برگزاری نشست‌ها و اقدامات عملی هیأت‌های تخنیکی ولایات هرات و کنر

hayat_admin
پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰ - ۱۰:۱۳
.

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات هرات و کنر طی دو روز گذشته، نشست‌های‌شان را برگزار کرده و در راستای جلوگیری از غصب زمین اقدامات عملی انجام دادند.

در نشست هیأت تخنیکی ولایت هرات که با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد، قضیه زمین دشت منطقه ربات که یک شخص درباره آن عریضه کرده بود، مورد بررسی قرار گرفت و سخنان عارض شنیده شد.

هیأت مذکور فیصله کرد که در مورد اسناد و مدارک این شخص تحقیق و بررسی بیشتر صورت گیرد و از ادارات مربوط نیز معلومات خواسته شود.

در این نشست همچنان، موضوع باغ‌های انگور واقع منطقه زیارت‌جاه ولسوالی گذره که تحت تصرف مردم و ادعای مالکیت ریاست حج و اوقاف قرار دارد، بررسی شد.

هیأت تخنیکی سخنان مردم و نماینده ریاست حج و اوقاف را شنیده و فیصله کرد که به طرفین دعوی استعلام توزیع شود تا در رابطه معلومات دهند. هیأت مذکور همچنین با برخی از مراجعین دیگر دیدار کرده و به سخنان آنان گوش داد.

.

در همین حال، هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت کنر به منظور تطبیق قطعات کادستری که قبلاً امارتی تثبیت شده، به ساحه لچیگلی قریه نوآباد مرکز این ولایت رفته و ۳۰ فیصد قطعه ۹۶۴ کادستر را عملاً تطبیق کرد.

هیأت مذکور همچنین، جدول غاصبین را در ساحه تکمیل کرده و مشخصات زمین و غاصبان آن را درج جدول کرد. این هیأت همچنین در ساحه مذکور نشست شان را برگزار کرده و درباره موضوعات واصله از کمیسیون مرکزی بحث کردند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۵۰
Background image

بررسی و نظارت از ۱۸ دارالوکاله در ولایت بلخ

هیأت مشترک آمریت وکلای مدافع ریاست عدلیه ولایت بلخ و دیگر ادارات این ولایت از فعالیت تعدادی از وکلای مدافع و دارالوکاله‌ها در ناحیه پنجم شهر مزارشریف نظارت و بررسی کردند.
در نتیجه این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۳۱
Background image

از تعدادی از متقاضیان جواز فعالیت عریضه نویسی در ولایت پکتيکا امتحان اخذ شد

ریاست عدلیه ولایت پکتیکا روز چهارشنبه، ۵ ذوالحجه برنامه ارزیابی و اخذ امتحان از تعدادی از متقاضایان جواز فعالیت عریضه نویسی این ولایت را برگزار کرد.
رییس عدلیه ولایت پکتيکا در این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۸
Background image

برای ۴۸۵ تن در چهار ولایت برنامه‌های آگاهی دهی حقوقی ارایه شد

ریاست مساعدت‌های حقوقی وزارت عدلیه وزارت عدلیه و آمریت‌های ولایتی آن ، در چهار ولایت برای ۴۸۵ تن برنامه‌های آگاهی‌دهی حقوقی برگزار نموده است.
این برنامه‌‎ها روز چهار شنبه، ۵ ذوالحجه به. . .

BACK TO NEWS