جلالتمآب دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه، کنوانسیون سنگاپور در مورد میانجی‌گری در منازعات ناشی از تجارت بین الملل را امضاء نمود

waheed
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۹ - ۲۰:۴۸
.

جلالتمآب دکتر عبدالبصیر انور وزیر عدلیه ج.ا.ا، بنابر دعوت آقای کی شانموگم وزیر قوانین و امور داخله کشور سنگاپور به منظور امضاء کنوانسیون سنگاپور و اشتراک در نشست مقامات عالی‌رتبه کشورها، به آن کشور سفر نموده و در تاریخ 16 اسد سال جاری، کنوانسیون سنگاپور در مورد میانجی‌گری در منازعات ناشی از تجارت بین الملل را امضاء کرد.

وزیر عدلیه به عنوان نماینده با صلاحیت دولت ج.ا.ا، این کنوانسیون را به منظور ایجاد سهولت برای تجار و متشبثین ملی و بین‌المللی امضاء نمود. در این مراسم نماینده کشورهای مختلف و سازمان‌های بین‌المللی اشتراک نموده بودند که از آن جمله تنها ۴۶ کشور توانستند این کنوانسیون را امضاء نمایند.

همچنان، وزیر عدلیه کشور در برنامه‌ی که در رابطه به کثرت‌گرایی و اهمیت حاکمیت قانون بین‌الملل برای کشورها برگزار گردیده بود، اشتراک نموده و . وی همچنان در نشست مقامات عالی‌رتبه کشورها، زیر عنوان اعتمادسازی برای تقویت تجارت بین‌الملل، اشتراک نموده و در رابطه به اعتمادسازی، کثرت‌گرایی و اهمیت حاکمیت قانون بین‌الملل، تقویت زیرساخت‌های حقوقی تجارت بین‌الملل و اهمیت کنوانسیون سنگاپور در روشنی قوانین نافذه افغانستان، سخنرانی نموده، تدابیر و اقداماتی که دولت ج.ا.ا در این عرصه‌ها اتخاذ نموده است را با اشتراک کنندگان شریک ساخت.

در این سفر، وزیر عدلیه با آقای دیسمند لی- وزیر امور انکشاف اجتماعی و خانوادگی کشور سنگاپور ملاقات نموده و در رابطه به تقویت روابط و تداوم همکاری‌ها میان دو کشور، خصوصاً در عرصه حکومت‌داری الکترونیکی و میانجی‌گری بحث و تبادل نظر نمودند. وزیر عدلیه از آقای دیسمند لی خواست تا ریاست‌های قضایای دولت و حقوق وزارت عدلیه را در آموزش میانجی‌گری و نیز فراهم آوری تسهیلات لازم مخصوصاً در عرصه حکومت‌داری الکترونیکی همکاری لازم نماید. 

.

همچنان، آقای دیسمند لی- از وزیر عدلیه افغانستان خواستند تا به عنوان همکاری متقابل میان این دو کشور، افغانستان از کاندیداتوری کشور سنگاپور در سازمان هوانوردی ملکی بین المللی حمایت نماید و در مقابل آن، کشور سنگاپور از کاندیداتوری افغانستان برای کمیته کنوانسیون محو کلیه انواع تبعیض علیه زنان حمایت خواهد نمود.

در جریان این سفر، وزیر عدلیه از گالری ملی کشور سنگاپور و محل تاریخی فورت کیننگ دیدار کرده و در مراسم‌های افتتاحیه اتاق‌های ماکس ویل، بزرگترین- مرکز میانجی‌گری جهانی و تجلیل از پنجاه ‌و چهارمین سالروز استقلال آن کشور اشتراک نمود.

وزیر عدلیه کشور در این سفر، نماز جمعه را در مسجد جامعه سلطان که 1824 سال پیشینۀ تاریخی دارد، ادا نموده و در رابطه به فرهنگ و اخوت اسلامی و روابط حسنه میان مسلمانان دو کشور صحبت نمود که مورد استقبال و پذیرایی ویژه هییت مدیره و سایر مؤظفان این مسجد قرار گرفت. وی در پایان صحبت در این مسجد، یک جلد کتاب در مورد تاریخ این مسجد از سوی هییت مدیره این مسجد به عنوان تحقه دریافت نمود

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۲۰:۴۹
Background image

اطلاعیه

قابل توجه مؤسسات غیردولتی ارایه کننده مساعدت‌های حقوقی!

به اساس حکم فقره (2) ماده دوازدهم مقرره تنظیم مساعدت‌های حقوقی، کمیسیون مؤظف به تاریخ 20 دلو 1398 تشکیل جلسه داده و در مورد. . .

یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۴ - ۱۳:۹
Background image

گزارش کامل وزارت عدلیه که در کنفرانس خبری پاسخ دهی حکومت به ملت ارایه شد

شنبه، 3  حوت 1398 – کنفرانس پاسخ‌دهی حکومت به ملت
 اصلاح قوانین از اهداف عمده وزارت عدلیه است که از طریق طرح، تسوید و تدقیق اسناد تقنینی و طی مراحل چاپ و نشر به موقع آن، صورت می‌گیرد.. . .

شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۳ - ۱۴:۹
Background image

اطلاعیه امتحان شمولیت دور چهارم ستاژ تقنینی وزارت عدلیه برای سال 1399

قابل توجه متقاضیان و درخواست دهندگان دور چهارم ستاژ تقنینی وزارت عدلیه ج.ا.ا!
به اطلاع آن عده متقاضیان که درخواست اشتراک در برنامه ستاژ تقنینی سال 1399 داده بودند، رسانیده می‌شود اسنادی. . .

BACK TO NEWS