سفر هیأت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین به ولایت بلخ

hayat_admin
سه‌شنبه ۱۴۰۲/۶/۲۸ - ۱۴:۲۶
.

هیأت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده به ریاست شیخ‌الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رییس این کمیسیون، روز دوشنبه، ۳ ربیع الاول به منظور بررسی دوسیه‌های مربوط به غصب زمین به ولایت بلخ سفر کرده و با مقامات و مسوولان محلی این ولایت دیدار و گفتگو نمودند.

در این سفر، مولوی حمدالله نعمانی، سرپرست وزارت شهرسازی و مسکن، مولوی عطاء الله عمری، سرپرست وزارت زراعت و آبیاری، شيخ الحديث مولوی نورالحق انور، رییس عمومی اداره امور، شیخ عبدالصمد حقانی، نماینده ستره محکمه و مولوی احسان الله وثیق، رییس عمومی قضایای امارت و سکرتر این کمیسیون و سایر اعضای این کمیسیون وزیر عدلیه را همراهی می نمودند.

رهبری این کمیسیون ابتدا نشستی را با مقامات و مسوولان محلی این ولایت برگزار کرد و در آن سرپرست وزارت عدلیه پیرامون موضوع صحبت نمود. وی هدف از سفر این هیأت به ولایت بلخ را بیان کرده و بر همکاری ادارات محلی با هیأت‌های تخنیکی در ولایات و این کمیسیون در راستای جلوگیری از غصب زمین تاکید نمود.

سرپرست وزارت عدلیه با تاکید بر حفاظت بیتالمال گفت که همه ادارات در این عرصه مسوولیت دارند و مسوولیت هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایات، از همه بیشتر میباشد.

در این نشست سایر اعضای این کمیسیون نیز پیرامون حفظ بیتالمال و جلوگیری از غصب زمینهای امارتی به ترتیب صحبت نموده و بر هماهنگی و همکاری ادارات محلی با هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایات تاکید کردند. آنان هدف از سفر این هیأت به ولایت بلخ را بررسی دقیق دوسیه‌های مربوط به غصب زمین های امارتی بیان نمودند.

در این نشست مقامات و مسوولان محلی ولایت بلخ نیز بر اهمیت جلوگیری از غصب زمین تاکید کرده و از همکاری کامل با هیأت تخنیکی این ولایت و کمیسیون جلوگیری از غصب زمین اطمینان دادند.

هیأت رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین پس از دیدار با مقامات و مسوولان محلی ولایت بلخ، برخی دوسیه‌های مربوط به غصب زمین در این ولایت را بررسی کرده و به هیأت تخنیکی این ولایت در زمینه هدایات لازم سپرد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۵:۳۲
Background image

استرداد بیش از ۳۰ هزار و ۳۰۰ جریب زمین امارتی طی یک ماه گذشته

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ۱۴ ولایت کشور در جریان ماه صفر المظفر سال ۱۴۴۵ در حدود ۳۰ هزار و ۳۱۱.۹۵۵ جریب زمین امارتی را بعد از بررسی و تثبیت، استرداد کرده و به ادارات مربوط آن. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۴:۵
Background image

به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات توزیع شد

ریاست امور رهنمای معاملات و عریضه نویسان ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه، روز یکشنبه، ۱۶ ربیع الاول  ۱۴۴۵ به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات را توزیع کرد.

در مراسمی که. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۷/۹ - ۱۱:۲
Background image

بازدید و بررسی هیأت نظارتی وزارت عدلیه از ریاست عدلیه ولایت میدان وردک

هیأت نظارتی وزارت عدلیه به ریاست مولوی سید حبیب الحبیب، رییس وکلای مدافع این وزارت و با عضویت مولوی رحمت الله حقانی، رییس مساعدت‌های حقوقی، مولوی محمد یاسین حقانی، رییس امور جمعیت‌ها و. . .

BACK TO NEWS