موضوع زمین‌های غصب شده در «شهرک امید سبز» به محکمه اختصاصی محول می‌شود

hakeem_admin
چهارشنبه ۱۴۰۳/۱/۱۵ - ۱۳:۵۱
.

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ها و استرداد زمین‌های غصب شده طی نشستی فیصله کرد که موضوع غصب زمین‌های امارتی در شهرک امید سبز واقع ناحیه ششم شهر کابل به محکمه اختصاصی رسیدگی به قضایای زمین‌های غصب شده امارتی محول گردد.

نشست کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ها و استرداد زمین‌های غصب شده روز چهارشنبه، ۲۴ رمضان به ریاست شیخ‌الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رییس کمیسیون و با اشتراک مولوی حمدالله نعمانی، سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن، مولوی عطاءالله عمری سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری، مولوی محمد اسماعیل غزنوی، معین سرحدات وزارت سرحدات، اقوام و قبایل، شیخ عبدالصمد حقانی، نماینده ستره محکمه، مولوی محمود مظلوم، رییس اراضی وزارت زراعت، مولوی احسان الله وثیق، رییس عمومی قضایای امارت و سکرتر این کمیسیون و سایر مسوولان در مقر وزارت عدلیه برگزار شد.

در این نشست موضوع حدود ۱۵۹۵ جریب زمین شهرک امید سبز در ناحیه ششم شهر کابل و برخی موضوعات دیگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس بررسی‌های کمیسیون و هیأت تخنیکی کابل، مقداری از زمین‌های شهرک امید سبز در قطعات امارتی شامل است و یک تعداد اسناد نیز به کمیسیون ارایه شده است. بنا بر این کمیسیون فیصله کرد که موضوع جهت فیصله شرعی و قانونی به محکمه اختصاصی رسیدگی به قضایای زمین‌های غصب شده امارتی محول گردد.

در این نشست موضوع مالچرهای عامه (مرعی عامه) در ولایات شمال کشور نیز بررسی شده و گزارش هیأت اعزامی به این ولایات از سوی هیأت مذکور ارایه گردید.

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ها در این نشست درباره برخی موضوعات دیگر مربوط به غصب زمین در ولایات مختلف کشور نیز بحث کرده و در زمینه تصامیم لازم اتخاذ کرد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰ - ۱۳:۱۲
Background image

برگزاری نشست هماهنگی میان ریاست‌های عدلیه و فواید عامه ولایت پکتیا

نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه و ریاست فواید عامه ولایت پکتیا روز چهارشنبه، ۸ شوال در مقر ریاست فواید عامه برگزار شد.

در این نشست مسوولان ریاست عدلیه ولایت پکتیا در باره سه دوسیه مربوط. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰ - ۱۱:۲۶
Background image

برگزاری نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه ولایت میدان وردک و تعدادی از بزرگان ولسوالی بهسود

نشست هماهنگی میان ریاست عدلیه ولایت میدان وردک و تعدادی از بزرگان قریه سفید دیوار ولسوالی بهسود این ولایت روز چهارشنبه، ۸ شوال در مقر ریاست عدلیه برگزار شد.

در این نشست مطیع الحق عثمان. . .

دوشنبه ۱۴۰۳/۱/۲۰ - ۱۰:۵۰
Background image

برای ۱۹۱ تن در کابل طی یک هفته گذشته آگاهی حقوقی ارایه شده است

ریاست مساعدتهای حقوقی وزارت عدلیه برای ۱۹۱ تن طی یک هفته گذشته در شهر کابل آگاهی حقوقی ارایه نموده است.
ریاست مذکور در جریان این مدت برنامه‌های آگاهی حقوقی را در ۳ ناحیه شهر کابل برگزار. . .

BACK TO NEWS