معین اداری وزارت عدلیه از ریاست عدلیه ولایت بامیان و سایر بخش‌های آن دیدار نمود.

waheed
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۴ - ۸:۵۲
معین اداری وزارت عدلیه از ریاست عدلیه ولایت بامیان و سایر بخش‌های آن دیدار نمود

26 اسد 1398

الحاج سید محمد هاشمی معین اداری وزارت عدلیه ج.ا.ا، به منظور بررسی و ارزیابی از اجراآت ریاست عدلیه و سایر بخش های آن، به ولایت بامیان سفر نمود.  

در این سفر، معین وزارت عدلیه با محترم محمد طاهر زهیر والی بامیان دیدار نموده و هدف از سفرش به این ولایت را بررسی و ارزیابی از اجراآت ریاست عدلیه، آمریت‌های حقوق، قضایای دولت، مساعدت‌های حقوقی، مرکز اصلاح و تربیت اطفال و مدیریت عمومی اداری آن ریاست و همچنان ارزیابی مدیریت‌های حقوق ولسوالی‌های یکاولنگ، پنجاب و ورس آن ولایت عنوان نمود. وی از اداره محلی بامیان خواهان همکاری‌های بیشتر با ریاست عدلیه آن ولایت گردید.  

.

در این دیدار، والی بامیان به ادامه همکاری‌ها و هماهنگی‌ بیشتر بین ریاست عدلیه و مقام ولایت تأکید نموده، گزارشی از اجراآت مؤثر و دقیق این ریاست در همکاری با اداره محلی را ارایه نمود. والی بامیان وزارت عدلیه را جزء از کلیدی‌ترین وزارت خانه‌ها در کشور عنوان نموده از سفر آقای هاشمی به این ولایت که به هدف بهتر شدن اجراآت کاری، تطبیق قانون و ایجاد شفافیت در اداره می‌باشد، تشکری نمود.

در ادامه این سفر، معین اداری وزارت عدلیه از روند کار تعمیر جدید مرکز اصلاح و تربیت اطفال نظارت نموده و به شرکت قراردادی هدایت داد تا در زمان تعیین شده در قرارداد، کار این پروژه را تکمیل و آماده تسلیمی نماید، که در غیر آن مطابق قانون جریمه خواهد شد. وی هم‌چنان از ریاست عدلیه آن ولایت دیدن نموده و اجراآت کارمندان آن ریاست و چالش‌های موجود را مورد ارزیابی قرار داد. همچنان، معین وزارت عدلیه با تعدادی از نهادهای مدنی و متنفذین بامیان دیدار کرده و مشکلات آنها را استماع نمود.

...

در بخش دیگر این سفر، آقای هاشمی در حالیکه رییس عدلیه ولایت بامیان نیز ایشان را همراهی می‌نمود، از ولسوالی‌های ورس، پنجاب و یکاولنگ دیدن نموده و با ولسوالان وهیئت رهبری آن ولسوالی‌ها ملاقات نمودند. ایشان همچنان از مدیریت‌های حقوق ولسوالی‌های یاد شده دیدن نموده و کارکردهای آنها را مورد ارزیابی قرار دادند.

در ختم این سفر، معین وزارت عدلیه، مجدداً با والی بامیان دیدار نموده و نتایج ارزیابی‌های‌شان از کارکردهای ریاست عدلیه و سایر بخش‌های آن را با ایشان شریک ساختند. آقای هاشمی از مقام ولایت در جهت تطبیق قرار استردادی آمریت قضایای دولت ریاست عدلیه بامیان در مورد باغ زنانه شش‌پل، تأمین امنیت ریاست عدلیه و حل مشکلات دفاتر کاری مدیریت‌های حقوق ولسوالی‌های ورس، پنجاب و یکاولنگ، خواهان همکاری شدند که والی بامیان در هر سه مورد فوق قول قاطع تطبیق و همکاری دادند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۹/۳/۳ - ۲۱:۴۱
Background image

پیام تبریکیه وزارت عدلیه به مناسبت عیدسعید فطر

به نمایندگی از هیئت رهبری و منسوبین وزارت عدلیه جمهوری اسلامی افغانستان، مراتب تبریکی و تهنیت خویش را به مناسبت عید سعید فطر به جلالتمآب محترم داکتر محمد اشرف غنی رئیس جمهور ج.ا.ا،. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۱ - ۱۵:۳۷
Background image

وزیر عدلیه با مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان گفتگو نمود

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور و کوان پاد سودهی-همکت، مسوول بخش نظارت و ارزیابی صندوق وجهی حمایت از نظم و حاکمیت در افغانستان (LOTFA) که یکی از برنامه انکشافی سازمان ملل متحد. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۸:۲۸
Background image

مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت در جریدۀ رسمی منتشر شد

وزارت عدلیه چهار سند تقنینی شامل مقرره کمیته مشترک رسانه‌ها و حکومت، قانون کادر علمی – تخصصی طبی، مقرره تنظیم وظایف وزارت تحصیلات عالی و تعدیل و ایزاد در برخی از مواد قانون تحصیلات عالی. . .

BACK TO NEWS