امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت عدلیه و بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان

waheed
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۳
.

 وزارت عدلیه و بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان (ILF)، تفاهمنامۀ همکاری را در عرصه مساعدت‌های حقوقی، امضاء نمودند.

این تفاهمنامه روز دوشنبه، ۲۶ حوت میان وزارت عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان و بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان، در عرصه مساعدت‌های حقوقی، امضاء گردید.

به اساس این تفاهمنامه، طرفین متعهد به بلند بردن سطح دسترسی به عدالت برای افراد مظنون یا متهم بی‌بضاعت و آسیب پذیر جامعه می‌باشند.

.

همچنین طرفین متعهد به انکشاف سیستم مساعدت‌های حقوقی بوده که به اساس نیازمندی‌های جوامع مختلف طراحی شده باشد.

دو طرف فعالیت‌های مشترک را به منظور ارایه مساعدت‌های حقوقی موثر، کارآمد، کم هزینه، دوامدار و باکیفیت انجام می‌دهند

از جانب دیگر وزارت عدلیه و بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان، متعهد اند تا در تطبیق مقرره تنظیم مساعدت‌های حقوقی و حمایت مالی و تخنیکی کمیسیون عالی مساعدت‌های حقوقی و دارالانشاء آن باهم همکاری نمایند.

.

این در حالیست که دو طرف جهت تضمین دسترسی علی‌السویه اشخاص به عدالت و به خصوص در مورد حاکمیت قانون در افغانستان، بیشتر از یک دهه باهم همکاری نموده و برای ایجاد سیستم مساعدت‌های حقوقی پایدار، قابل دسترس و موثر، سعی و تلاش نموده اند. بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان، یک نهاد مستقل و غیرانتفاعی بوده که مساعدت‌های حقوقی رایگان را ارایه می‌نماید. این بنیاد در سال 2003 م اولین دفتر خویش را تحت نام بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان با هدف آموزش دادن به وکلای مدافع در قضایای جزایی، تکافوی مساعدت‌های حقوقی و برآورده ساختن نیازمندی مساعدت حقوقی، در افغانستان تأسیس نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۳/۳ - ۲۱:۴۱
Background image

پیام تبریکیه وزارت عدلیه به مناسبت عیدسعید فطر

به نمایندگی از هیئت رهبری و منسوبین وزارت عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان، مراتب تبریکی و تهنیت خویش را به مناسبت عید سعید فطر به جلالتمآب محترم داکتر محمد اشرف غنی رئیس جمهور ج.ا.ا،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۳۷
Background image

وزیر عدلیه با مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان گفتگو نمود

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور و کوان پاد سودهی-همکت، مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان (LOTFA) که یکی از برنامه انکشافی سازمان ملل متحد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۸:۲۸
Background image

مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت در جریدۀ رسمی منتشر شد

وزارت عدلیه چهار سند تقنینی شامل مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت، قانون کادر علمی – تخصصی طبی، مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی و تعدیل و ایزاد در برخی از مواد قانون تحصیلات عالی. . .

BACK TO NEWS