سفر هیأت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین به ولایت بلخ

hayat_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۸ - ۱۴:۲۶
.

هیأت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده به ریاست شیخ‌الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رییس این کمیسیون، روز دوشنبه، ۳ ربیع الاول به منظور بررسی دوسیه‌های مربوط به غصب زمین به ولایت بلخ سفر کرده و با مقامات و مسوولان محلی این ولایت دیدار و گفتگو نمودند.

در این سفر، مولوی حمدالله نعمانی، سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن، مولوی عطاء الله عمری، سرپرست وزارت زراعت و آبیاری، شيخ الحديث مولوی نورالحق انور، رییس عمومی اداره امور، شیخ عبدالصمد حقانی، نماینده ستره محکمه و مولوی احسان الله وثیق، رییس عمومی قضایای امارت و سکرتر این کمیسیون و سایر اعضای این کمیسیون وزیر عدلیه را همراهی می نمودند.

رهبری این کمیسیون ابتدا نشستی را با مقامات و مسوولان محلی این ولایت برگزار کرد و در آن سرپرست وزارت عدلیه پیرامون موضوع صحبت نمود. وی هدف از سفر این هیأت به ولایت بلخ را بیان کرده و بر همکاری ادارات محلی با هیأت‌های تخنیکی در ولایات و این کمیسیون در راستای جلوگیری از غصب زمین تاکید نمود.

سرپرست وزارت عدلیه با تاکید بر حفاظت بیتالمال گفت که همه ادارات در این عرصه مسوولیت دارند و مسوولیت هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایات، از همه بیشتر میباشد.

در این نشست سایر اعضای این کمیسیون نیز پیرامون حفظ بیتالمال و جلوگیری از غصب زمینهای امارتی به ترتیب صحبت نموده و بر هماهنگی و همکاری ادارات محلی با هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایات تاکید کردند. آنان هدف از سفر این هیأت به ولایت بلخ را بررسی دقیق دوسیه‌های مربوط به غصب زمین های امارتی بیان نمودند.

در این نشست مقامات و مسوولان محلی ولایت بلخ نیز بر اهمیت جلوگیری از غصب زمین تاکید کرده و از همکاری کامل با هیأت تخنیکی این ولایت و کمیسیون جلوگیری از غصب زمین اطمینان دادند.

هیأت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین پس از دیدار با مقامات و مسوولان محلی ولایت بلخ، برخی دوسیه‌های مربوط به غصب زمین در این ولایت را بررسی کرده و به هیأت تخنیکی این ولایت در زمینه هدایات لازم سپرد.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۵۰
Background image

بررسی و نظارت از ۱۸ دارالوکاله در ولایت بلخ

هیأت مشترک آمریت وکلای مدافع ریاست عدلیه ولایت بلخ و دیگر ادارات این ولایت از فعالیت تعدادی از وکلای مدافع و دارالوکاله‌ها در ناحیه پنجم شهر مزارشریف نظارت و بررسی کردند.
در نتیجه این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۳۱
Background image

از تعدادی از متقاضیان جواز فعالیت عریضه نویسی در ولایت پکتيکا امتحان اخذ شد

ریاست عدلیه ولایت پکتیکا روز چهارشنبه، ۵ ذوالحجه برنامه ارزیابی و اخذ امتحان از تعدادی از متقاضایان جواز فعالیت عریضه نویسی این ولایت را برگزار کرد.
رییس عدلیه ولایت پکتيکا در این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۸
Background image

برای ۴۸۵ تن در چهار ولایت برنامه‌های آگاهی دهی حقوقی ارایه شد

ریاست مساعدت‌های حقوقی وزارت عدلیه وزارت عدلیه و آمریت‌های ولایتی آن ، در چهار ولایت برای ۴۸۵ تن برنامه‌های آگاهی‌دهی حقوقی برگزار نموده است.
این برنامه‌‎ها روز چهار شنبه، ۵ ذوالحجه به. . .

BACK TO NEWS