اعلامیه‌ی مطبوعاتی

waheed
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۱۲:۴۲

پنجشنبه، 10 دلو 1398

کابل-افغانستان: وزارت عدلیه ج.ا.ا، نشر خبر و اظهارات نقل شده از زبان این وزارت را در بارۀ تعداد زندانیان در کشور و تعداد زندانیانی که گفته شده بدون محاکمه در زندان‌های کشور به سر می‌برند، رد نموده و آن را نظر شخصی گوینده می‌داند.

شماری از رسانه‌ها دیروز در پوشش کنفرانس کنفرانس ملی دادخواهی مسلکی و هماهنگی با ادارات عدلی و قضایی در افغانستان به نقل از وزارت عدلیه گفته اند که این وزارت می گوید که هم اکنون 32 هزار زندانی در زندان‌های کشور است و حدود ده هزار از این زندانیان بدون محاکمه در زندان‌های کشور به سر می‌برند.

قابل ذکر است که مسوولیت زندان‌های افغانستان در سال 1390 ه.ش از وزارت عدلیه به وزارت امور داخله انتقال کرده است. وزارت عدلیه مسوولیت ارایه مساعدت‌های حقوقی به مظنونان و متهمان بی بضاعت را به دوش دارد. مسوولیت ارایه اطلاعات و آمار و ارقام دقیق از تعداد زندانیان در کشور و تعداد متهمانی که تاکنون محاکمه نشده اند، مربوط به وزارت عدلیه نمی‌باشد. بنابر این، این وزارت، اخبار نشر شده را در بارۀ آمار زندانیان و زندانیانی که گویا بدون محاکمه در زندان‌های کشور به سر می‌برند، رد نموده و نظر شخصی گوینده می‌داند.

لازم به ذکر است که ارایۀ اطلاعات و آمار دقیق در بارۀ زندان‌های کشور و موارد مربوط به آن تاکنون مربوط به وزارت امور داخله می‌باشد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۹/۱/۳ - ۹:۳۴
Background image

اعلامیه خبری

وزارت عدلیه، به منظور تطبیق احکام قانون امور ترجمه و تصدیق اسناد رسمی منتشره جریده رسمی شماره ۱۳۱۷ مورخ ۲۵ عقرب ۱۳۹۷، طی مراسمی روز چهارشنبه ۲۸ حوت ۱۳۹۸ در حضورداشت جلالتماب دکتر. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۱:۳۳
Background image

امضای تفاهمنامه همکاری میان وزارت عدلیه و بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان

 وزارت عدلیه و بنیاد بین‌المللی حقوقی افغانستان (ILF)، تفاهمنامۀ همکاری را در عرصه مساعدت‌های حقوقی، امضاء نمودند.

این تفاهمنامه روز دوشنبه، ۲۶ حوت میان وزارت عدلیه جمهوری اسلامی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۳:۱۲
Background image

برگزاری امتحان شمولیت ستاژ تقنینی وزارت عدلیه برای سال 1399

وزارت عدلیه ج.ا.ا  امتحان شمولیت دور چهارم ستاژ تقنینی این وزارت برای سال 1399 را برگزار کرد.

این امتحان روز چهارشنبه، 7 حوت در انستیتوت خدمات ملکی افغانستان برگزار شد. در این دور 660. . .

BACK TO NEWS