دیدار جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه با سفیر چین مقیم کابل

waheed
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۶ - ۱۰:۷

دوشنبه،

 در ابتداء جلالتمآب مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزیر وزارت عدلیه به محترم وانگ یو، سفیر چین مقیم کابل و هیأت همرایشان خوش آمدید گفته و به حیث کشور دوست که با امارت اسلامی افغانستان به کمک هایشان ادامه می‌دهند از آنان ابراز امتنان نمودند.

 در این دیدار سرپرست وزارت عدلیه گفت که امارت اسلامی افغانستان برای دوره مؤقت قانون اساسی دوره محمد ظاهر شاه، پادشاه سابق افغانستان را بدون آن تعداد موادش که خلاف شریعت و اصول امارت اسلامی باشد، نافذ می‌نماید.

به همین ترتیب به قوانین و اسناد بین‌المللی که خلاف شریعت و اصول امارت اسلامی نباشد احترام می‌گذارند.

ایشان فرمودند که امارت اسلامی افغانستان خواهان روابط حسنه با همه کشورهای منطقه و جهان است و به این ترتیب به کشورهای منطقه و جهان اطمینان کامل می‌دهد که از خاک افغانستان بر خلاف هیچ کشوری استفاده نخواهد شد.  

جلالتمآب سرپرست وزارت عدلیه اضافه نمودند که جای بسا خرسندی است که بعد از پایان اشغال و جنگ چهل ساله افغانستان، افغانان توانستند فضای امنیت را در کشور احساس نموده و شاهد صلح و ثبات دایمی و حقیقی باشند و مأمورین دوره حکومت سابق توانستند از فرمان عفو عمومی عالیقدر امیرالمؤمنین حفظه الله مستفید شوند.

 سپس سفیر محترم کشور چین مقیم کابل از اینکه امارت اسلامی افغانستان کنترول کشور را در دست گرفته و امنیت روز به روز به طرف بهبود روان است و مردم بدون کدام ترس وهراس به فعالیت‌ها و امور زندگی خویش ادامه می‌دهند اظهار خرسندی نمود.

ایشان اشاره نمودند که جای بسا خرسندی است که مسؤولین امارت اسلامی افغانستان متعهد اند که مشکلات اقتصادی مردم کشور خود را به زودترین فرصت حل نموده و در مقابل تروریزم مبارزه می‌نمایند.

او افزود که چین روابط دیپلوماتیک خویش را با امارت اسلامی افغانستان حفظ نموده و در راستای برداشتن تحریم‌های وضع شده بالای امارت اسلامی افغانستان به سطح جهانی از هیچ نوع همکاری دریغ نخواهند کرد.  

در ادامه جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه فرمودند که مسؤولین و اعضای امارت اسلامی نه در سابق و نه هم اکنون خواهان جنگ هستند؛ اما خواهان اصلاح نظام و تنفیذ شریعت اسلامی می‌باشند. از همین رو امارت اسلامی توانست در وقت کم و با دست خالی با حمایت مردم کشور خود را از اشغال بیگانگان نجات دهند.

در پایان این دیدار هردو جانب برهمکاری های دوامدار و احترام متقابل به تمامیت ارضی هردو کشور تعهد سپردند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۷ - ۱۲:۲۰
Background image

اطلاعیه وزارت عدلیه درباره دور یازدهم روند ارزیابی وکلای مدافع

به اطلاع عموم وکلای مدافع در سراسر کشور رسانیده می‌شود که ریاست وکلای مدافع به روز سه شنبه،11 محرم الحرام  مصادف با 18 اسد،50 تن دیگر از وکلای مدافع را به منظور تجدید جواز نامه‌های مورد. . .

یکشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۶ - ۱۱:۳۳
Background image

اعلام نتایج دور دهم ارزیابی وکلای مدافع

وزارت عدلیه دوردهم روند ارزیابی وکلای مدافع را روز شنبه، 15 اسد با 50 تن اشتراک کننده  وکلای مدافع در این وزارت، برگزار کرد.

بر اساس ارزیابی که صورت گرفته از50 تن اشتراک کننده، 45 تن. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۳ - ۱۱:۱۰
Background image

اطلاعیه وزارت عدلیه درباره دور دهم روند ارزیابی وکلای مدافع

به اطلاع عموم وکلای مدافع در سراسر کشور رسانیده می‌شود که ریاست وکلای مدافع به روز شنبه، ۸ محرم الحرام  مصادف با ۱۵ اسد،۵۰ تن دیگر از وکلای مدافع را به منظور تجدید جواز نامه‌های مورد. . .

BACK TO NEWS