وزیر عدلیه: فساد در ادارات حقوق و سایر بخش‌ها قابل تحمل نیست

waheed
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۲۸ - ۱۱:۳۸
.

قانون‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور در نشست شورای رهبری این وزارت به ایجاد شفافیت و مبارزه با فساد در ادارات حقوق و سایر بخش‌های این وزارت تاکید کرد.

نشست شورای رهبری وزارت عدلیه صبح امروز سه‌شنبه، 28 ثور به ریاست وزیر عدلیه و اشتراک معینان و رؤسای این وزارت برگزار شد و در آن درباره اجراآت ادارات حقوق، گزارش دهی دقیق و جامع به مراجع بیرونی، چگونگی ثبت نهادهای اجتماعی و رهنمای معاملات، ارزیابی اجراآت کارمندان و پابندی آن‌ها به پیشبرد مسوولیت‌های شان بحث و گفتگو شد.

آقای معنوی با تاکید بر آوردن اصلاحات در ادارات حقوق گفت که فساد در این اداره و ادارات دیگر برای ما قابل قبول نیست و اجراآت باید شفاف باشد. او به مسوولان وظیفه سپرد تا مواردی را که در آن شکایت موجود است و یا تخلف صورت گرفته، مورد تفتیش قرار دهند. وزیر عدلیه تأکید کرد که در این راستا به صورت جدی عمل می‌کند.

.

افزون بر این، وزیر عدلیه، گزارش‌دهی و گزارش‌گیری را یک مسوولیت مهم در راستای تدوین پالیسی و پلان دانسته تأکید کرد که گزارش‌های تهیه شده برای ارسال به مراجع بیرونی باید دقیق و جامع باشند

او همچنین درباره چگونگی ثبت نهادهای اجتماعی و رهنمای معاملات در وزارت عدلیه گفت که نیاز است برای ثبت و تمدید جواز رهنمای معاملات، اجراآت یکسان صورت بگیرد. وزیر عدلیه به مسوولان مربوطه وظیفه سپرد تا میکانیزم و مراحل ثبت رهنمای معاملات را مورد مطالعه قرار داده و گزارش آن را به شورای رهبری پیشکش نماید. وی تأکید کرد که باید تلاش شود تا پروسه‌ی ثبت رهنمای معاملات و سایر نهادها ساده و شفاف شود و نیز جلو کمیشن‌کاری در ثبت نهادهای اجتماعی به صورت جدی گرفته شود.

وزیر عدلیه در این نشست بر اجرای ارزیابی کارکنان این وزارت نیز تاکید کرد و وظیفه سپرد تا ارزیابی اجراآت کارکنان باید مبتنی بر معیارها و شاخص‌ها و فعالیت‌های آن‌ها به صورت دقیق انجام شود.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۴/۱ - ۱۳:۱
Background image

وزارت عدلیه با 7 اداره دولتی به منظور افزایش آگاهی حقوقی شهروندان تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد

وزارت عدلیه به منظور تقویت روند آگاهی‌دهی حقوقی به شهروندان با 7 اداره دولتی شامل وزارت‌‌های اطلاعات و فرهنگ، تحصیلات عالی، امور زنان، معارف، ارشاد، حج و اوقاف، مخابرات و تکنالوژی. . .

شنبه ۱۴۰۰/۳/۲۹ - ۱۰:۲۲
Background image

فعالیت پوهنتون‌های بین‌المللی در کشور قانونی می‌شود

کمیته موظف حل مشکلات قانونی فراراه ایجاد و فعالیت پوهنتون‌های بین‌المللی در کشور در جلسه‌ای با اشتراک قانون‌وال عبدالمجید غنی‌زاده، معین مسلکی وزارت عدلیه روی قانونی‌سازی فعالیت این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۰/۳/۲۷ - ۱۲:۲۵
Background image

رییس عدلیه ولایت پنجشیر معرفی شد

عبدالمجید لایق، رییس پیشین عدلیه ولایت کاپیسا که به تازگی به حیث رییس عدلیه ولایت پنجشیر تعیین گردیده، طی مراسمی از سوی قانونوال عبدالمجید غنی زاده معین مسلکی وزارت عدلیه به کارمندان و. . .

BACK TO NEWS