برگزاری نشست هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در سه ولایت

hayat_admin
پنجشنبه ۱۴۰۱/۹/۳ - ۱۱:۱۸

نشست هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین و تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده ولایات کاپیسا، کنر و سرپل در دو روز گذشته با حضورداشت والی، معاون والی، رؤسای زراعت، رؤسای عدلیه، رؤسا و مسوولان ادارات محلی ولایات مذکور و سایر اعضای هیأت‌های مذکور برگزار گردید.

.

در این نشست ها که در مقر ولایات مذکور برگزار گردید، والی ولایات مذکور و معاونین آن‌ها از فرمان عالیقدر امیر المؤمنین در مورد مقرره جلوگیری از غصب زمین و استرداد زمین های غصب شده استقبال نموده و به مسوولین ملکی، نظامی و هیأت تخنیکی هدایت دادند تا تطبیق مقرره مذکور را در اولویت کاری خود قرار دهند.

1

در ولایات کاپیسا و کنر به روسای حج و اوقاف این ولایات وظیفه داده شد تا در نماز جمعه این هفته موضوعاتی را پیرامون جلوگیری از غصب دارایی‌های عامه به علما تعیین نمایند تا به مردم در این مورد آگاهی بدهند.

در ولایت کنر همچنین به مسوول کادستر این ولایت هدایت داده شد تا ارقام زمین‌های امارتی را جمع‌آوری نموده و به هیأت مذکور ارایه کند تا در زمینه اجراآت صورت گیرد.

..

در نشست‌های مذکور، والیان و معاونین آن‌ها از هرگونه همکاری با هیأت های مذکور اطمینان دادند.

در این نشست‌ها بعد از بحث های همه جانبه به منظور پیشبرد بهتر امور، چگونگی برگزاری جلسات، آگاهی دهی از طریق مساجد راجع به این موضوع و سایر موارد یک سلسله فیصله‌ها و تصامیم لازم نیز اتخاذ گردید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۱۵:۲۵
Background image

برگزاری سیمینار کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌‎ و استرداد زمین‌های غصب‌شده در ولایت بلخ

کمیسیون جلوگیری از غصب زمین‌ و استرداد زمین‌های غصب‌شده روز چهارشنبه، ۶ جمادی الاول سیمینار یک روزه را به منظور تشریح مقرره و لایحه این کمیسیون و فرمان امیرالمؤمنین حفظه الله در مورد. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۹/۹ - ۹:۱۹
Background image

هزار جریب زمین در ولایت خوست امارتی تشخیص شد

به سلسله اقدامات در راستای جلوگیری از غصب زمین، هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین در ولایت خوست از ساحه دشت سیگی این ولایت بازدید کرده و هزار جریب زمین را امارتی تشخیص نمود.

هیأت مذکور. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۹/۸ - ۱۴:۱۳
Background image

۵۲۵۰ جریب زمین در ولایت پکتیکا امارتی تشخیص شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت پکتیکا از زمین‌های قوم تاروخیل و زمین‌های اطراف دب در شهر شرن این ولایت بازدید کرده و۵۲۵۰ جریب زمین در اطراف دب را که از سوی برخی اشخاص تصرف شده،. . .

BACK TO NEWS