برگزاری نشست هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در سه ولایت

hayat_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۳ - ۱۱:۱۸

نشست هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین و تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده ولایات کاپیسا، کنر و سرپل در دو روز گذشته با حضورداشت والی، معاون والی، رؤسای زراعت، رؤسای عدلیه، رؤسا و مسوولان ادارات محلی ولایات مذکور و سایر اعضای هیأت‌های مذکور برگزار گردید.

.

در این نشست ها که در مقر ولایات مذکور برگزار گردید، والی ولایات مذکور و معاونین آن‌ها از فرمان عالیقدر امیر المؤمنین در مورد مقرره جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین های غصب شده استقبال نموده و به مسوولین ملکی، نظامی و هیأت تخنیکی هدایت دادند تا تطبیق مقرره مذکور را در اولویت کاری خود قرار دهند.

1

در ولایات کاپیسا و کنر به روسای حج و اوقاف این ولایات وظیفه داده شد تا در نماز جمعه این هفته موضوعاتی را پیرامون جلوگیری از غصب دارایی‌های عامه به علما تعیین نمایند تا به مردم در این مورد آگاهی بدهند.

در ولایت کنر همچنین به مسوول کادستر این ولایت هدایت داده شد تا ارقام زمین‌های امارتی را جمع‌آوری نموده و به هیأت مذکور ارایه کند تا در زمینه اجراآت صورت گیرد.

..

در نشست‌های مذکور، والیان و معاونین آن‌ها از هرگونه همکاری با هیأت های مذکور اطمینان دادند.

در این نشست‌ها بعد از بحث های همه جانبه به منظور پیشبرد بهتر امور، چگونگی برگزاری جلسات، آگاهی دهی از طریق مساجد راجع به این موضوع و سایر موارد یک سلسله فیصله‌ها و تصامیم لازم نیز اتخاذ گردید.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۵۰
Background image

بررسی و نظارت از ۱۸ دارالوکاله در ولایت بلخ

هیأت مشترک آمریت وکلای مدافع ریاست عدلیه ولایت بلخ و دیگر ادارات این ولایت از فعالیت تعدادی از وکلای مدافع و دارالوکاله‌ها در ناحیه پنجم شهر مزارشریف نظارت و بررسی کردند.
در نتیجه این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۳۱
Background image

از تعدادی از متقاضیان جواز فعالیت عریضه نویسی در ولایت پکتيکا امتحان اخذ شد

ریاست عدلیه ولایت پکتیکا روز چهارشنبه، ۵ ذوالحجه برنامه ارزیابی و اخذ امتحان از تعدادی از متقاضایان جواز فعالیت عریضه نویسی این ولایت را برگزار کرد.
رییس عدلیه ولایت پکتيکا در این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۸
Background image

برای ۴۸۵ تن در چهار ولایت برنامه‌های آگاهی دهی حقوقی ارایه شد

ریاست مساعدت‌های حقوقی وزارت عدلیه وزارت عدلیه و آمریت‌های ولایتی آن ، در چهار ولایت برای ۴۸۵ تن برنامه‌های آگاهی‌دهی حقوقی برگزار نموده است.
این برنامه‌‎ها روز چهار شنبه، ۵ ذوالحجه به. . .

BACK TO NEWS