صدها جریب زمین در سه ولایت امارتی تشخیص گردید

hayat_admin
Sat, Nov 26 2022 1:48 PM

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین و تشخیص و تثبیت زمین‌های غصب شده ولایات پکتیکا، خوست، دایکندی، سرپل و پکتیا  که به تازگی به فعالیت آغاز نموده اند، در جریان دو روز گذشته جلسات و کارهای عملی شان را آغاز نمودند.

1

هیأت‌ تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت پکتیکا از ساحات بند سردی شهر شرن مرکز این ولایت بازدید و نظارت نمود که در نتیجه این بررسی ۵۴۴.۸ جریب زمین در ساحات مذکور امارتی تثبیت گردید و به مردم آن ساحه که زمین مذکور را به طورخودسر تصرف نموده بودند، هدایت داده شد که در صورت داشتن اسناد شرعی آنرا با هیأت مذکور شریک سازند. 

..

 

هیأت‌ تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت خوست نیز کار عملی خود را روی تشخیص و تثبیت زمین‌هایی که در کتاب‌های کادستر آمریت اداره اراضی این ولایت ثبت است، آغاز نمود. هیأت مذکور همچنان از ساحه دشت سیگی این ولایت دیدن کرده و کروکی این ساحه را اخذ کردند. این هیأت فیصله کرد که نخست زمین‌هایی تثبیت شود که در کادستر یکی از ادارات امارتی ثبت باشد.

همچنان فیصله شد که در مورد زمین‌هایی که بالای آن ساخت و ساز شده و یا مردم از آن استفاده زراعتی می‌کنند از مرکز هدایت خواسته شود.

2

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت لغمان از زمین‌های غصب شده واقع قریه‌های عمرزی، احمدزی و دیوه بازدید کرده و۳۰ جریب و ۱۵ بسوه زمین غصب شده از سوی ۹۶ غاصب را که بالای آن خانه ساخته شده تشخیص نمودند.

همچنان این هیأت۸۰ جریب زمین سفید را که مردم میان خود تقسیم کرده‌ اما ساخت و ساز بالای آن نشده و فقط یک مسجد و یک کلینیک در آن ساخته شده، تشخیص نمودند.

...

در نشست هیأت تخنیکی ولایت دایکندی به منظور بررسی ۱۱ جریب زمین در ساحه بغده مرده، ۱۵ قطعه زمین بکر در اطراف شهر نیلی و همچنان ساحات غصب شده ماستر پلان شهر نیلی، هیأت‌های جداگانه توظیف نمودند.

1

هیأت های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت سرپل و پکتیا با والی ولایات مذکور نیز دیدار نموده و خواستار همکاری و هماهنگی مقام ولایت با هیأت مذکور گردیدند که از طرف والیان ولایات مذکور به آنان وعده همکاری سپرده شد.

تازه ترین اخبار

Sat, Jan 28 2023 3:31 PM
Background image

32 دفتر رهنمای معاملات در شهر کابل به دلیل فعالیت غیر قانونی مسدود شده است

د عدلیې وزارت د معاملو د لارښوونې او د عریضې لیکوونکو د چارو ریاست د ۱۴۰۱ کال د مرغومي میاشت په ترڅ کې د معاملو د لارښوونې له ۱۹۵ دفترونو څخه په کابل ولایت کې نظارت او بررسي ترسره کړه. . .

Sat, Jan 28 2023 3:22 PM
Background image

بیش از ۱۴۳ جریب زمین در ولایات دایکندی و سرپل امارتی تثبیت شد

هیأت‌های تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایات دایکندی و سرپل از برخی ساحات در این ولایات بازدید کرده و بیش از ۱۴۳ جریب زمین را امارتی تثبیت کردند.

هیأت تخنیکی ولایت دایکندی از سه قطعه. . .

Thu, Jan 26 2023 1:14 PM
Background image

حدود ۸۷۰۰۰ جریب زمین در ولایت بادغیس بررسی شد

هیأت تخنیکی جلوگیری از غصب زمین ولایت بادغیس از برخی ساحات در این ولایت بازدید کرده و زمین‌های آن را بررسی کرد.

هیأت مذکور به قریه لامان و بند سبزک رفته و از زمین‌های پشته لامان که طی. . .

BACK TO NEWS