حدود ۸۷۰۰۰ جریب زمین در ولایت بادغیس بررسی شد

hayat_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۶ - ۱۳:۱۴
.

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بادغیس از برخی ساحات در این ولایت بازدید کرده و زمین‌های آن را بررسی کرد.

هیأت مذکور به قریه لامان و بند سبزک رفته و از زمین‌های پشته لامان که طی سال‌های گذشته درخت‌های ارچه آن از سوی مردم قطع گردیده و به زمین زراعتی تبدیل شده، بازدید کرد. هیأت مذکور ۸۷۰۰۰ جریب زمین موجود در این ساحه را مورد بررسی قرار داد.

هیأت با بزرگان قریه لامان دیدار کرده و در مورد کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و مقرره مربوط به آنان معلومات داد. مردم این قریه ادعا داشتند که از زمین‌های یادشده اسناد دارند. هیآت از آنان اسناد مطالبه کرد تا بررسی شود.

.

در همین حال، نشست هیأت تخنیکی ولایت غور با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن ساحات دهن دروازه کابل - غور مشهور به پشته وردک‌ها در شهر فیروزکوه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این نشست، فیصله شد که ساحه مذکور از نزدیک مشاهده شده، ساکنین آن احضار و اسناد شان بررسی شود.

در این نشست همچنان، زمین اوقافی واقع در شهر فیروزکوه که یک شخص متهم به غصب آن است، بررسی شد. از این شخص اسناد و مدارک قانونی مطالبه شد و به وی هدایت داده شد تا شخص فروشنده این زمین را حاضر کند.

در این نشست، خانه یک شخص که در شهر فیروز کوه در ساحه سبز خانه مسکونی ساخته نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و از این شخص اسناد و مدارک قانونی مطالبه شد. همچنان در مورد طرزالعمل کاری هیأت تخنیکی نیز بحث صورت گرفت.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۱۱:۲۶
Background image

برگزاری نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بلخ

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بلخ با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن بعضی تصامیم لازم در راستای جلوگیری از غصب زمین اتخاذ شد.

در این نشست، در رابطه به ۹ جلد. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۱۰:۱۳
Background image

برگزاری نشست‌ها و اقدامات عملی هیأت‌های تخنیکی ولایات هرات و کنر

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات هرات و کنر طی دو روز گذشته، نشست‌های‌شان را برگزار کرده و در راستای جلوگیری از غصب زمین اقدامات عملی انجام دادند.

در نشست هیأت تخنیکی ولایت. . .

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۹:۳
Background image

کار مشترک کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و هیأت تخنیکی ولایت کابل به منظور جلوگیری از غصب در این ولایت آغاز می‌شود

رهبری کمیسیون جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین‌های غصب شده، به ریاست شیخ‌الحدیث مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزارت عدلیه و رییس این کمیسیون، روز چهارشنبه، ۷ رمضان ۱۴۴۴ با والی و سایر. . .

BACK TO NEWS