دیدار وزیر عدلیه با معاون دفتر یونیسف

waheed
چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۱۷:۱۱

شیخ الحدیث مولوی صاحب عبدالحکیم شرعی سرپرست وزارت عدلیه امارت اسلامی افغانستان، روز سه‌شنبه، 17 حوت 1400 با خانم الیس، معاون دفتر یونیسف در افغانستان و هیأت همراه شان در دفتر کار خود دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، معاون دفتر یونیسف از همکاری های این دفتر با حکومت قبلی و وزارت عدلیه یاد نموده گفت که ما می خواهیم به کمک های خود با امارت اسلامی و وزارت عدلیه ادامه داده و در ساحه قوانینی که مربوط به اطفال می‌شود، این وزارت را کمک تخنیکی نماییم. وی افزود که ما آمدیم تا در راستای محافظت از اطفال با امارت اسلامی و وزارت عدلیه همکاری صادقانه داشته باشیم.
سرپرست وزارت عدلیه، ضمن خوش آمدید به آنها گفت که کمک در راستای حقوق، تعلیم و تربیه اطفال بهترین نوع کمک ها با اطفال است. وی همچنان در مورد حقوق زنان گفت که امارت اسلامی افغانستان مخالف حقوق زنان نیست بلکه طرفدار حقوق زنان برمبنای شریعت و دین مقدس اسلام می‌باشد. وی افزود که در اسلام به حقوق زنان تأکید زیاد شده و اسلام بیشترین حقوق را به زنان داده است.
سرپرست وزارت عدلیه، در مورد اشتراک هیأت امارت اسلامی افغانستان در کنفرانس اوسلو و ملاقات‌های انجام شده با نمایندگان کشورهای خارجی به معاون دفتر یونیسف معلومات داده و از پیشرفت های امارت اسلامی افغانستان نیز یاد نمود.
سرپرست وزارت عدلیه از کمبود دوا، داکتر و امبولانس مجهز در بخش صحی این وزارت نیز یاد نموده و خواهان کمک و همکاری در این زمینه گردیدند.

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۵۰
Background image

بررسی و نظارت از ۱۸ دارالوکاله در ولایت بلخ

هیأت مشترک آمریت وکلای مدافع ریاست عدلیه ولایت بلخ و دیگر ادارات این ولایت از فعالیت تعدادی از وکلای مدافع و دارالوکاله‌ها در ناحیه پنجم شهر مزارشریف نظارت و بررسی کردند.
در نتیجه این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۳۱
Background image

از تعدادی از متقاضیان جواز فعالیت عریضه نویسی در ولایت پکتيکا امتحان اخذ شد

ریاست عدلیه ولایت پکتیکا روز چهارشنبه، ۵ ذوالحجه برنامه ارزیابی و اخذ امتحان از تعدادی از متقاضایان جواز فعالیت عریضه نویسی این ولایت را برگزار کرد.
رییس عدلیه ولایت پکتيکا در این. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۴ - ۱۲:۸
Background image

برای ۴۸۵ تن در چهار ولایت برنامه‌های آگاهی دهی حقوقی ارایه شد

ریاست مساعدت‌های حقوقی وزارت عدلیه وزارت عدلیه و آمریت‌های ولایتی آن ، در چهار ولایت برای ۴۸۵ تن برنامه‌های آگاهی‌دهی حقوقی برگزار نموده است.
این برنامه‌‎ها روز چهار شنبه، ۵ ذوالحجه به. . .

BACK TO NEWS