دیدار جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه با سفیر چین مقیم کابل

waheed
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۶ - ۱۰:۷

دوشنبه،

 در ابتداء جلالتمآب مولوی عبدالحکیم شرعی، سرپرست وزیر وزارت عدلیه به محترم وانگ یو، سفیر چین مقیم کابل و هیأت همرایشان خوش آمدید گفته و به حیث کشور دوست که با امارت اسلامی افغانستان به کمک هایشان ادامه می‌دهند از آنان ابراز امتنان نمودند.

 در این دیدار سرپرست وزارت عدلیه گفت که امارت اسلامی افغانستان برای دوره مؤقت قانون اساسی دوره محمد ظاهر شاه، پادشاه سابق افغانستان را بدون آن تعداد موادش که خلاف شریعت و اصول امارت اسلامی باشد، نافذ می‌نماید.

به همین ترتیب به قوانین و اسناد بین‌المللی که خلاف شریعت و اصول امارت اسلامی نباشد احترام می‌گذارند.

ایشان فرمودند که امارت اسلامی افغانستان خواهان روابط حسنه با همه کشورهای منطقه و جهان است و به این ترتیب به کشورهای منطقه و جهان اطمینان کامل می‌دهد که از خاک افغانستان بر خلاف هیچ کشوری استفاده نخواهد شد.  

جلالتمآب سرپرست وزارت عدلیه اضافه نمودند که جای بسا خرسندی است که بعد از پایان اشغال و جنگ چهل ساله افغانستان، افغانان توانستند فضای امنیت را در کشور احساس نموده و شاهد صلح و ثبات دایمی و حقیقی باشند و مأمورین دوره حکومت سابق توانستند از فرمان عفو عمومی عالیقدر امیرالمؤمنین حفظه الله مستفید شوند.

 سپس سفیر محترم کشور چین مقیم کابل از اینکه امارت اسلامی افغانستان کنترول کشور را در دست گرفته و امنیت روز به روز به طرف بهبود روان است و مردم بدون کدام ترس وهراس به فعالیت‌ها و امور زندگی خویش ادامه می‌دهند اظهار خرسندی نمود.

ایشان اشاره نمودند که جای بسا خرسندی است که مسؤولین امارت اسلامی افغانستان متعهد اند که مشکلات اقتصادی مردم کشور خود را به زودترین فرصت حل نموده و در مقابل تروریزم مبارزه می‌نمایند.

او افزود که چین روابط دیپلوماتیک خویش را با امارت اسلامی افغانستان حفظ نموده و در راستای برداشتن تحریم‌های وضع شده بالای امارت اسلامی افغانستان به سطح جهانی از هیچ نوع همکاری دریغ نخواهند کرد.  

در ادامه جلالتمآب سرپرست وزیر وزارت عدلیه فرمودند که مسؤولین و اعضای امارت اسلامی نه در سابق و نه هم اکنون خواهان جنگ هستند؛ اما خواهان اصلاح نظام و تنفیذ شریعت اسلامی می‌باشند. از همین رو امارت اسلامی توانست در وقت کم و با دست خالی با حمایت مردم کشور خود را از اشغال بیگانگان نجات دهند.

در پایان این دیدار هردو جانب برهمکاری های دوامدار و احترام متقابل به تمامیت ارضی هردو کشور تعهد سپردند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۳ - ۹:۵۸
Background image

از ۲۴ دارالوکاله در  ناحیه چهارم شهر کابل نظارت صورت گرفت

هیأت نظارت ریاست وکلای مدافع وزارت عدلیه، از ۲۴ دارالوکاله در ناحیه چهارم شهر کابل کنترول و نظارت نموده و به متصدیان آن‌ها توصیه های لازم نمود. 

این هیأت روز شنبه، ۱۸ جمادی الاول، ۱۴. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۴۸
Background image

به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات توزیع شد

ریاست امور رهنمای معاملات و عریضه نویسان ریاست عمومی انسجام وزارت عدلیه، روز یکشنبه، ۱۹ جمادی الاول به تعدادی از متقاضیان، جواز فعالیت رهنمای معاملات را توزیع کرد.

در مراسمی که به. . .

یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲ - ۱۳:۳۴
Background image

تثبیت و تشخیص بیش از ۱۱۰ جریب زمین امارتی در ولایت جوزجان

نشست هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت جوزجان، روز چهارشنبه، ۱۵ جمادی الاول با حضور رییس و اعضای این هیأت برگزار شد و در آن یک تعداد دوسیه‌های مربوط به غصب زمین مورد بحث و بررسی. . .

BACK TO NEWS