کوان گفت که صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان می‌خواهد دو سروی را درباره حاکمیت قانون در سطح کشور و فعالیت‌های ارتباطی وزارت امور داخله و نهادهای عدلی و قضایی و مؤثریت آن بالای مخاطبان، راه اندازی نماید.

.

وزیر عدلیه کشور با استقبال از انجام چنین تحقیق گفت که انتظار دارد همکاری‌های این صندوق در این زمینه، سبب افزایش مؤثریت هر چه بهتر فعالیت‌های نهادهای عدلی و قضایی و نهادهای شامل در این تحقیق، شود.

دکتر عبدالبصیر انور در این گفتگو همچنین در باره مسوولیت‌های وزارت عدلیه به عنوان یک نهاد عدلی و قضایی و فعالیت‌های آن در پنج سال گذشته صحبت نمود. وی همچنان به منظور مؤثریت هر چه بیشتر تحقیق، نکات مهمی را با مسوول بخش نظارت و ارزیابی (LOTFA) شریک ساخت و در این رابطه نیز پرسش‌هایی را مطرح کرد.

آقای کوان با ارایه توضیحات درباره این تحقیق گفت که جزییات آن به‌زودی با وزارت عدلیه شریک ساخته خواهد شد. او همچنین فعالیت‌های وزارت عدلیه را مهم خواند و از اقدام‌های این وزارت در راستای اجرای مسوولیت‌هایش سپاس‌گزاری نمود.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۹ - ۲۰:۲۹
Background image

کمیته‌های سه‌گانه بازنگری و تعدیل قانون احزاب، قانون جمعیت‌ها و قانون تمویل مالی احزاب سیاسی، آغاز به کار کرد.

بر اساس طرحی که قبلاً از طرف وزارت عدلیه ج.ا.ا، به ریاست جمهوری ارائه شده بود، ایجاد کمیته‌های سه‌گانه بازنگری و تعدیل قانون احزاب، قانون جمعیت‌ها و قانون تمویل مالی احزاب سیاسی، از. . .

شنبه ۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۱۹:۱۳
Background image

پیام تسلیت در رابطه به وفات محترم محمد یوسف غضنفر نمایندۀ فوق العاده جلالتمآب رییس جمهور در امور توسعه اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر؛

باكمال تأسف اطلاع حاصل نموديم که محترم محمد یوسف غضنفر شخصیت حلیم، مردم‌ دار و خیر اندیش کشور در اثر بیماری کووید19 داعی اجل را لبیک گفته و جان به حق سپرد.

انالله وانااليه راجعون!. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۹:۵۳
Background image

برای اطلاع‌دهندگان جرایم فساد اداری، مکافات تشویقی پیش‌بینی شده‌است

مقرره اعاده دارایی‌های غیر قانونی ناشی از جرایم فساد اداری پس از تصویب در کابینه همراه با قانون تنظیم امور زندان‌ها، قانون اداری عالی تفتیش و ضمیمه شماره 1 قانون سلاح ناریه و مواد. . .

BACK TO NEWS