نشستی به منظور بررسی قوانین در وزارت عدلیه برگزار گردید

waheed
شنبه ۱۴۰۰/۱۲/۷ - ۱۱:۴۲

نشستی به منظور بررسی قانون طی مراحل اسناد تقنینی، قانون رهنمای معاملات و قانون قضایای امارت، براساس شریعت اسلامی، روز پنج شنبه، 5 حوت 1400، در وزارت عدلیه برگزار گردید.

در این نشست، مولوی عبدالحکیم شرعی سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان، علما جید که در چوکات پروژه طرح قوانین توظیف گردیده اند و تعدادی از مسوولین انستیتوت امور قانونگذاری وزارت عدلیه اشتراک نموده بودند.

 Description: C:\Users\Hakeem\Desktop\104A7979.JPG

سرپرست وزارت عدلیه در این نشست گفت که ما حکومت را به خاطر حاکمیت شریعت می‌خواهیم و شریعت را به خاطر حکومت نمی‌خواهیم. وی همچنان گفت که ما قوانین را قسمی می سازیم که مخالف شریعت اسلامی نباشد.

سرپرست وزارت عدلیه اظهار داشت که عالیقدر امیرالمومنین به تمام ادارات طی یک هدایت دستور داده که قوانین مربوط شان را براساس شریعت اسلامی بررسی نمایند و احکامی را که مخالف شریعت اسلامی تشخیص نمایند، یادداشت نموده و بعداً به منظور طی مراحل به وزارت عدلیه ارایه نمایند.

Description: C:\Users\Hakeem\Desktop\104A7983.JPG

برای بررسی این قوانین ازعلماء کرام، شیوخ و قانون دانان یک بورد ایجاد شده که آنها همه روزه قوانین را بررسی می نماید.

وی به علمای مؤظف در پروژه طرح قوانین سفارش نمود که در بررسی قوانین دقت و سرعت را در نظر بگیرند تا هرچه زودتر قوانین بررسی شده و غرض طی مراحل بعدی به مراجع ذیصلاح ارایه گردد.    

 

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۴۹
Background image

نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه و وکلای مدافع ولایت پروان برگزار شد

نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه ولایت پروان و وکلای مدافع این ولایت روز چهارشنبه، ۴ محرم الحرام به ریاست مولوی حیات الله امین، رییس عدلیه ولایت پروان و با حضور آمر مساعدت‌های حقوقی این. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۱۲
Background image

برای حدود ۲۴۰۰ تن در ۱۰ ولایت آگاهی حقوقی ارایه شد

ریاست مساعدت‌های حقوقی وزارت عدلیه در مرکز و آمریت‌های ولایتی آن در ۹ ولایت دیگر برای ۲۳۸۰ تن برنامه‌های آگاهی‌دهی حقوقی برگزار نموده است.

این برنامه‌‎ها روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۴ و. . .

شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۳ - ۱۵:۲
Background image

برگزاری نشست هماهنگی میان ریاست های عدلیه و زراعت ولایت غزنی

نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه و ریاست زراعت ولایت غزنی روز چهارشنبه، ۴ محرم الحرام با حضور مولوی مطیع الحق عثمان، رییس عدلیه و هیأت همراه شان و مولوی گلاب‌الدین ذبیح‌الله، رییس زراعت در. . .

BACK TO NEWS