طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه دولتی در کمیته قوانین کابینه تایید شد

waheed
دوشنبه ۱۳۹۹/۶/۱۷ - ۱۵:۷
.

کمیته قوانین کابینه طرح‌ها دو سند تقنینی از جمله طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه دولتی و طرح قانون وارسی عرایض را پس از بررسی تایید کرد.

نشست کمیته قوانین کابینه روز یکشنبه، 16 سنبله به ریاست محمدسرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری برگزار شد.

.

دکتر عبدالبصیر انور، وزیر عدلیه کشور در این نشست طرح قانون وارسی عرایض را ارایه کرد. او گفت که هدف از این طرح تنظیم امور مربوط به فعالیت عریضه نویسان، فراهم نمودن زمینه برای دادخواهی و مطالبات اشخاص، فراهم آوری تسهیلات به منظور تسریع و بهبود روند دریافت، اجراآت و طی مراحل عرایض و بررسی عرایض اشخاص حقیقی و حکمی است.

وزیر عدلیه گفت که در طرح قانون وارسی عرایض علاوه بر تنظیم فعالیت های عریضه نویسی، فرد عارض آزاد است که برای ارایه عرایض حقوقی خود، به عریضه نویسان رسمی مراجعه کند یا آن را خودش ترتیب و به مراجع عدلی ارایه کند.

.

اعضای کمیته با ارایه نظرهای شان درباره این طرح قانون، آن را تایید کردند و قرار شد وزارت عدلیه با اعمال نظرات اصلاحی جلسه آن را به کابینه ارایه کند.

در این نشست همچنین طرح مقرره سفرهای رسمی مقامات عالی‌رتبه و کارکنان دولتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

این طرح از سوی وزارت عدلیه و وزارت امور خارجه به منظور تنظیم سفرهای رسمی و تأمین مؤثریت سفرهای مقامات و کارکنان دولتی، تعیین سفریه، کرایه و جیب خرج آنان تهیه و تنظیم شده‌است.

.

اعضای کمیته قوانین درباره مواردی همچون صرفه‌جویی دارایی عامه، هزینه‌های سفر، مکلفیت‌های سفر کننده به خارج از کشور، ارزیابی سفرهای رسمی و سفرکارکنان دولتی جهت تداوی در این مقرره بحث کردند.

قرار است این مقرره نیز پس توحید نظرات وزارت امور خارجه و وزارت مالیه از سوی وزارت عدلیه طی مراحل شود.

 

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۵۷
Background image

وزیر عدلیه بر یکسان‌سازی معاشات کارمندان این وزارت تاکید کرد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور در نشست شورای رهبری این وزارت بر عادلانه‌سازی و یکسان‌سازی معاشات کارمندان وزارت عدلیه تاکید کرد.

نشست شورای رهبری وزارت عدلیه صبح امروز سه. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۱۷
Background image

وزیر عدلیه با معاون سفیر امریکا در کابل درباره تقویت همکاری‌ها گفتگو کرد

قضاوتپوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور با یان مک کری، معاون سفیر امریکا در کابل و هیأت همراه‌شان دیدار و درباره تقویت همکاری‌ها گفتگو کردند.

 وزیر عدلیه در این دیدار که روز چهارشنبه،. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۵:۱۲
Background image

خدمات مساعدت‌های حقوقی در سال جدید در تمام ولسوالی‌ها گسترش می‌یابد

قضاوت‌پوه فضل احمد معنوی، وزیر عدلیه کشور در سومین نشست کمیسیون عالی مساعدت‌های حقوقی تاکید کرد که ارایه مساعدت‌های حقوقی در سال جدید به سطح ولسوالی‌ها گسترش خواهد یافت.

سومین نشست. . .

BACK TO NEWS